Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Mateelda 105x


joeless

Recommended Posts

  • Отговори 345
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • joeless

    109

  • joro-120L

    41

  • maxrpm

    39

  • Green_Witch

    34

Най-много писали в темата

  • 2 седмици по-късно...

равносметката на едно 1000километрово пътуване - една гума на телове, една квадратна бяла джанта на скрап, предницата тегли леко вдясно, някъде по дупките се загуби и меката тръба за топъл въздух към филтъра, гърнето прогоря или се разби отвъртре и се раздрънча, щуцерчето на газта на ниските някакси изскочи от карба, копчето за газта се ебава.

нова предна маска - черен мат. нова резервна джанта с гума. и трите благодарение на vankovarnata. smile126

пребоядисах си гредичките между триъгълното и сваляемото стъкло.

разход ~ 6/100 газ, при положение че педала е бил до тенекията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дойдеш ма срещата от мен имаш меката тръбата за въздуха. Но тя се ползва само зимата, да знаеш, лятото с нея гори повече бензин към 2-3 литра отгоре ;)

 

Имам и някакъв карб 120 без щуцери ако искаш мога да ти го донеса, но ми го подариха, изглежда не е ползвам от много години и не знам в какво състояние е в момента, трябва да се ревизира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разход ~ 6/100 газ, при положение че педала е бил до тенекията.

Какъв е този разход? До сега не съм чувал такова нещо! =D>

Ако дойдеш ма срещата от мен имаш меката тръбата за въздуха. Но тя се ползва само зимата, да знаеш, лятото с нея гори повече бензин към 2-3 литра отгоре ;)

Саше, японките имат автоматична смяна зимно - лятно.

Имам и някакъв карб 120 без щуцери ако искаш мога да ти го донеса, но ми го подариха, изглежда не е ползвам от много години и не знам в какво състояние е в момента, трябва да се ревизира.

Джо, не сменяй карбуратора, че 6/100 газ трудно се постига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, жоре имат някаква измишльотина ама тя на чисто нов филтър съм я пробвал и пак не затваря добре, а седи на половина. Истината е разглобяваш човката от сглобката - яко силикон ->сглабяш я (от там много смуче) и зимата в долната част едно парцалче набутваш да запушиш долната част и това е ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, жоре имат някаква измишльотина ама тя на чисто нов филтър съм я пробвал и пак не затваря добре, а седи на половина. Истината е разглобяваш човката от сглобката - яко силикон ->сглабяш я (от там много смуче) и зимата в долната част едно парцалче набутваш да запушиш долната част и това е ;)

хаха макс направо ме скъсваш от смях кво общо има филтера жоро ти казва че ако си работи термостачето да си затваря и отваря няма никакъв проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, жоре имат някаква измишльотина ама тя на чисто нов филтър съм я пробвал и пак не затваря добре, а седи на половина. Истината е разглобяваш човката от сглобката - яко силикон ->сглабяш я (от там много смуче) и зимата в долната част едно парцалче набутваш да запушиш долната част и това е ;)

хаха макс направо ме скъсваш от смях кво общо има филтера жоро ти казва че ако си работи термостачето да си затваря и отваря няма никакъв проблем

 

Тои гоеори за оная пластмасовата клапа в човката на филтъра, която дърпа или от горе от кюнеца топло или от долу студено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Матиилда е прибрана на сухо в гараж, и при наличие на свободно и хубаво време ще се човърка по нея, докато стане съвсем неприлична мадама. Най-накрая има къде да я разкостя до основи, плана ми е да ревезирам/подменя абсолютно цялата ел схема, туй-онуй още и .. така...

Местополжението е спокойно, има място и за гости, а има и един комплект седалки за фотьойли и диван, така че през слънчевото лято всеки е добре дошъл да пийне биричка/кафенце и да си полафим докато човъркаме smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

=D> Ноември месец се надявам да има местенце да жулна и аз 1-2-3-4 бирички в новият гараж ! :) Пък , ако има нужда да се помага - свиркай !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Aз смятам, че ако тръгнеш да сменяш инсталацията, ще се оплетеш като пиле в калчища, пич ;)

Още не съм стигнал до нея, но по-скоро ще бъде ревизирана (поне засега) основно, отколкото да я подменям изцяло.. прекалено пипкаво и изнервящо е за мен.. освен може би да се надрусам като животно и да не спя 40-50 часа докато не я направя от-до smile048

 

Браво Джо, карба в кореселин ли го кисна?

В бриколаж нямаше кореселин (ходих за една права отвертка да си взема, па то кво стана), но пък обезмаслителя на Astonish беше на промоция - два на цената на един, ~5лв... И така, разглобен, напоен обилно с обезмаслител, киснене във вряла вода за 10на минути... десетина клечки за уши, старата ми четка за зъби :smt032 и една гъбичка ... и обилно заплакване и WD-40 след подсушаването...

 

цялата операция, имайки предвид че досега не съм разглобявал и чистил никога карб, ми отне под два часа... което ми се струва по-добре от 24+ часа в кореселин... smile049

е, трябва и да го кача пак и да го пренастройвам (май) но това по-нататък.. има още мнооого за чистене и пренареждане в коша smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз смятам, че ако тръгнеш да сменяш инсталацията, ще се оплетеш като пиле в калчища, пич ;)

Още не съм стигнал до нея, но по-скоро ще бъде ревизирана (поне засега) основно, отколкото да я подменям изцяло.. прекалено пипкаво и изнервящо е за мен.. освен може би да се надрусам като животно и да не спя 40-50 часа докато не я направя от-до smile048

 

Браво Джо, карба в кореселин ли го кисна?

В бриколаж нямаше кореселин (ходих за една права отвертка да си взема, па то кво стана), но пък обезмаслителя на Astonish беше на промоция - два на цената на един, ~5лв... И така, разглобен, напоен обилно с обезмаслител, киснене във вряла вода за 10на минути... десетина клечки за уши, старата ми четка за зъби :smt032 и една гъбичка ... и обилно заплакване и WD-40 след подсушаването...

 

цялата операция, имайки предвид че досега не съм разглобявал и чистил никога карб, ми отне под два часа... което ми се струва по-добре от 24+ часа в кореселин... smile049

е, трябва и да го кача пак и да го пренастройвам (май) но това по-нататък.. има още мнооого за чистене и пренареждане в коша smile048

 

да беше включил едно продухване преди събиране,че по ъглите е леж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

=D> Ноември месец се надявам да има местенце да жулна и аз 1-2-3-4 бирички в новият гараж ! :) Пък , ако има нужда да се помага - свиркай !

 

Джонка, и аз се включвам към желаещите за биричка+бърникане по Матилда. Сериозно, ако си търсиш компания и неквалифицирана помощ - звънкай smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да беше включил едно продухване преди събиране,че по ъглите е леж.

нямам компресор подръка... но пък по бензиностанциите има, а и още не съм го сглобил съвсем - трябват ми нови гарнитурки...

 

Гога, наминавай smile027 през уикендите съм там, адреса мога да ти го дам на лични

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще дойда с една каса бира и докато не светне всичко по Матилда,ник'ва бира ! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

планирани ремонтни дейности, смело с ръждопреобразувателя ... и се оглеждам за нови, хубави клеми и кабели...

Мерси на Патрик за съпорта, и че ме светна за възстановяването на водните пътища

post-1024-138453218395_thumb.jpgpost-1024-138453218416_thumb.jpgpost-1024-138453218419_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.