Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Летни гуми - какви ?


Recommended Posts

Много нелепо звучи така!

Няма модел,ширина, височина, няма условия на каране,няма изминати километри. Просто Баница!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    130

  • niki

    56

  • Izolini

    55

  • The Best Forman

    41

Напротив дадох ги. Моите са такива

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/continental/contisportcontact-22545r17-p-110933.html

40к км повече извън градско за 2 сезона са на 5мм грайфер и според мен не стават за стабилно каране.

Иначе другите са 14ки на 195, но друго не знам, то преди 3-4години имаше един модел актуален, но не съм питал кой е. Не ме и интересува. Реших за себе си да не давам излишни пари за такива скъпи гуми понеже резултата не отговаря на цената...

 

Тъста ми е с нови Conti-та 16ки на неговата кола за сега са първи сезон, ще видим как ще са и пак ще пиша.

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,40000 извинявай! 

Какво повече от това,колко трябва да издържа, една автомобилна гума?

Е как, премиум гума, поне 100к км и мин 10 сезона :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що много ли е? Имам и две Pirelli които са на 4 сезона, още толкова пробег, от същата кола и са в горе долу същото състояние.

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как, премиум гума, поне 100к км и мин 10 сезона :D

Прецакал съм се! Нямаха и наполовина годините :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що много ли е? Имам и две Pirelli които са на 4 сезона, още толкова пробег, от същата кола и са в горе долу същото състояние.

Живота на една гума е 30-40 000 км и 4-5 години. Това, че гумата ти има грайфер не значи, че има още живот в нея ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично гуми сменям, когато чувствам, че са "до тук". Това може да се случи и за 2 сезона и 20К, може и за повече. До сега комплект повече от 30К не съм карал, НО...всичко е много субективно. Извън града рядко се движа с по-ниска от 120-130 кмч скорост, на магистралата и с доста повече. Съответно при мен гумите не държат, колкото биха държали при средностатистически колега.

Забравяте и още един фактор, който е съхранението. За слънчева светлина е ясно, че надали ги пече, но ако са в някое мазе на яката влага, живота им се съкращава БАЯ. Протектора може и да е дълбок, но сместта е станала на пу**а. Дали се карат с правилно налягане също е от голямо значение, но за протектора. Както казах, всичко е доста субективно...

 

п.с. По софийските улиците все още чувам цвилене от зимни гуми. И на по 1000 км. да са, следващият сезон няма да стават и за ограда на картинг писта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм решил, за себе си, че по добре да сменям по често среден клас гуми, на 2-3 години,отколкото някакви скъпи, но да ги карам 4-5 лета. И най вече, усещането от гумата ме провокира да ги сменям. Предпочитам по меки гуми, като смес. Да свършват бързо, но да държат. За зимни имам подобна "философия", но темата е за летни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да сме живи и здрави :D. Просто споделих за мене Conti са зле, за друг колега може да не е така и всичко да е точно. Знам че трудно се приема като си дал 800+ лв за гуми, че не са това, което трябва ама какво да правим, ще карат криво ляво колкото сезона можем да си позволим пък като има пак парички ще се вземат нови. Поздрави.

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конти СРС 5 за 4 сезона изключително поведение(на друга марка кола). Километри грубо около 50к и грайфер около 4 мм т.е. вече са за смяна, като по моите критерии клони към леко твърда. Зимни ts850 5 сезона без проблем.

Шкодата дойде с CSC 5, за зимни ще заложа на ts860. По тестовете на ADAC са на челно място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавите гуми са като хубавите накладки. Свършват бързо!

 

Другия вариант е да си вземеш вечни пластмасарки е те така.

 

40к е нормален пробег за една гума, вече си е за кофата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодата дойде с CSC 5, за зимни ще заложа на ts860. По тестовете на ADAC са на челно място.

Не гледай само крайният резултат на ADAC, а си сортирай по втоите критерии! Аз си взех Dunlop Winter Sport 5 и ... не съм очарован. Гумата е тиха, на сухо е добре, но много лесно тръгва да "изпуска", както на сухо, така и на мокро и сняг. Като цяло гума за магистралата, но не и точно за нашите условия. В сравнение със Semperit Speed Grip-а на нивата, поведението им е доста по-непредвидимо. Затова разумно с тестовете на ADAC.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. Източниците, които ползвах са тестовете и форумите, в които всеки си излага своите субективни усещания и мнения. В случая споделих моите относно дадената марка въз основа на няколкогодишен опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз последни впечатления от Kumho RoadVenture APT KL51... Гумите са на 45 000км и вече не държат много добре на дъжд.

 

Онази вечер ми се наложи да ходя до спешното и съм карал по-бурно. Валеше дъжд и на няколко пъти в завоите колата поднесе... На прав участък, при спиране на светофар ми пускаше ABS.

 

Общо взето, хубава гума, но почна да изпуска вече. “60 000 мили“ гаранцията дадена от производителя може да си ги изкара само ако се кара полека и то на сух път.

 

Догодина - нови от същия модел.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Привет! Аз избрах ето тези гуми за летни: https://www.primex-bg.com/k125-ventus-prime3.htmlЗа момента нямам достатъчен пробег с тях, за да дам обективна оценка. Монтирах ги на 05.05.18г. на колата. Единствено ми изглеждат, все едно са по- тесни от 205 примерно Bridgestone, но това предполагам зависи и от шарката на гумата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Привет! Аз избрах ето тези гуми за летни: https://www.primex-bg.com/k125-ventus-prime3.htmlЗа момента нямам достатъчен пробег с тях, за да дам обективна оценка. Монтирах ги на 05.05.18г. на колата. Единствено ми изглеждат, все едно са по- тесни от 205 примерно Bridgestone, но това предполагам зависи и от шарката на гумата.

Аз  се спрях на същите гуми. За 1000 км. и особено последните 400, в дъжд и по път със доста завои, мога да кажа,че са много добри. И са приятно тихи. 

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Hankook ventus v12 evo2.

 

Стабилни са много, държат пътя здраво. Спира, тръгва, не са ме подвеждали. Не са особенно тихи, определено колата харчи повече с тях. Но това го очаквах, засега съм доволен - започвам втори сезон.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Hankook ventus v12 evo2.

Стабилни са много, държат пътя здраво. Спира, тръгва, не са ме подвеждали. Не са особенно тихи, определено колата харчи повече с тях. Но това го очаквах, засега съм доволен - започвам втори сезон.

На Супърба ли ги караш? С какъв размер си - 17-ки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм с какви ли не мови гуми,май най съм доволен от Фулда Спортконтрол като цена качество. А най съм доволен от Мишелина с който дойде Шкодата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм скептичен към тоя michelin, дето дойде с октавията. Имам усещането, че е доста твърда гума. При тръгване превърта, при спиране приплъзва. Може и в мен да е проблема, не съм свикнал още с колата. Иначе на мокро днес на магистралата, не усетих нестабилност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Шкодата сложих Мишелин Пилот Спорт 4 преди месец. Не съм карал Мишелин досега и ще споделя наблюдения как след няколко месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пилота са хубави гуми. Кофти на Мишелин са ниския клас пластмасарки - примаси и енерджи сейвъри разни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.