Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за серия на Варта акумулатор


Recommended Posts

Аз пък само да ви светна, че между акумулаторите дето се продават в Германия и тия дето се продават у нас, няма нищо общо. Пък били те и с една и съща марка. Визирам Бош и Варта. За Берга нямам наблюдения.
Berga се прави в завода на Varta разликата им е само в цената
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То проблема не е в кой завод се прави, а коя партида е.

 

Щото то и Шкода се прави в един завод, ама Шкода за Германия е едно, а шкода за ЕТ не баш същото.

 

С всичко е така. Затова като ти докарат кола от Германия се оказва, че е с заводския акумулатор и чистачки на 8 години. А после тука през три години ги сменям.... Може да сме в ЕС, ама сме си бедната всеядна провинция :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tо "необходимото" е 74-77Ah, просто когато е чисто нова колата, Skoda правят лек цигански номер и слагат по-малък акумулатор, като разчитат на факта, че всичко по запалителната уредба е ново - най-вече свещи и стартер. Затова и оригиналните AKUMA издъхват след 3-4 години максимум - експлоатират се на 110%.

 

Аз си купих Berga Power Block 77Ah 780A и съм много доволен

 

Моята AKUMA издържа точно 6 години (едната клема пише че е произведена 47 седмица 2004 година) което ми се струва добре, даже още работи до към -5 :lol: .

Аз си купих същата Berga като твойта от сливница, само неможах да намеря дата на производство никъде по акумулатора. Продавачите твърдяха че е скоро докаран. Случайно да си гледал на твоя дали има дата някъде ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.