Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Mateelda 105x


joeless

Recommended Posts

Ако карбураторът е от последните модификации с долния ел. магнитен клапан, то този жигльор е заменен с калиброван отвор в тялото на карбуратора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 345
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • joeless

    109

  • joro-120L

    41

  • maxrpm

    39

  • Green_Witch

    34

Най-много писали в темата

Ако карбураторът е от последните модификации с долния ел. магнитен клапан, то този жигльор е заменен с калиброван отвор в тялото на карбуратора.

От стария модел е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при дръпнат смукач също ли гасне моментално?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е докрай, няма грижи. Почнем ли да го връщаме и гасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

батеее... Joeless и skoda105RS щом не могат да го оправят, няма какво да се каже по въпроса. 10-15 лв от някоя бракма за части и айде.

 

Ако си вземете 100с + колектор още по - добре за вас, но 1во вижте на симеоновско дали още има бутало за уск. помпа на цена от 7.50

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

батеее... Joeless и skoda105RS щом не могат да го оправят, няма какво да се каже по въпроса. 10-15 лв от някоя бракма за части и айде.

 

Ако си вземете 100с + колектор още по - добре за вас, но 1во вижте на симеоновско дали още има бутало за уск. помпа на цена от 7.50

Саше, цял жигльор няма бе! Нека го сложат, пък ще видим по- нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, мен откога взехте да ме пишете за разбирач - не съм беееее, само пуфтя и гледам smile049 Макс, недей тъй бе, ще вземат да се обаждат хора да им помагам и ... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, не погледнах преди6ната страница, видях че се двоуните и го отписах карба, че аз и без това ги мразя 120 карбураторите.

 

Ако закинете за жигльор имам оригинален ( :lol: ), живея в стрелбище, skoda105rs знае там където г-ца Димитрова наби спирачките, идвай вземай ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая джиджавка, 11 на картинката, я няма по магазините.. Така че на който му се намира в изправност и излишък - да свирка... Green Witch? бирите са от мен smile049

Иначе напазарувах пълен комплекто от останалите жигльори, размера за 120, малкото филтърче на карба (стори ми се посъдрано моето) и няколко втулки за болта за вакуума към делкото... и остава и време да ми остане да се занимавам smile049

Също ... търсят се фасунки като за стопове, мигачи - ЧЕРНИ... поне 5 на брой ... (в магазините има само бели)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсващият жигльор няма нищо общо с отсъстващите обороти на празен ход. Почти успешно може да се сложи временно шайба с подходящи диаметри. Като поддържате по-високи обороти с педала за газ, накарайте колата да качи около 60 градуса и тогава търсете причините за гаснене. Така ще елиминирате пусковата система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая джиджавка, 11 на картинката, я няма по магазините.. Така че на който му се намира в изправност и излишък - да свирка... Green Witch? бирите са от мен smile049

Иначе напазарувах пълен комплекто от останалите жигльори, размера за 120, малкото филтърче на карба (стори ми се посъдрано моето) и няколко втулки за болта за вакуума към делкото... и остава и време да ми остане да се занимавам smile049

Също ... търсят се фасунки като за стопове, мигачи - ЧЕРНИ... поне 5 на брой ... (в магазините има само бели)

 

Джо, ще ти се обадя по-късно. Работя близо до Плиска, с колата съм, ако днес около 6 часа си на линия - ще мина да ти стоваря стария си карб и каквото ти трябва - взимай без свян. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вещичке, оказа се че и на твоя карб го няма тоя пуст жигльор 11, та взехме че се ядосахме с Патрик, и сменихме всички жигльори на моя карб с нови, използвах едно-две уплътненийца по въздуха от твоя карб, харесах си и поплавъка :roll:, сложихме нов иглен клапан.... и накрая взе че заработи пущината, ама от какво точно ставаха въртелите - така и не разбрахме... smile049

Измих си я, че беше прибрана мръсна преди няколко месеца, врътнахме с братлето няколко кръгчета по мокрите улици на квартала, проверихме налягането в гумите на близкото ОМВ ... и я оставихме малко да я повали дъжда навън :mrgreen:

Да не и е уруки, след толкова месеци застой много се изкефих днес. Остава да направя ГО и идвам на НИМ...

 

@ InFeRn0 - повече снимки има тук - http://www.facebook.com/album.php?aid=4 ... ff68a12fdf

не е нужно да имаш порфил във фейсбук за да разглеждаш този албум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не четете внимателно постовете. Няма как от карбуратор на кола след 1985г. да извадите джиджавката с номер 11. Такава там просто няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе тя колата е 87ма, ама карба е от стария модел и май конкретната бройка не е излязла от завода със същата кола ;)

ама и ти не четеш, защото това е написано десетина поста по-рано, хахаха

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че от карбуратора на Маргаритка няма как да свалите такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че от карбуратора на Маргаритка няма как да свалите такова нещо.

прав си smile027 ама свалихме други нещица smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джо, радвам се, че сте свършили работа. Матилда изглежда много добре. Завиждам не-много благородно. :^o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак аз се зарибих за моя таван ! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На показаната снимка и ти, Жоро, можеш да сравниш сребристо-черни и чисто сребристи джанти на Естелка с черни брони и дръжки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.