Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Привет и от мен


happy13

Recommended Posts

Тя много арна бе, интересно как другите пловдивски и кричимски хиени не са я набарали :)

Иначе като чуя Асеновград, веднага се сещам за братя Никови, който са доста в час с ремонтите на шкоди, ама не ги знам в Бг ли са . Джанти 14" лети са голям късмет да намериш. Предната маска много виснала, ама тя се прави. Чакаме те на събора да ни я покажеш наживо.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя много арна бе, интересно как другите пловдивски и кричимски хиени не са я набарали :)

Иначе като чуя Асеновград, веднага се сещам за братя Никови, който са доста в час с ремонтите на шкоди, ама не ги знам в Бг ли са .Предната маска много виснала, ама тя се прави. Чакаме те на събора да ни я покажеш наживо.

 

Поздрави

:D:D Благодаря за поканите. Наистина маската е виснала, чакам да се постопли времето и имам едно местене с оправяне на гараж. Тогава ще и обърна внимание на хайванчето :D Дано до събора да е в по-приличен вид. Успешна от мен.

Одеве като карах ми светна лампата на маслото? Сменено е и е в ниво? Свети когато е в ниски, както винаги си е работила. Сега ще му ровна из форума за подобен проблем :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Губи се налягане някъде.

С какво масло е? Масления филтър смени ли го?

 

Да, ще излезе че е така. Аз в началото на темата го бях вметнал че влизаше бензин в маслото и цапаше свещички. Смених мембраната на бенз. помпа, смених маслото с М10Д и 1 литър М16Д по съвет на майстора :( , и не пипнахме масления филтър ( в Асеновград няма маг. на Шкода). И да съм минал най-много 200 км. до днес когато се появи това намигане на лампичката. Забелязах че само при топъл двигател го прави.

Преди час я препалих беше студена нямаше проблем дори и в много ниски обороти.

За утре мисля филтър и друго масло. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай със смяна на датчика за налягане или виж как е връзката там и задължително си смени масления филтър....ново масло със стар маслен филтър......не е гот, това мешане на маслото също не ми допада.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М-Н ЗА АВТОЧАСТИ SKODA гр.ПЛОВДИВ бул.Н.ЦАНОВ №10 -032518212

До колкото знам за този магазин е нов. Частите са директно внасяни от Чехия. Филтърчето миналата година струваше около 5лв.

Бих ти препоръчал да източиш маслото от картера, а него да го свалиш и да го почистиш колкото може от полепналите маслени съсиреци. Добре е нова гарнитура да сложиш за картера. Също, ако свалиш бензиновата помпа и я огледаш за течове и задръствания няма да е лошо. Може "заминала" мембрана да има и от там да пуска бензин, което е по-малкото зло от износени сегменти. При палене, особено на студен двигател не дърпай смукача, защото богатата смес не изгаря добре и отмива масления филм по стените на цилиндрите - от там ускорено износване. И не форсирай мотора много, докато не качи поне 60С.

Аз не мисля, че в случая ти е развален датчика за маслото. На него няма какво толкова да му стане ( ако не тече - най-много да иска почистване и малко продухване с въздушна помпа ).

Поздрави и дано да и мине бързо! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай със смяна на датчика за налягане или виж как е връзката там и задължително си смени масления филтър....ново масло със стар маслен филтър......не е гот, това мешане на маслото също не ми допада.

 

Успех!

 

Угаснаааа :D лампичката, за сега.

Смених датчика, масления филтър, въздушния и долях към 800-900 гр. диферинциално масло ЕР 90.

Сигурно машинката не е била обслужвана както ми твърдеше продавача ;)

Сега и звука от скоростната е по-приятен. Остана тампоните на двигателя че единия е сцепен, аз взех и 4-те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М-Н ЗА АВТОЧАСТИ SKODA гр.ПЛОВДИВ бул.Н.ЦАНОВ №10 -032518212

До колкото знам за този магазин е нов. Частите са директно внасяни от Чехия. Филтърчето миналата година струваше около 5лв.

Да колега, аз от там пазарувах одеве и собственика е наясно с модела и ми обясни кое как да сменя. Как да проверя маслото на скоростите, датчика за налягането и т.н.

В по-горни редове споменах че съм сменил мембраната на бензиновата помпа и за сега нямам ядове с цапане на свещи и разреждане на масълце. То тогава маслото си беше като вода и миришеше на безинче. Все пак я наблюдавам колата и съм в готовност :D

Съветите Ви са добри и благодаря още веднаж на всички тук. smile027

Хубав уикенд от мен и до скоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взееех бронитеее smile035 :D мислих че ще ги намачкат. Падна рязане, да си бях взел ключовете нямаше да се гърчим толкова smile009. И за "късмет" точно която ми трябваше да е перфектна я закачиха с ъглошлайфа. Но като цяло и за годините си са супер.

 

post-5406-138453176308_thumb.jpg

post-5406-138453176359_thumb.jpg

post-5406-138453176369_thumb.jpg

post-5406-138453176378_thumb.jpg

post-5406-138453176388_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами - Честито!

То човек, когато си има късмет...а и колата се е случила на чалъм, иначе иди рови в тази купчина ;)

Броните изглеждат ОК :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

Добре дошъл ,много хубава шкодичка !Да питам някои да знае такова гробище в София ,като на снимките на колегата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.