Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Mateelda 105x


joeless

Recommended Posts

  • Отговори 345
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • joeless

    109

  • joro-120L

    41

  • maxrpm

    39

  • Green_Witch

    34

Най-много писали в темата

Според мен тия гуми, повече от 7 J едва ли ще понесат. :S

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7.5j -> http://www.tyrestretch.com/7.5_175_50_R13/

8.5 -> http://www.tyrestretch.com/8.5_175_50_R13/ - тук даже и гумите са като моите.. повечко ми харесват .... от 7.5 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7.5j ,8.5j гумите са застанали неправилно така че при по остър завои ще се изхлузят. Минимума там е 185 - 195 Да не говорим че отзад ще разбиеш конусите на барабана а и колата няма да отлепи с тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

макс досега що не съм се пребил със 100еса ?

п.п. търси си халоминки мани ги тия железарки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

алумин има, няма фланци :(

в интерес на истината малко се отказвам вече да ги разпъвам чак толкова, самите гуми са много дърти и ще се получи травма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... самите гуми са много дърти и ще се получи травма...

Винаги можеш да ги продадеш и да си купиш по-нови :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

алумин има, няма фланци :(

в интерес на истината малко се отказвам вече да ги разпъвам чак толкова, самите гуми са много дърти и ще се получи травма...

Нещо в последно време това с фланците не ме кефи като вариант. Когато е голяма джантата и гумата все ми тресе. Преди като бях с джанти 13 " не съм имал никави ядове. Разпробиване на барабаните по размера на новите джанти ми се струва по-добър вариант, и там вече може изнасящи фланци ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

алумин има, няма фланци :(

в интерес на истината малко се отказвам вече да ги разпъвам чак толкова, самите гуми са много дърти и ще се получи травма...

Нещо в последно време това с фланците не ме кефи като вариант. Когато е голяма джантата и гумата все ми тресе. Преди като бях с джанти 13 " не съм имал никави ядове. Разпробиване на барабаните по размера на новите джанти ми се струва по-добър вариант, и там вече може изнасящи фланци ;)

Друг е въпроса,колко добре ти лягат фланците на главините и колко са ти прави и балансирании джанти с гуми. Аз нямам никакви ядове при каквато и да е скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е :) Има нещо крово по цялата верига. Но когато е голям цолажа дори и най малкия дефект при голама скорос става страшно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Пфю!

След три бири и няколко часа тоците на Матиилдичка в багажния отсек са преподредени, монтирани са нов кабел за масата, нови кабели на свещи, 55А алтернатор фаворитов... и ... абе май повече пихме бирички с брат ми вместо да бачкаме, ама то това си беше и идеята :mrgreen:

С всичкия си акъл пак забравих да запуша дупките на карба, та не съм запалил все още ... ама утре вдругиден ще изръмжи животното, че много го държахме в клетка и ще да е озверяло :mrgreen:

Работа - още много... но точно това е идеята - все да има нещо за правене, да не скучаем :lol:

 

та ... жива е Матиилдата де, не сме я забравили...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро ще спрат да произвеждат бира, отколкото да свърши работата по 1 120-ка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй значи... Запалихме я Матиилдата днес, обаче ...

Гасне на празен ход - пали с леко подаване на газ, нкомбинао ако не се задържи педала кюфва и умира. При подаване на газ работи, но с прекъсвания...

Целия карб е старателно почистен и продухан, всички жигльорчета и цедки.. Пробвахме да човъркаме по сместа но резултат почти никакъв - нито настроен по книга, нито с повече или по-малко въздух и/или гориво....

Някой някакви идейки има ли? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джо,

 

Свали и продухай жиглиора за празен ход. Освен това може да пробваш леко да вдигнеш оборотите на празен ход с винтчето на газта.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електроматнитният клапан на карбуратора за празен ход. :-k

Прекъсването може и да е от токовете нещо.

п.п. Запуши ли добре дупките на карбуратора? Да не смуче въздух?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще проверя клапанчето, иначе всичко останало е ок. Дупките са солидно запушени с болтове и поксипол, не може да смуче оттам, единствено корпуса от долната страна не е идеално прав, но пък така беше и допреди да сваля карба, и си работеше без проблем... :-k

На бялата съм имал ядове с тоя клапан, но тогава само прекъсваше, не беше като да гасне съвсем... :-k Но има логика в думите ти, и ще проверя утре сутринта

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...На бялата съм имал ядове с тоя клапан, но тогава само прекъсваше, не беше като да гасне съвсем... :-k

Джо, когато не работи ел. клапана, мотора гасне веднага, без да се замисля, на празен ход.

п.п. Да не си затворил дупките с по- дълги болтове и да запушват част от дифузьора? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се напомпа гаста 2-3 пъти преди палене, колата пали нормално и след няколко секунди изгасва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се напомпа гаста 2-3 пъти преди палене, колата пали нормално и след няколко секунди изгасва.

Да, докато изгори бензина, вкаран от ускорителната помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

беше установена липсата на ей тай джиджавка, дали е възможно точно този 11 - пусков въздушен жигльор да бърка цялата постановка, а?post-1024-138453238407_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

беше установена липсата на ей тай джиджавка, дали е възможно точно този 11 - пусков въздушен жигльор да бърка цялата постановка, а?

Ами, сложи го и ще видиш. ;)

Без него влиза много въздух и ти обеднява сместа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да де, щях да го сложа ако знаех къде по дяволите съм го загубил smile049

Досетих се, че си го загубил. Дано някой колега ти помогне с жигльорче, а защо не и с цял карбуратор.

Не знам в магазините дали се продават рем. комплекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джо, аз мога да ти дам да си го развъртиш от моя стар карбуратор. И без това постоянно ми е в колата. Ако ни поканиш на по биричка - идваме още днес. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.