Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Летни гуми - какви ?


Recommended Posts

  • Отговори 1k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    132

  • niki

    56

  • Izolini

    56

  • The Best Forman

    41

Провери и в    https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/index.php

 

Ноите зимни са от там, и съм много доволен от тях,както и от обслужването и цената.

 

Клиент съм им от както карам кола. Взимал съм какво ли не от тях. Галоши 13ки, тупалки 20ки. Много коректна и читава фирма. И те дават доставка 10 дни, тъй като вероятно ги взимат от Примекс. А се натискам към Примекс, тъй като там ми уреждат някакви вълшебства... :)

 

п.с. - И ми подаряват чували :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А защо бързате толкова с летните гуми? И без това се карат малко като км и като месеци, какво Ви пречи да изкарате поне до края на март ! 
Ето даже и специалиститИ  предупреждават  :P ->  Не бързайте със смяната на зимните гуми, съветват експертu 

 

А иначе за гумите - от средния клас и аз съм много доволен от Uniroyal Rain (само че моите бяха Expert), супер прилична и стабилна гума, особено на дъжд. От премиум класа каквото и да изберете едва ли ще е голяма грешка - аз лично съм фен на Континентал и Дънлоп, но миналата година  пробвах Гудиър Игъл Ф1 17" и съм без никакви забележки.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивчо, аз закупих днес Fulda sport control 2. Щом ги монтирам ще кажа отзиви.

Здравейте, имате ли вече наблюдения от тях? Замислям се за същите, но не мога да намеря преки впечатления...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А защо бързате толкова с летните гуми? И без това се карат малко като км и като месеци, какво Ви пречи да изкарате поне до края на март ! 

Ето даже и специалиститИ  предупреждават  :P ->  Не бързайте със смяната на зимните гуми, съветват експертu 

 

А иначе за гумите - от средния клас и аз съм много доволен от Uniroyal Rain (само че моите бяха Expert), супер прилична и стабилна гума, особено на дъжд. От премиум класа каквото и да изберете едва ли ще е голяма грешка - аз лично съм фен на Континентал и Дънлоп, но миналата година  пробвах Гудиър Игъл Ф1 17" и съм без никакви забележки.  

що да бързаме? кой бърза... аз мисля да ги сменям точно края на март началото на април. До тогава има 2-3 седмици точно да почешеме езици, да си помогнем кой с каквот може :D и да се избере през това време.

Защо да се карат малко като месеци само не вдявам. Месеците за летни гуми са повече от тези за зимни ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам никакъв практически опит или възглед, но на базата на изписаното май си се ориентирал супер цена/качество с твоя избор :)

 

Гледам високия клас.

Зимните са ми Continental WinterContact TS860 205/55 R16 91T и съм мн доволен.

Та някак си понеже имам опит само с Conti ме влече към Continental PremiumContact 5 за летни :) Ама гледам по ревютата ги дават леко по шумни от останалите във високия клас.

Някой има ли ги? Да сподели дали наистина го има тоя шум?

Попринцип колата я карам на дълги разстояния със спящо дете на задната седалка, да не вземе да се събуди :D

 

Взимай смело Continental-а тогава.Шума няма да е повече от зимните,а гумата се държи  добре на пътя.Не случайно е на челно място в класациите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай смело Continental-а тогава.Шума няма да е повече от зимните,а гумата се държи  добре на пътя.Не случайно е на челно място в класациите.

да май съм ги избрал вече, чакам само още да се стопли оконачателно и ги слагам :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много обичам да го цитират този напълно изкуфял "експерт" Алекси Стратиев. Сложих вече на Шкодата летните гуми Ханкук к115. Четвърти сезон им е, грайфер имат бол. Напуквания, нацепвания и тем подобни също не открих. Държат и на пътя все още, не дават поводи за безпокойство.

Смятам, че марката се представя добре в дългосрочен план, а не само в първия и втория сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, "човека" все пак е бивш катаджия и то канцеларски плъх. Ти по-голяма експертиза по произволен въпрос, можеш да получиш от служителка на Български пощи...

Това за Ханкука е добра новина. Бях писал преди за Фулдата. Супер гума, но на третия сезон вече със доста остарял материал. То е малко субективно де. Защото ако човек дъни по 20К на лято, това няма значение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са на около 35 к километра. Давам информацията като допълнение на горния ми пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабричният! Справки на капачката на резервоара или тук - https://www.auto-data.net/bg/skoda-rapid-facelift-2017-1.0-tsi-95hp-29640

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мога да ви кажа моето мнение за Nexen доса добре се държат на цена са прилични и издържат по 3 сезона летните и в момента съм зимни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабричният! Справки на капачката на резервоара или тук - https://www.auto-data.net/bg/skoda-rapid-facelift-2017-1.0-tsi-95hp-29640

Колега, улучихтеабсолютно точният модел :)

Фабричните гуми бяха 185/60/15

Редактирано от Genchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не съм улучил, всичко беше хирургически прецизно! :D С информацията за модел и двигател можеш да откриеш всичко в интернет ;)

Утре съм в Ловеч между другото. Ако видиш някъде сив Супърб 2271 свирни! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не съм улучил, всичко беше хирургически прецизно! :D С информацията за модел и двигател можеш да откриеш всичко в интернет ;)

Утре съм в Ловеч между другото. Ако видиш някъде сив Супърб 2271 свирни! :)

Ще внимавам на сив Супърб 2271 ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих да търся Континентал (PremiumContact 6 225-45-17) и исках да е със 91W или 91Y най-много. Исках да има и борд за защита на джантата.

Гумаджията ме убеждава половин час, че е МНОГО по-добре да взема 94Y XL (подсилена гума с по-висок товарен индекс).

Аз обаче си мисля, че 94 и XL ще се отрази доста негативно на возията и че не си струва да стане дървена и да търкалям по-тежка гума...

Ако някой има преки наблюдения или може да ме посъветва, ще съм благодарен да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Run flat и XL возят по-твърдо при всички положения.

Но аз не разбирам как от борд за защита на джантата (който е за да пази джантата от "драние") се е стигнало до XL гума, която предполагаемо е по-държелива на дупки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че защото нямаха налични само с борд, а имаха само XL...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа не , на мен ми стана интересно за XL гумите ... не за друго , ам XL са с около 30 пари по-еФтини от неXL и ми стана интересно , защо е така ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.