Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Закрепване на оригиналните Skoda стелки


drank

Recommended Posts

Здравейте,

 

Днес си взех нови оригинални стелки за O2 от Еуратек и имам един въпрос.

 

В комплекта има 8 бр. пластмасови рапидки за захващане на стелките, които според схемата се завиват директно в пода (мокета) на купето. Има ли някакви специални отвори под мокета, където да се закрепват тези "рапидки" или директно се завиват в мокета (в мокета си не виждам никакви специални дупки за тази цел)?

 

Ако е директно в мокета, то държат ли здраво? Моля, някой който вече има такива стелки да сподели. Благодаря.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те и на О1 се навиват в мокета, ама само на тия, които излизат заводско с такива стелки. Ако твоята е по-ниско ниво на оборудване и серийно не е излязла с такива стелки, а просто ти си решил да си ги купиш - ще дупчиш smile049 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A защо трябва задължително да дупчиш? Недей. Аз имам гумени оригинални.

Не се пързалят, спокойно. Просто си ги поставяш върху мокета без никакви щифтове

Пък и по-лесно става свалянето за почистване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се дупчи. Оригиналните идват с едни винтове които се навиват директно в пода (освен ако това за вас е дупчене де). И са само две на предна стелка. Задните нямат и е кофти, щото се пързалят smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се дупчи. Оригиналните идват с едни винтове които се навиват директно в пода

"Директно в пода" имаш предвид, че директно в мокета се навиват ли?

И са само две на предна стелка. Задните нямат и е кофти, щото се пързалят smile049

Тия, дето вчера си ги взех от Еуратек имат закрепване и на задните.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на О2 фабричните стелки са толкова добре изрязани по купето, че тея рапидки за захващане са напълно излишни. Вече почти 4 години нито веднъж не ми е нпаравило впечатление да са се разместили стелките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно е може и без рапидки, но при положение,че са го измислили с тях защо да ги спестяваш?! smile049

Препоръчвам ти първо да сложиш рапидката на стелката,след което налагаш в купето и затягаш с отверка.

Спокойно няма да излезе от долната страна. :D Мокета е достатъчно дебел, въпреки,че изглежда доста тънък на

пръв поглед.При мен лично стелките са с рапидки само отпред.(Задните нямат)

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шофьорската стелка за защипва с една пластмасова въртяща се щипка. В самата стелка има отвор за целта. Поне на моята О2 е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойте оригинални стелки не съм ги защипвал с нищо, пък нито ходят нито се пързалят.

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво толкова пък има в едни пластмасови рапидки :-k , аз моите съм си ги сложил, пък не виждам никакви недостатъци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.