Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реален разход


werz

Recommended Posts

В Русе на Лукойл на 1,94 лв. Пристигайки тук все още имам половин резервоар, защото разхода Русе-Кишинев беше 4,5/100 заради по-ниската скорост, от колкото в България.

В Румъния обикновената нафта е около 2,40 лв/л. В Молдова ​също се е качила до 1,50 лв/л. Утре трябва да си заредя с леи картата за зареждане с гориво и ще напълня до горе на тръгване от тук в края на седмицата.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 587
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    60

  • shaft

    38

  • PRR

    28

  • b3lq7a

    25

Най-много писали в темата

На връщане дадох същото време и средна скорост. Разхода обаче беше 5,2/100 като трябва да отбележа, че климатика беше пуснат в 90% от времето и с още един пътник и багаж, общо над 130 кг по-тежък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, точно така се смята реален разход. Не само да отидеш до някъде, а и да се върнеш. Защото освен трафик, консуматори и полезен товар в автомобила се включва и денивелация на пътя и вятър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, Жоре, но разликата в килограмите и ползването на климатика (на отиване не съм го включвал) в случая изкривява резултата драстично.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз тези неща, както съм писал в горния пост не ги отричам. Те са фактор. Просто да имаш под внимание и това, което съм допълнил към тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

При нормално каране - до 100 на темпомат извънградско (където може), с нормални изпреварвания и 80 % извънградско и 80% сам в колата.

Не бих могъл да искам повече от това... :plate_skoda:

post-12310-0-92480900-1495806127_thumb.jpg

post-12310-0-24301900-1495806136_thumb.jpg

post-12310-0-22062000-1495806144_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Северната "дъга" в София, на равно разбира се и с темпомат, закотвен на 90 км/ч.

Статистиката за над 4К км показва разход около 6.5-7/100 извън града и 7.5-9.5/100 у селото. Борда на колата показва почти същите параметри.

 

post-5-0-73778600-1498228596_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо дълго каране след ремонта на зелената змия, по борд ми даде 5,9, колконка пълно пълно 6,20 аз доволен с нормално каране 100 средна скорост, 3 женки в колата и багаж като за една рота  :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Северната "дъга" в София, на равно разбира се и с темпомат, закотвен на 90 км/ч.

Статистиката за над 4К км показва разход около 6.5-7/100 извън града и 7.5-9.5/100 у селото. Борда на колата показва почти същите параметри.

attachicon.gifIMG_7733.JPG

Разхода извън града ти е висок, особено като знам, че не си с оловен крак като моя. Знам, че тия коне на vRs искат зоб, ама разход 7 ми дава при 120 км/ч средна скорост по маршрута София-Плевен-София.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е тежък кракът на извънградско, вярно е. Реално ми даде под 6/100 до Гърция и обратно с мотане насам-натам у съседите. В повечето случаи, разхода е в долните граници, дори към 5.5/100. Но има моменти, в които разходомера под 9.5/100 в града не смъква. Извън София, съм стигал около 7.5/100, но няма да казвам за маршрути и скорости. А уж с половинката се возим, за да действа като "спирачка"... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Октавиа 1 98г. 1,9ТДИ 90 к.с. Русе-Бургас-Русе -4,6 л/100 (многократно изминавано разстояние) при средна скорост 85км/ч по борд компютър (2-ма пътника с багаж с тегло около 50кг). Разхода е засечен по колонка, защото борд-а ме лъжи с около 0,5л по-малко, т.е. вместо да ми изписва 4,6, показва 4,1. Градско каране при плавно и не рязко натискане на педала на газта, спокойно се постига 6,6л/100, също засечено по колонка, защото борд-а ми показва с около 1л. по-малко, често около 5,6-5,9. Това е за всички сезони без зимата, при нея +1л (че при нас си е студеничко  :D) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Малко разходка до Гръцко ;) За нещастие, малко след тръгването от София забелязах , че кората под двигателя се е откачила в задната си част (поне 2 от болтовете) - над 110км/ч се чуваше едно много неприятно туп-туп-туп-туп вееше се като все едно сте опънали кърпа на силен вятър. Не съм състезател, даже по-скоро се приемам за уравновесен и спокоен шофьор, но си обичам да си карам с 5-10км над ограниченията. Т.е. толкова спокойно каране съм нямал  и въпреки 17ките , които определено вдигнаха разхода слезнахме под 6 с климатик през цялото време, пълна кола и с малко чакане по границата защото пътувахме събота :) (и в двете посоки) ....абе доволно   :cheers:   . 
 

post-2088-0-66611000-1500196133_thumb.jpg

post-2088-0-11914100-1500196139_thumb.jpg

post-2088-0-30153500-1500196144_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата да се заключи. Мизерници такива. Какви са тия коли дето ги карате и как ги карате?! Аз ако имам кола, която харчи 4-5-6 ще ме е срам да зареждам  :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да заключат темата да те подразня още малко. Княжево - Гео Милев - Лозен - Лозенец - Княжево - Гео Милев, спокойно каране само по последното придвижване от Княжево до Гео Милев, преди това здраво ръчка, че гонех график.

post-235-0-86729100-1500488430_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Малко разходка до Гръцко ;) За нещастие, малко след тръгването от София забелязах , че кората под двигателя се е откачила в задната си част (поне 2 от болтовете) - над 110км/ч се чуваше едно много неприятно туп-туп-туп-туп вееше се като все едно сте опънали кърпа на силен вятър. Не съм състезател, даже по-скоро се приемам за уравновесен и спокоен шофьор, но си обичам да си карам с 5-10км над ограниченията. Т.е. толкова спокойно каране съм нямал  и въпреки 17ките , които определено вдигнаха разхода слезнахме под 6 с климатик през цялото време, пълна кола и с малко чакане по границата защото пътувахме събота :) (и в двете посоки) ....абе доволно   :cheers:   . 

 

 И аз пътувах тогава, даже мисля че те видях (черна ОК2 комби фейслифт), малко карахме зад теб. :) Аз също видях че нещо стърчи под колата...

 

Та по темата от София -> Тасос (+ известно въртене и с малки скорости в селата) -> Сандански -> София(+ 50-60км градско) или общо 1010км = 5.09л/100лм. Доволен съм си от Фабийката. Поздрави! :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера и днес си попътувах добре - общо над 1100 километра.

Вчера София - Скопие - София. Климатик през цялото време, освен това на два пъти в Скопие колата работи на място по една цигара време за да се охлади пещта, че там беше 42°.

Днес София - Монтана - София - малко въртене в София - Монтана - София, като климатика беше пуснат на първото връщане и второто отиване.

И вчера и днес карах с пълна газ. Три примера, които си засякох:

1. От границата с Македония до центъра на Скопие за 85 минути, в това число 10 минути чакане на единия пункт за патарини, че нещо се бяха насмели и зареждане с гориво в Крива Паланка.

2. Първото пътуване днес сутринта посока Монтана - тръгнах от Гео Милев в 03:36, стигнах табелата на Враца в 04:41.

3. Последното пътуване София - Монтана - София. Тръгване от ШЕЛ-а на Джъмбо в 18:30, престой в Монтана 15 минути, отклонение във Враца за да заредя на ЕКО. В 22:00 си бях в Гео Милев.

Зареждал съм два пъти, в Крива Паланка и във Враца, съответно занулявах борд компютъра всеки път. Средната скорост по борд от всички засечки я изкарах към 80 км/ч. Разхода е твърдо 5,5/100 с малки вариации за различните дестинации, но в края винаги спираше на 5,5

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

София-Пазарджик 3.5/100. Зимата сам тръгване Билла-Люлин през Орлов мост/м. Тракия /Пазарджик-центъра. По магистралата на темпомат 95 км/ч почти на 99% и няколко пъти до 100-120км/ч за да изпревара. Това за Ф2 фейс 1.6 дизел 75 к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да е меродавен разхода, трябва да е в двете посоки. София - Пазарджик е спускане.

Но, все пак, може да си доволен от постигнатия разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналия уикенд София ( от Люлин ) - Сливен ( по подбалканския път ) - София ( Люлин ) , старт с пълен резервоар , зареждане при връщане , двама души с малко багаж , спазване на ограниченията и разход 5.03 / 100 км. по колонка . Става дума за О1 , комби , 1.6 бензинов двигател 102 hp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На връщане ми го качи на 4/100 като имаше моменти 150-160км/ч за 2-3 километра

 

Ако не си нулирал това 3.5/100 и ти е дал общо среден разход 4/100 в двете посоки, значи на връщане е бил към 5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.