Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

максимална скорост на оки 1


micyri

Recommended Posts

Нека ако може някой да ми обясни нещо - Супърба и Октавията са ни с един и същ мотор и скорости 1,8 TSI, DSG. Няколко пъти сме си правили експеримент Супърба вдигна 240 без никакъв проблем и си ги държи, а ОК не можа повече от 230, при положение че Супърба е с 230 кг. по-тежък. Разхода при Супърба е с 200 гр. повече :?: По ускорение обаче ОК го бие от всякъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Суперба ако е по-тежък - за ускореноето е ясно че Октавията ще го изпревари ако са с много близки мощности на двигателя. Както една Октавия със същите коне почти няма никакъв шанс срещу една Фабиа RS понеже пък Фабията е по-лека от Октавията. Сега не знам Октавия RS старата с 200 а новата с 208 коня дали ще дръпне на Фабията, но може да се пробва. Знам само че са ми казвали че нямам никакъв (ама наистина никакъв) шанс с мойта Октавия срещу Фабиите на драг.

Заради 5-те клапана набира добре, ама аз си имам цели 9 и нещо та даже 10 сек от нула до 100 км/час, и малко под 180 Нм въртящ момент на 4000 оборота. Миналата година когато си посиних спирачките и почнаха да пушат на НИМ, мисля че от 0-100 свалих и под 10, но сега заради това (не само но и заради това) си имам нов съединител вече. Повече не пробвам такива неща.

 

За максималната скорост не е ли от значение теглото - по-тежкия супърб с повечето килограми и по-голяма инерция по-лесно поддържа 240? Тука вече не разбирам много, само догадка е това.

 

Не знам какви са ги вършили в Диана(изправяне на джанти) и Друмник - баланс на гумите, и Еура Тек (стенд за симетрия на колелата), но при 200 км/час, нямам една вибрацийка, едно трепване, едно поклащане - нищо. Като залепена за асфалта е. Направо супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Суперба ако е по-тежък - за ускореноето е ясно че Октавията ще го изпревари ако са с много близки мощности на двигателя. Както една Октавия със същите коне почти няма никакъв шанс срещу една Фабиа RS понеже пък Фабията е по-лека от Октавията. Сега не знам Октавия RS старата с 200 а новата с 208 коня дали ще дръпне на Фабията, но може да се пробва. Знам само че са ми казвали че нямам никакъв (ама наистина никакъв) шанс с мойта Октавия срещу Фабиите на драг.

Заради 5-те клапана набира добре, ама аз си имам цели 9 и нещо та даже 10 сек от нула до 100 км/час, и малко под 180 Нм въртящ момент на 4000 оборота. Миналата година когато си посиних спирачките и почнаха да пушат на НИМ, мисля че от 0-100 свалих и под 10, но сега заради това (не само но и заради това) си имам нов съединител вече. Повече не пробвам такива неща.

 

За максималната скорост не е ли от значение теглото - по-тежкия супърб с повечето килограми и по-голяма инерция по-лесно поддържа 240? Тука вече не разбирам много, само догадка е това.

 

Не знам какви са ги вършили в Диана(изправяне на джанти) и Друмник - баланс на гумите, и Еура Тек (стенд за симетрия на колелата), но при 200 км/час, нямам една вибрацийка, едно трепване, едно поклащане - нищо. Като залепена за асфалта е. Направо супер.

=D> =D> =D> това е то Октавия 1.8 20V 125cc.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе незнам тия максимални по ГПС къде ги мерите-сигурно по нанадолнището от Девня към Варна ама мои измервания 0-4км са.Хонда Сивик Б16А суап сток 170кс + ремап,колектор генерация,иридиеви свещи,откачено серво и климатик 217 км/ч,БМВ е36 2,5+++ 235км/ч,Ауди А3 1,8т АУМ мотор-като на Окт 1 ВРС,но с различен софт-на 1,3 с интейк 236,Окти 2 ВРС 237,Пунто 1,4 с 2860 238.ХЕ моторите не смятам да ги коментирам-с валове без валове,в Астри и Корси А да не ми се обиди Сами,ама 250 топспиид smile045 .Лошото е,че изчисленията по предавки излязоха малкоооо неточни.217 за 1,8 20в [-X ,освен ако не е 20градуса денивелация надолу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.