Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Летни гуми - какви ?


Recommended Posts

Благодаря :)

Моето лично мнение е, че гумите са си ок. Нямаш стареене вътре в каналите и не са се образували обичайните микропукнатини (като нацепване) на материала. По самият протектор също не виждам нещо притеснително.

Но отново, това си е моето мнение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    130

  • niki

    56

  • Izolini

    55

  • The Best Forman

    41

Да изглеждат добре. Обаче не се държи както очаквам от нея. На 3 години са, аз съм ги предвидил за 5 мама му стара.

 

А няма да ви казвам, баща ми как ме гледеше, когато изхвърлих неговите континентали на 6 години.  :)

Те реално си изглеждаха като тия (той кара по-малко), човека вика - ей келеш, аз едно време за гуми като тия само съм си мечтал, ти ги изхвърляш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

 

Три години за лятна гума си е супер.

Редактирано от Voyslav Filipov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По напред в темата се похвалих, че успях да се сдобия с 4 х 205/45/R16 Pirelli P Zero Nero GT. И да кажа едно голямо мерси на Иво (b3lq7a) за неговото мнение, защото много се колебаех, но то ме надъха да ги пробвам. Имам вече натрупани малко км с тях и в сравнение със същия размер Bridgestone Turanze ER300 са много много добри.

 

Pirelli P Zero Nero GT:
+ много по-лек волан в сравнение с Bridgestone-a
+ возията е може би една идея по-мека в сравнение с Bridgestone-a

+ на мокро също се представят добре, не съм усетил хлъзгане (но не съм ги тествал в чак толкова екстремни ситуации)
= шума ми се струва еднакъв с този на Bridgestone-a
- по-малък предпазен борд в сравнение с Bridgestone-a (но може би за това са по-леки)

- ако вляза по-бързо в завой, може би ги усещам малко по-колебливи в сравнение с Bridgestone-a, но пак са си много стабилни

Като заключение за мен си, бих казал че Bridgestone няма да си взема повече, прекалени пръчки са. :)
Поздрави!

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По напред в темата се похвалих, че успях да се сдобия с 4 х 205/45/R16 Pirelli P Zero Nero GT. И да кажа едно голямо мерси на Иво (b3lq7a) за неговото мнение, защото много се колебаех, но то ме надъха да ги пробвам. Имам вече натрупани малко км с тях и в сравнение със същия размер Bridgestone Turanze ER300 са много много добри.

 

Pirelli P Zero Nero GT:

+ много по-лек волан в сравнение с Bridgestone-a

+ возията е може би една идея по-мека в сравнение с Bridgestone-a

+ на мокро също се представят добре, не съм усетил хлъзгане (но не съм ги тествал в чак толкова екстремни ситуации)

= шума ми се струва еднакъв с този на Bridgestone-a

- по-малък предпазен борд в сравнение с Bridgestone-a (но може би за това са по-леки)

- ако вляза по-бързо в завой, може би ги усещам малко по-колебливи в сравнение с Bridgestone-a, но пак са си много стабилни

Като заключение за мен си, бих казал че Bridgestone няма да си взема повече, прекалени пръчки са. :)

Поздрави!

И аз бях в голяма дилема днес, но накрая сложих Фулда... Много се колебах дали да не са точно това Пирели. Исках да мина на 215 55 17(зимни такива карам и смятам,че това е по-добър размер за моите нужди) от стандартния 225 50 17 и нямаха друго налично освен Фулда спорт контрол 2. Държах да са с предпазващ ръб за джантата, висок скоростен индекс и усилен борд. Първо впечатление е, че е много мека гума, спира добре и вози меко и тихо. Още са на 30км, ще видим след време. Йетито е малко по-твърдо и имах нужда от леко подобрение на возията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги здравейте и помагайте....карам Шкода Фабия 1,9 TDI 101 коня 2002г и при висока скорост взе да ми друса много в кабината? Например при 2000 оборота го прави и не всеки път? Какво може да е....помагайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Например при 2000 оборота го прави и не всеки път? Какво може да е....помагайте!

 

при 2000 об. на 2ра или на 5та. :)

При каква скорост/км.ч./ се получава вибрацията. Сещам се за баланс на гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или разбито вътрешно каре/ рейка/лагери на главините/ лагери на макферсоните.... Мен от криви джанти ми тресеше в диапазона 60-80

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се голяма драма да намериш гуми 225/45/17 с товарен индекс 94. Повечето ги имат само на сайтовете си, а в складовете имат по 1-2 бройки или нищо. Или пък обявиха цени от почти 200лв. на гума...

 

Накрая взех от bg.avtogumi.bg HANKOOK Ventus V12 Evo2 K120. Малко се бях гипсирал, щото са на склад в Германия и няма как предварително да се види DOT и страна производител (Hankook имат завод и в Китай). Мацката обаче ме успокои - тоя модел нямало как да е китайски и щели да са пресни. Еми вързах им се,  почаках ги 10 дни, дойдоха 2017 и унгарски, т.е. ОК :)

 

На външен вид гумата изглежда брутално с тая шарка (доста нестандартна). Мненията като цяло са добри. Тоя уикенд ще ги кача и ще кажа на колата как се държат... Цената беше около 145лв.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене не много добра,но това пише в малкия и големят талон на колата.даже и на капачката на резервоара.

``Motor 1.9/47 kw-pneumatika,reifen-tire--> 165/70 R14-->185/60 R14-->195/50 R15/

``Motor 1.9/74 kW--> 185/60 R14-->195/50 R15.

 

Днеска си сложих и летните джанти с размери на гумите с  185/55  R15

 

Ами те са  ``Continental Premium Contact`` и е проблем.

Ще разгледам и други гуми,като 

 

http://www.tomket.com/en/tires/commercial-tires

 

p.s

 

Иначе,застраховката на  ``летящата чиния ``не върви.ако стане катастрофа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си поръчах 4 Dunlop Sport Maxx RT 205/55R16 91Y MFS. Старите DUNLOPSPT BLURESPONSE 91V нещо не се разбраха с моя стил на шофиране и отиват на пазара след 27 000 км и оставащ много грайфер до ограничителя. Да видим новите как ще се представят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Баааси... Ясно... Сегашните може да са по-добре, знам ли.

 

 

johnnie213, от sportrac-а ми на шкодата съм супер доволен, обаче са много шумни, да знаеш. Тръгваш и при 60-80 се чува фшшшшшшшшшшшшшшш... Но държаха на всякакви условия на 100%. Шумът, ако не те притеснява и нямаш проблем с това - действай. 205/55/16 е размерът за който говоря. Абсолютно пред същата дилема бях преди като теб, четох английските форуми и разбрах, че ако живея в Англия, на 100% ще купя унирояла...но за тук по-доброто беше вредето...

 

Взех предвид твоето мнение и днес се сдобих с 4 бр. Vredestein Sportrac 5 195/65/15 91H. Взех ги от Диана и там както и очаквах ме прекараха с DOT-a 0516. Като ги питах защо е такъв ми отговориха типично по български, че нали знам, че вече е юни и гумите са пробрани - пълна простотия. Поне ги взех по 81.64 лв за брой с отстъпка от Мтел клуб и всичките са с еднакъв DOT. Монтираха ми ги в клубния сервиз и ме успокоиха, че поне не са криви. :) Иначе изглеждат добре гумите и като ги покарам няколко хиляди километра ще пиша как са. Времето ще покаже :)

 

p.s. Не знам доколко е фатално, че ги купувам година и четири месеца след като са произведени.

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Нищо им няма на гумите, не се притеснявай. Иначе - марката е доказана, а моделът е много сполучлив, особено за дъжд. Едно време, когато търкалях нисан-а, първо изтърках едни Sportrac 3, чийто единствен недостатък бяха, че са шумни. Малко преди да продам колата я преобух с комплект Sportrac 5 - отлични гуми.

 

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех предвид твоето мнение и днес се сдобих с 4 бр. Vredestein Sportrac 5 195/65/15 91H. Взех ги от Диана и там както и очаквах ме прекараха с DOT-a 0516. Като ги питах защо е такъв ми отговориха типично по български, че нали знам, че вече е юни и гумите са пробрани - пълна простотия. Поне ги взех по 81.64 лв за брой с отстъпка от Мтел клуб и всичките са с еднакъв DOT. Монтираха ми ги в клубния сервиз и ме успокоиха, че поне не са криви. :) Иначе изглеждат добре гумите и като ги покарам няколко хиляди километра ще пиша как са. Времето ще покаже :)

 

p.s. Не знам доколко е фатално, че ги купувам година и четири месеца след като са произведени.

Трябва да имат гаранция 1год. Ако има крива(или се изкриви някоя) трябва да я сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех предвид твоето мнение и днес се сдобих с 4 бр. Vredestein Sportrac 5 195/65/15 91H. Взех ги от Диана и там както и очаквах ме прекараха с DOT-a 0516. Като ги питах защо е такъв ми отговориха типично по български, че нали знам, че вече е юни и гумите са пробрани - пълна простотия. Поне ги взех по 81.64 лв за брой с отстъпка от Мтел клуб и всичките са с еднакъв DOT. Монтираха ми ги в клубния сервиз и ме успокоиха, че поне не са криви. :) Иначе изглеждат добре гумите и като ги покарам няколко хиляди километра ще пиша как са. Времето ще покаже :)

 

p.s. Не знам доколко е фатално, че ги купувам година и четири месеца след като са произведени.

И аз съм с такива отпред от миналата година и съм доволен. Единствения минус, който не знам до каква степен се отнася за гумите, е че потеглям доста трудно без превъртане на мокро ( гледам че е актуална темата с потеглянето  :D ), но като че ли преди не съм имал чак такива трудности. :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че в момента се смрачава над София, ако завали един хубав дъжд като си тръгвам от работа ще видя при мен дали ще има трудности с потеглянето. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След две седмици и 4 000 км с гумите Dunlop Sport Maxx RT 205/55R16 91Y мога да кажа, че съм супер впечатлен от поведението им, както на сухо, така и на мокро. При потегляне трябва МНОГО да се постараеш, за да превъртят. Спират супер добре. На мокро отвеждат страшно много вода, личи си по опашката зад колата. При висока скорост до супер стабилни. Вчера им направих екстремен тест, от Метро Плевен до Джъмбо на Богров за 75 минути. В нито един момент не съм почувствал нестабилност на колата заради гумите.

Единствения минус е по-високия разход спрямо Dunlop BluResponse на същия размер. Според производителя трябва да е 200 млл на 1 000 км, според мен е поне толкова, но на 100 км на извънградско и близо половин литър на градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.