Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

смяна на горивен филтър


john

Recommended Posts

аз го сменям на всяка 2ра смяна на маслото и така ми казаха в ЕТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "john" - Имайки предвид с какво подобие на нафта си караме автомобилите.. ако можеш да си позволиш с всяка смяна на масло да го сменяш - сменяй го смело. Ако ли не, както ТИ е казал Колегата "mihailstoianov" - на всяка 2-ра смяна на масло е крайния вариант..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го сменям преди началото на зимата без значение километрите, за да си спестя главоболията със замръзнала нафта. На мен ми се събират около 20 000 км. в този интервал. Иначе 2006 г. първата ми зима като дизелджия реших да си го спестя и като падна температурата -12 и не запали, сменях филтъра в студа навън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нафта, отговаряща на стандарта

 

Такава нафта в България не се продава за съжаление smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "donsun" -

Какво ще кажете примерно за V-Power Diesel...
Може би най-гадната нафта от всички на пазара. "Shell" е някакъв ужас, като цяло, но нафтата им бие всички лоши рекорди :(
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "donsun" -
Какво ще кажете примерно за V-Power Diesel...
Може би най-гадната нафта от всички на пазара. "Shell" е някакъв ужас' date=' като цяло, но нафтата им бие всички лоши рекорди :([/quote']

:smt018

Тук не си прав! Не искам да им правя реклама на ШЕЛ, но според мен на пазара няма по добър продукт. Може да пробваш на 5та скорост като изкачваш баир, просто не се налага да сваляш предавка за да изпревариш :smt032 .

Като ти свърши горивото може да я пробваш с пълен резервоар!

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "donsun" - Наблюдавам един нов автомобил, който пълни най-редовно филтъра си за сажди, именно защото се кара с "Shell"-ска нафта. Няколко пъти в официалния сервиз на марката, казват да спрем с този "Shell", но Човека, който кара автомобила не иска да спре и това е :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до "tuningmania"

Филтъра за сажди се пълни и от каране в ниски обороти, а ситроените които са написани в "гаража"/те също са закупени чисто нови/ се карат само с гореспоменатата нафта. И винаги се питам защо правят по-дълъг пробег с нея?

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече 22 хил. км. карам с тази нафта и не съм имал никакви проблеми, да чукна на дърво. Имам 1 или 2 зареждания от ОМВ оникновен дизел, но V-Power ми харесва повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "donsun" - Не се кара с ниски оботори колата, но пък може и мен да ме лъжат ;) И не разбирам едно - защо питаш за въпросната нафта, след като не приемаш чуждо мнение? Негативното ми нагласа към тази нафта, идва от нялколко сервиза/майстори, които неслучайно питат къде се зарежда автомобила и след като им се каже - се карат smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважавам Shell, но не и в България :!:

Сипвам само OMV и от време на време Лукойл

За горивния филтър на всяка 2-ра смяна на масло smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сипвам само OMV и от време на време Лукойл

За горивния филтър на всяка 2-ра смяна на масло smile001

 

И аз съм така,OMV или Лукойл.

Преди 1 месец смених отново масло,но горивния го оставих за следващата смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.