Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

крушки н7 за октавия 02-фар без лупа


klarnetko

Recommended Posts

Малко като спам на тема шапчица....

 

до сега 99.8% от О2, които съм виждал са с шапчица на късата и без шапчица на дългата светлина. За халогените си бях изградил следния принцип - О2 със зеленеещите мигачи (предполагам преди 2006г.) имат шапчици пред крушката на халогена, а след това нямат (моята примерно)

 

Пред офиса спираше една О2, на която шапчиците на късите висяха странно неестествено, а съм виждал и няколко с афтърмаркет ксенон, на които шапчиците са махнати в последствие (поне така изглежда, пък и крушката на ксенона доста стърчи май)

 

иначе защо по дяволите са тия шапчици... само мога да гадая :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капачката отпред е част от оптичната геометрия на рефлектора и пречи на директното заслепяване на късите свертлини и връща част от лъчите обратно в рефлектора т.е. работи като вътрешно огледало. Някои рефлекторни фарове нямат капачка, но зависи от конструкцията им. Наскоро гледах някакво ново рено или форд беше без такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пуснах това питане за ''шапчиците''защото като си сменях крушките развих едно винче и тази шапчица падна в рефлектора и се отрових дакато я сложа.освен това тя е толкова мека че я поокривих докато я слагах.трябваше да разглобя и да извадя рефлектора отзад,но ми се стори по-голяма играчка.сега с новите крушки-ОСРАМ светят по-силно ,но по-наблизко.тази ''шапчица''покрива полувината крушка и имам чувството че само пречи вместо да помага.мисля да пробам да ги махна,да видим какво ще стане.Ако някой има мнение по въпроса моля да пише.Темата май стана доста интересна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такива шапчици има само на фарове който са H4 (къси и дълги в една лампа). ако я махнеш ще заслепяваш хората...няма да ти казвам колко благословии ще отнесеш по твои адрес (и този на близки роднини) smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такива шапчици има само на фарове който са H4 (къси и дълги в една лампа). ако я махнеш ще заслепяваш хората...няма да ти казвам колко благословии ще отнесеш по твои адрес (и този на близки роднини) smile049

Не е вярно има шапчици и на Н7. Според мен отразяват част от светлината обратно към рефлектора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че ако се махнат тези шапчици, ще се заслепяват яко хората отсреща! И с тях сега свети повече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези крушки осрам не струват.оригиналните филипс правят по-хубаво петно.по-слаба светлина но по-наситена.само си дадох парите.НЕ СИ КУПУВАЙТЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миии..... за мен има разлика към по-добро, но мноооого малка. Всеки си знае!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм при мен разликата е ОГРОМНА. С обикновени Н7 си ме беше страх да карам на тъмно, не вдигах повече от 80 км/ч, защото нищо не виждах. С новите найтбрейкър къси и дълги пътувах онзи ден до Стара Загора и Велинград по тъмно - направо ми беше кеф да шофирам, вдигах до 120-130 км/ч при насрещно движение без да губя видимост, което не е било преди. Дори ми мина пътя лисица, която видях доста отдалеч и намалих рано. Много съм доволен от осрамките!

 

оригиналните филипс правят по-хубаво петно

 

Крушките нямат никаква връзка с петното - за него са "виновни" рефлекторите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.