Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

крушки н7 за октавия 02-фар без лупа


klarnetko

Recommended Posts

Колеги,има доста неща писани за ксенона, но ми е скъпичко на тая етап. Дайте ми съвет, моля, какви крушки да си сложа и откъде да си ги закупя. На старата октавия ползвах н4 филипс+30 и бях много доволен. Гледам, че има нови модели, които имитират ксенона със синя и бяла светлина +50. Някой ползвал ли е такива крушки и какъв модел? Има ли ефект при положение, че са към 50-70лв. комплекта? БЛАГОДАРЯ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам Osram Nightbreaker +90%, 20 лв. бройката H7 от OMV

Откакто сложих такива, "прогледнах", защото и моите фарове са без лупи и с обикновени H7 беше пълен кьорфишек.

Сега мисля да си купя Nightbreaker и за дългите, и за халогените за мъгла.

Допълнително съм си активирал дневни светлини на 30%, та се надявам да изкарат много време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето колега моята тема отпреди няколко месеца.

 

Лампите на Бош, които си взех светеха осезаемо по-силно от оригиналните... все не намирам време да кача малко снимки по тая и по други теми, с които съм занимавал колегите...

 

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=46&t=14924&p=161632#p161632

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

За крушките за кола аз съм много доволен от Philips H7 X-treme Power Set, но той струва 74 лева, не е много евтин ( http://www.autoe-xtras.com/index.php?pa ... &lp=3&ps=0 )

Тези на Осрам Найтбрейкър +90% светлина, за които са споменали колегите също са доста добри и на по-добра цена! Има ги в тази страница мисля също. До сега с Филипса на мен(окт 1) и на един приятел на 2-те коли (окт 2) не е има проблем и не са му горяли, а на баща ми с Осрам му изгоря едната (фиат мареа), но то е нормално, защото те са по "изпържени" да светат по-добре, но си заслужава!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена и за "PHILIPS Н7-R 55W NightGuide нова разработка с 3 зони на осветяване,R- за рефлекторни фарове, 2бр."

Тези също ми ги хвалеше продавача, че са били и с удължен живот, но нямам познати с такива за да кажа що за изгъдица са :) Но звучи интересно, може и да е ефектно!

Някой ако има такива нека да каже, има ги в горната страница... 68 лева комплекта Н7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сущо съм за осрам имам ксенон и на дългите съм с осрам и съм доволен.преди това навсякаде бях сложил осрам яд мее само че за халогените непроизвеждат наит бреикър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има Nightbreaker H3 за халогените за мъгла. Лично ги видях в OMV, но нямах пари да си взема чифт заедно с едни Н1 за дългите. Но тия дни ще си взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на халогените крушката е Н8 и в повечето магазини даже и неса чували за нея и си мислят че се базикам като питам за такава крушка иначе само OSRAM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ мисля, че моите са H3, но ще проверя специално :idea:

За първи път чувам за стандарт Н8...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички за изказаното мнение.А някой да знае магазин дето продават Филипс? в авто-плюс има само осрам днес проверих.найдбрейкара са 20лв.н7 за бройка.Или да слагам такива,а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сложи си ОСРАМ-ки Найтбрейкър ако искаш. Разликата с Филипс-а в цената е почти 100% :) 19 лева е едната ОСРАМ, а Филиса 2 са 74 лева (има ги в линка който пратих по-горе и ако си от София доставката мисля, че е безплатна). Пък разликата на дали е 100% :) Тъкмо като ти изгори някоя да не те е много яд...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си крушки Осрам-както ме посъветвах те.има разлика но не е кой знае каква.Аз винаги съм смятал че проблема е по-вече във фаровете и сега след като смених крушките се убедих.За мен фаровете на Октавия01 -стъклените преди фейслифта са 10 класи над тези така наречени ''кристални''на Октавия 02.Чехите са се ''наакали''при изработката на тези фарове.Добри са на външен вид само.Това все пак си е мое мнение след като и с тези крушки нестава хубаво светло петно на пътя.Светлината е разпръсната на лъчи.А да питам още нещо-каква роля играе тази ''шапчица''пред крушката във фара?На старата ми Октавия нямаше такива неща.Аз мисле че връща светлината от крушката към рефлектора за да свети уж по-силно,или бъркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петната няма как да изчезнат. И аз мисля, че кристалните фарове на О2 без лупи са изключително лошо измислени. Петното е неравномерно, с някаква много дразнеща трапецовидна форма, пълно с не добре осветени участъци, точно пред колата има светлинна "дупка"... Въобще оценка 2 :smt018

 

Но с по-силните крушки поне аз виждам пътя, защото с обикновени Н7 половината дупки и неравности просто ги пропусках, не се виждаха. С Nightbreaker се увеличи и видимостта напред с 20-на метра по мои сметки. Тия дни ще си монтирам и Nighbreaker на дългите, че в момента светят по-слабо от късите smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами следващо ниво ксенон ефтин и по следвашо ниво ксенон скъп повярваитеми има разлика но преди това човек трябва да си направи сметката нее ли по добре да види дали неможе да си намери кристални фарове понеже и това дава отражение на интензитета на светлоотдаемост и след това да решава дали ще слага ксенон.И друго има пробваите първо да пастирате СТЪКЛОТО на фара нищо не пречи да се набутате 5лв примерно но за експеримента...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенон на рефлекторни фарове без лупи е уникална простотия и аз лично никога няма да сложа. Колкото мразя мен да ме заслепяват, така мисля и да не го причинявам на другите. А евтините ксенони са невероятна набутвация. Мой колега смени за 1 година 3-та крушка Н7 и 4-ти баласт, щото се хвана на хорото с някакъв китайски комплект за 120 лева с 6 месеца гаранция. Като му видя колата - непрекъснато не му свети някой от фаровете :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенон на рефлекторни фарове без лупи е уникална простотия и аз лично никога няма да сложа. Колкото мразя мен да ме заслепяват, така мисля и да не го причинявам на другите. А евтините ксенони са невероятна набутвация. Мой колега смени за 1 година 3-та крушка Н7 и 4-ти баласт, щото се хвана на хорото с някакъв китайски комплект за 120 лева с 6 месеца гаранция. Като му видя колата - непрекъснато не му свети някой от фаровете :smt018

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз ще си призная.... с оригиналните крушки ми е мноооого тъмно! Ама не ми се взимат някакви краткотрайни, а от собствен опит знам, че Осрамките не издържат дълго. Препоръчайте някои по-издръжливи, но и да дават повече светлина от оригиналните (много повече)! Може и по-скъпички да са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз карах с некви Силвър-нам-си-кво на Осрам и ми издържаха точно 1 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се окаже, че има голяма разлика между фаровете на отделните екземпляри Октавия II :roll: .

Аз съм със стандартни крушки (не знам даже какви са!), но нямам никакви оплаквания от фаровете.

До толкова съм доволен, че не си и помислям за смяна с по-силни крушки, да не говорим за HID.

Направи ми впечатление обаче, преди няколко дена вечерта беше спряла до мен Октавия също със стандартни фарове, и фаровете й ми се сториха по-слаби :-k .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма разлика във фаровете освен тези с лупите но има разлика в крушките а по отношение че крушките издържат една година.Какво искате да продадете колата с оригоналните крушки ли!!! дали ще дадеш 70-80лв за скъпи крушки както дават мнение колегите даи 100-110 и си вземи ефтин ксенон но със защитни кабели които са с кондензаторен модул и си спасяваш ксенона от изгаряне и колата няма да ти показва изгоряла крушка аз сложих евтин ксенон и съм доволен вярно че сега искам да сложа скъп но нее заради проблеми или нещо такова просто по скъпите светят по различен начин и преди карах с крушки OSRAM вярно сменяхги през 6 месеца ама в краина сметка една кръшка струва 10-15-20лв.Стога сте скъперничели карате коло за по 10000-20000лв. и даже много повече пари а ви се свидят 15лв за една крушка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааааааайде, Баба Яга си има нови очички (поне зимата да изкарат) Осрам - Найт Брейкър и за късите, и за дългите. От тази серия Н8 за фаровете за мъгла няма - има само Original.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена и за "PHILIPS Н7-R 55W NightGuide нова разработка с 3 зони на осветяване,R- за рефлекторни фарове, 2бр."

Тези също ми ги хвалеше продавача, че са били и с удължен живот, но нямам познати с такива за да кажа що за изгъдица са :) Но звучи интересно, може и да е ефектно!

Някой ако има такива нека да каже, има ги в горната страница... 68 лева комплекта Н7.

 

кой продавач бе колега, аз толкоз време търся да намеря магазин където да продават Филипс и не мога :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох из другите форуми, че има някакво магазинче за Филипс крушки на уличката, която се пада продължение на Евлоги Георгиев (Проф. Милко Бичев) срещу сградата на Алианц. Там били най-добрите цени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,никой не изказа мнение по въпроса ми каква роля играе тази ''шапчица''пред крушката.На някой модели нямат такова нещо.Без него дали няма да свети по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.