Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

максимална скорост на оки 1


micyri

Recommended Posts

Извинявам се ,но не намерих нищо за максимална скорост на оки1 1.8 20v,някой знаели на книга колко е макс.скорост?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,е как става така че мойта взе че вдигна 210км? :-k

и моментния разход не мина 8.8 при скорост 210км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Škoda Octavia SLX 1.8i 20V, (около 125 конски сили), максималната скорост е 199 км/час по спецификацията отпечатана в упътването на модела. Аз мойто си го държа в жабката.

 

По темата за макс скорост е писано. Гуми, температура на въздуха, товар, и т.н оказват влияние върху макс скоростта на колата ти.

 

Тези 210 км/час които е показала твоята са с грешката на километража която имат всички автомобили - тя е винаги в плюс заради егото на водача (все пак си мислиш че караш с 120, а реално са към 112-115 км/час, а и заради безопасността. Грешката на уредите когато си около 200 км/час е още по-голяма.

 

Понеже имам същия модел за който пишеш, при мойта когато карам с 120/км/час, Гармин Nuvi 660 GPS-а показва 113 км/час.

До 80-90 км/час разликата между стрелката на Шкодата и показанията Гармина е около 3 до 5 км/час.

На ниски скорости таблото на колата ти е по-точно.

 

По български магистрали (малко след Пловдив посока Бургас) съм развивал до 217 км/час на равен участък от пътя, което е всъщност около 205 км/час, т.е., колкото си ми може Шкодата с лек товар.

 

По други магистрали, с друг бензин, и когато още не бях много разумен, развих 225 км/час (211 км/час по GPS-a), което е над спесификацията по книжка. Оборотите обаче влязоха в червено. Т.е, двигателя и да ти го може в някакви случайни перфектни условия, модела не е предназначен за такава скорост.

 

 

За мен максималната скорост на мойта кола е 150 км/час, поради това че така ми е най-комфортно, и евтино за гориво и поддръжка, а и да има някаква тръпка от скорост, нали, няма да карам с 90 по магистрала все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя за моментния разход.

Не знам за какво говориш с тия 8 литра моментен при 210, При мен при 217 показа 18.9 литра на 100км моментен разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странни са тези 8.8 моментен при такава скорост. Аз имам 8.2-8.4 при 120 км/час на равно. Оборотите при тази скорост са точно 3500.

Мина ли 4000 оборота, всичко е над 10 литра на 100. освен ако не слизам надолу по наклон. Тогава и със 140 ми е показвал 2-3 литра на 100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да споря,просто това показваше компа,и на мен ми е чудно!

После взех да карам с 140км. и за 305км.среден разход 5.8л./100км smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8 май говорите за чиста.Турбото не е ли 150-тка? Вие направо ме отчаяхте, мойта икономична бегачка да вдигне 200 smile048 smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8 май говорите за чиста.Турбото не е ли 150-тка? Вие направо ме отчаяхте, мойта икономична бегачка да вдигне 200 smile048 smile009

 

Да 1.8Т е 150 коня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега попринцип километражите на всички коли показват малко повече от реалната скорост. А това което е в каталога е реалната скорост, която е точно измерена. Мисля че от там донякаде идва тази разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,е как става така че мойта взе че вдигна 210км? :-k

и моментния разход не мина 8.8 при скорост 210км.

Забравих да добавя за моментния разход.

Не знам за какво говориш с тия 8 литра моментен при 210, При мен при 217 показа 18.9 литра на 100км моментен разход.

micyri, да не ти е изгоряла "1"-ата отпред smile027

Че тя моята при 180+ показва 9+ разход, пък е дизел...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,е как става така че мойта взе че вдигна 210км? :-k

и моментния разход не мина 8.8 при скорост 210км.

Забравих да добавя за моментния разход.

Не знам за какво говориш с тия 8 литра моментен при 210, При мен при 217 показа 18.9 литра на 100км моментен разход.

micyri, да не ти е изгоряла "1"-ата отпред smile027

Че тя моята при 180+ показва 9+ разход, пък е дизел...

smile049 незнам 1,ама явно има нещо.Чесно не съм се заглеждал дали се появява 1.Като се прибера ще видя,че сега съм в NL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ай спрете се малко. 1.8 и 200. сега се връщам и с 6200 съм на 200. гуми 175/70/14 които са по-високи и поемат грешката при разход. в интерес на истината карах повече от 140-150 и средния е 8л. има моменти кадето стигах до 18л. ама като цято е 8л. по комп и резервоар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5-та, на макс педала до ламарината, с климатик, някъде по отсечката Шумен-Варна - скорост около 210 по километраж (около 197-198 истински) - 18,9 литра на 100 ми показа компа.

 

При пътуване с около 70 до 90 км/час по извънградските участъци(т.е. не се възползвам винаги от максималните разрешени 90 км/час) и до 110-120 км/час по магистралите (а не 130 км/час колкото е разрешено) - за 1740 км преход - 5.4 литра на 100.

 

Както се вижда от Гармин-а - средната ми скорост на движение е била 63.6 км/час.

Но, и макслималната на едно място беше 225 км/час - 211 км/час по GPS.

Прилагам снимка.

 

Както по горе написах - колата не е предвидена за тази скорост. В упътването, пак ще напиша, пише максимална скорост 199 км/час.

До 6250 оборота и е зелената зона. В случая с 211 км/час влезе в червената зона.

Снимах си Гармин-а защото повече няма да карам така. Стана ми жал за колата.

 

1253837405_hrid9920_GarminNuvi660.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълнения:

Тези 5.4 на 100 са с бензин А98.

На връщане бързах да се прибера, и тогава ги направих тези 211 км/час на отсечка по магистралата Киев-Одеса - там си има по 50км и повече прави участъци без нито един завой. Зареждах и Euro 5 (100 Октана), но поради по бързото каране на връщане ми показа 6.4 на 100 за същите 1740 км преход. Октомври - хладен въздух около 15 градуса, сух асфалт, гуми 195/65/15 Good Year Excellence на 2.0 с азот.

Знам само че от границата на Молдова и Румъния като заредих до горе - минах цялата Румъния, после Русе и до София - на 2 км преди нас по бул."България" ми светна лапмата за горивото. А имах още 9 литра щом светна. Значи с около 46литра съм се прибрал от Молдова до нас в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ай спрете се малко. 1.8 и 200. сега се връщам и с 6200 съм на 200. гуми 175/70/14 които са по-високи и поемат грешката при разход. в интерес на истината карах повече от 140-150 и средния е 8л. има моменти кадето стигах до 18л. ама като цято е 8л. по комп и резервоар.

Ще те возя, vanka значи с 1.8 20v. до летището и обратно smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ай спрете се малко. 1.8 и 200. сега се връщам и с 6200 съм на 200. гуми 175/70/14 които са по-високи и поемат грешката при разход. в интерес на истината карах повече от 140-150 и средния е 8л. има моменти кадето стигах до 18л. ама като цято е 8л. по комп и резервоар.

Ще те возя, vanka значи с 1.8 20v. до летището и обратно smile004

 

Знам как върви пасата с 1.8. Мисълта ми беше тия 200км. са смешни за нея при поддържане е нормално 7-8, но при ускорение отива на 15-17 и затова е сравних с 1,2 30в smile091 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блазе ви,

Аз имах сеат толедо ,същият мотор(1.8, 20v,125 ps) i 200 по километраж вдигах само по нанадолнище... а с такава скорост разход 8 ми се вижда нереално..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блазе ви,

Аз имах сеат толедо ,същият мотор(1.8, 20v,125 ps) i 200 по километраж вдигах само по нанадолнище... а с такава скорост разход 8 ми се вижда нереално..

 

кат е милионник както казва авер, как да стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Максималната скорост я дават при абсолютно равен участък, гуми по спецификация, гориво по спецификация, температура на въздуха 20 градуса и т.н. При по-ниска температура количеството кислород в еденица обем е по-голяма и от там по-висока мощност, т.е. по-висока скорост. Подобно нещо важи и за надморската височина (т.е. по-бегачки са тия от морксите раиони ... както и сме забелязали де smile048 ) На мойта и дават 182, а по GPS съм я докарвал до 199 ... по наклон smile049

 

Но тия скорости не са за тия коли! Над 150-160 се усеща, че окачването не издържа smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с мойта веднъж /не посмях втори път/ вдигнах 210-215,а разхода не го погледнах, че много бързо взеха да минават дърветата около мене :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

189 км/ч на магистрала Тракия на 88-мия километър след Макдоналдс и Шел, посока София. Май можеше и повече, ама...... smile049 Буба е ОК1 комби, 90 катъра нафтови и расови, мърморещи под съкращението ALH. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

189 км/ч на магистрала Тракия на 88-мия километър след Макдоналдс и Шел, посока София. Май можеше и повече, ама...... smile049 Буба е ОК1 комби, 90 катъра нафтови и расови, мърморещи под съкращението ALH. :mrgreen:

 

Поздрави.

Пич,много ме кефиш smile091 .Та викаш 190! Надявам се и мойта да направи толкова. Според мен 210 са лесно постижими... като сложиш 13-ки гуми :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

За мен, сега се сещам, не е толкова важно максималната скорост, а времето за ускорението от към 120км/час до към 160км/час (като изпреварвам на магистрала точно в тоя диапазон на скорости карам).

Мойта си ми стига, не е като некое Бентли или Мерцедес двувратка с двигател 6000 кубика ама да задмина някоя друга семейна кола ми стига:

за 5 секунди съм от 140 на 160км/час, а за около 9сек съм от 120 до 160 км/час.

На 120км/час оборотите са точно 3500, а към 140 стават 4000 - точно тогава е най-мощна.

 

default.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=amEwyh0_FiM

 

Нека колеги да кажат мнение, дали това е добре или зле за двигател 1.8, но и да е зле, мене си ме удовлетворява.

Обичам си Шкодичката. Милата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.