Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Летни гуми - какви ?


Recommended Posts

Явно бъркам нещо.За мен контито е най-добра но не бих я продавал.Бих взел ханкук като оптимум.Понеже има дискусия се включвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    130

  • niki

    56

  • Izolini

    55

  • The Best Forman

    41

Колеги какво бихте ме посъветвали, че съм в голяма дилема.

Аз бих си взел 2-ра ръка, с дот не по-стар от 2014г. и поне 5.5-6мм грайфер - бъди сигурен, че ще изкарат поне 2 лета.

Варианта за евтини нови гуми също е добър - карал съм и с Нексен, и с Петлас, и със Сайбърлинг - ами гумите са си доста добри като поведение и управляемост, поне докато са пресни, като станат на 3-4години може и да се вкаменят, ще видим. Нексена в размер 205/55/16 обаче много му е мек борда и на едната има вече балон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако поставим така въпроса летни нови vs всесезонни нови без да ги сменям с други, кое е за предпочитане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен за предпочитане са всесезонни нови, но всеки ще ти каже “не“, за да има работа за всички :) иначе, две години не съм пипал гумите, ако всички сме така, гумаджиите гладни ще седят.

 

За две-три години и до около 40-45 000км ще са перфектната гума на всякаква настилка, но след това са зле. Стават само за много приятни летни гуми. Говоря от личен опит, а не, както повечето - “една жена каза“.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен за предпочитане са всесезонни нови, но всеки ще ти каже “не“, за да има работа за всички :) иначе, две години не съм пипал гумите, ако всички сме така, гумаджиите гладни ще седят.

 

За две-три години и до около 40-45 000км ще са перфектната гума на всякаква настилка, но след това са зле. Стават само за много приятни летни гуми. Говоря от личен опит, а не, както повечето - “една жена каза“.

Джуджи, я ми ги сложи на Вишната. На октомври ще са мъртви, опети и погребани, въпреки че ще са на 1/4 от твоя пробег.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен за предпочитане са всесезонни нови, но всеки ще ти каже “не“, за да има работа за всички :) иначе, две години не съм пипал гумите, ако всички сме така, гумаджиите гладни ще седят.

 

За две-три години и до около 40-45 000км ще са перфектната гума на всякаква настилка, но след това са зле. Стават само за много приятни летни гуми. Говоря от личен опит, а не, както повечето - “една жена каза“.

Джуджи, ти говориш за "всесезонни" и "all terrain tires", но за SUV !!!

А те, нямат дори допирни точки с лигочите за леки автомобили !!!

Карал съм всесезонни на Vredestein, при това с три различни генерации, коя от коя, по по-най, изкарваха по едно лято и по една зима !

После бяха "тотал щета"...

Подобни отзиви, чувам и за "революционните" всесезонни на Michelin, само дето са една торба с пари, а иначе - същото.

Може и да стават за Англия, амаааа...

 

Иначе, като чисто нови, са "уау, защо давах грешни пари за зимни и летни" !

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всесезонните на Michelin моя гумаджия ми каза следното: "Ако ще ги слагаш на кола, която не излиза от София, ще свършат идеална работа. Вече съм ги слагал на няколко таксита и са доволни."

На питането (точно тогава бях приключил курса и на зимните и на летните гуми, гледах рекламата, вързал се бях) "Значи за мен не стават, а?" отговора беше: "Ти ще ги опечеш и разкъсаш за едно ходене до Смолян и обратно."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, не ме разбирай грешно, но след като издевателствах сериозно над един Барум, много си промених мнението за "меките" гуми. Да, прегряха, но надали на "отворен" маршрут бих си позволил такова издевателстване. 

 

Накратко - не мисля, че ще ги изпечеш толкова лесно. Друг е въпроса, че нито на сухо тая гума е добра, нито на сняг и/или лед. Просто всесезонката е като всяко универсално устройство - прави от всичко по малко, ама нито едно качествено  :rfm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе...който под 200км/ч не пада, взема си каквото му трябва за брадата. Аз карам с около 150-160км/ч, където мога да карам с толкова и е ВИДИМО безопасно за всички, нямам проблеми с нищо.

 

На другата кола също бяха всесезонни, китайци, но да... от София не излиза и е резачка в снега, дъжда, “дъждокалта“, кишата и т.н...

 

И все пак, за издевателства не стават, да.

 

Следващата зима на моите ще им е трета, и няма шанс да я изкарам с тях, определено. Гумите, до тогава ще са (живи и здрави) на над 60 000км - след летните жеги, догодина друг ще им се радва, май. :) Сега са на около 45 000км и държат на всякакви условия, все още.

 

Ако трябваше да си купя чисто нови гуми днес - същите бих взел аз. Няма да заложа на чисто летни и чисто зимни - не съм си научил урока, явно. :) Колата е два тона и нещо - трябва да спира чудесно...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В името на истината, трябва да уточня, че Барумът беше със скоростен индекс 300, товароносимост 670 к.г. на гума, с усилени бордове и предпазен борд.

Иначе казано - BARUM Bravuris 3HM 225/45/17 94Y XL FR.

 

За автомобил 2 тона /заедно с водача и спътника до него/, са екстра !

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе...който под 200км/ч не пада, взема си каквото му трябва за брадата. Аз карам с около 150-160км/ч, където мога да карам с толкова и е ВИДИМО безопасно за всички, нямам проблеми с нищо.

...

Венци, карането по магистрала с 200 (мен това не ми се отдава, шубе ме е) е най-малкото издевателство, което можеш да причиниш на едни гуми. Но, ако ги настъпиш на газ-спирачка-хързул в завоите ще ги съсипеш много-много бързо. Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диана нямат 4 Мишелина ПС4 налични в София. И Континентал СК5 нямат наличен. Май ще ходя до ЕТ за Контитата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диана нямат 4 Мишелина ПС4 налични в София. И Континентал СК5 нямат наличен. Май ще ходя до ЕТ за Контитата.

На добри цени са в ЕТ. Миналата година си всех летни Контита. Аз лично по-добра цена не намерих.

Ако искаш чувалчета за гумите, се плаща допълнително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващата зима на моите ще им е трета, и няма шанс да я изкарам с тях, определено. Гумите, до тогава ще са (живи и здрави) на над 60 000км - след летните жеги, догодина друг ще им се радва, май. :) Сега са на около 45 000км и държат на всякакви условия, все още.

Това е от една страна мен ме устройва напълно защото пробега ми е не повече от 10-12к км годишно. А една гума старее от километри повече, отколкото годините. Например едни хубави гуми съхранявани на склад може да са дори с DOT 2013 и да са като нови, ако сега ги вземеш, нали така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех Continental PC6 от ЕТ току що. Дота им е 0518. Цената на моя размер е 168 лв., което е с по 25-30 лв. по-евтино от най-тънките места и сайтове.

Ако тръгнете да взимате от ЕТ, обадете се преди това да си проверите размера за наличност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето цените в еура тек http://service.skoda-auto.bg/js/backend/tiny_mce/plugins/ajaxfilemanager/upload/Gumi/Ceni_ST_2018_Promo.pdf

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е, че не. Словакия са. Правят някакъв паралелен внос, защото не ги взимат тук от България. На гумите имаше етикети товарителници от румънски логистичен център, а ЕТ бяха получател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакво значение всъщност. Карал съм и с немски и с румънски Континентал. Няма разлика в гумата по никой параграф :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакво значение всъщност. Карал съм и с немски и с румънски Континентал. Няма разлика в гумата по никой параграф :)

Новата гума си е нова!

Честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.