Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно акт за изтекла гражданска застраховка


insanemaniqc

Recommended Posts

Та въпросът ми е.. Кой по закон трябва да поеме наказанието по акта, ако е написан на служебен автомобил?? Лицето, което е управлявало нередовния автомобил или собственика на автомобила, тъй като договора за сключване на ГО е задължение на собственика? Акта е написан на името на лицето управлявало автомобила, но талона не е отнет. Колко време е давността на този акт и по какъв начин мога да обжалвам, тъй като не е мое задължението да сключвам договор за ГО. Моя е вината, 4е не проверих документите на автомобила преди да се кача, но за напред ще знам. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я вземи обжалвай,измисли нещо.

 

Ако намериш някой да ти пусне ГО със задна дата, иначе няма шанс, другия път ще внимава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намериш някой да ти пусне ГО със задна дата

 

Толкова луд брокер, готов да влезе в затвора, май не съществува

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"талона не е отнет"

Актът виси във въздуха ?!?!?,

Талонът се отнема като доказателство, че си бил спиран за проверка. Иначе всеки би могъл да напише акт, без изобщо да има автомобил и шофьор наоколо. Актът подписан ли е?

Моля, нека някой по-компетентен по юридическите въпроси да се изкаже, за да сме от помощ на колегата.

Ето малко по въпроса:

http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 15&t=33211

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами акта ми го писаха края на ноември и още не е излязло в КАТ решение.. ако виси както казваш и ми се размине мн ще се радвам амаа малко ме съмнява, иначе единствения вариант да обжалвам в районния съд ми казаха.. за друг поне незнам..но незнам какви пари ще ми струва това обжалване, а за подписа да подписах се .. то като откажеш да се подпишеш става дълга и широка и неисках да се заяждам, че те ми опростиха други по малки нарушения (10-15 км над позволеното, за което и ме спряха) и се хванаха за ГО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една случка с неотнет талон.

На път за Германия малко преди София. Спират за измислено нарушение шефката........

Кой крив, кой прав, Пишат акт, тя разписва, не и вземат талона, след време (доста) идва наказателното постановление в което освен всичко за което са я санкционирали са я санкционирани и че не е представила талон. А това не бе истина. Знам, бях с нея. Знам за какаво я спряха, знам за какво и писаха акта и знам какво излезе.

Това е моя опит.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една случка с неотнет талон.

На път за Германия малко преди София. Спират за измислено нарушение шефката........

Кой крив, кой прав, Пишат акт, тя разписва, не и вземат талона, след време (доста) идва наказателното постановление в което освен всичко за което са я санкционирали са я санкционирани и че не е представила талон. А това не бе истина. Знам, бях с нея. Знам за какаво я спряха, знам за какво и писаха акта и знам какво излезе.

Това е моя опит.

Поздрави!

В акта отбелязано ли е че не е представила контролен талон???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та въпросът ми е.. Кой по закон трябва да поеме наказанието по акта, ако е написан на служебен автомобил?? Лицето, което е управлявало нередовния автомобил или собственика на автомобила, тъй като договора за сключване на ГО е задължение на собственика? Акта е написан на името на лицето управлявало автомобила, но талона не е отнет. Колко време е давността на този акт и по какъв начин мога да обжалвам, тъй като не е мое задължението да сключвам договор за ГО. Моя е вината, 4е не проверих документите на автомобила преди да се кача, но за напред ще знам. ;)

 

СЕГА работата е дебела.За без го. е спиране от движение и около 400лв.При положение,че талона на сумпс не е отнето и кт. са много зле. до 3м. ще чакаш за нп. и след това дела с адвокат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

С добър адвокат имаш големи шансове! Виж тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
"талона не е отнет"

Актът виси във въздуха ?!?!?,

Талонът се отнема като доказателство, че си бил спиран за проверка. Иначе всеки би могъл да напише акт, без изобщо да има автомобил и шофьор наоколо. Актът подписан ли е?

Моля, нека някой по-компетентен по юридическите въпроси да се изкаже, за да сме от помощ на колегата.

Ето малко по въпроса:

http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 15&t=33211" onclick="window.open(this.href);return false;

Талонът се отнема ако актът е по ЗДвП (примерно ако не носи полицата), в случая той е по Кодекса за застраховането (управлява автомобил, за който не е сключена задължителната застраховка "Гаржданска отговорност"), вероятно затова не е отнет контролният талон :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една случка с неотнет талон.

На път за Германия малко преди София. Спират за измислено нарушение шефката........

Кой крив, кой прав, Пишат акт, тя разписва, не и вземат талона, след време (доста) идва наказателното постановление в което освен всичко за което са я санкционирали са я санкционирани и че не е представила талон. А това не бе истина. Знам, бях с нея. Знам за какаво я спряха, знам за какво и писаха акта и знам какво излезе.

Това е моя опит.

Поздрави!

В акта отбелязано ли е че не е представила контролен талон???

Би трябвало, защото в графата на акта "Иззех като доказателства" се вписва номерът на контролния талон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.