Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

фарове с лупа за октавия 02


klarnetko

Recommended Posts

привет колеги,навил съм се да си сменя фаровете.в ЕТ обаче цената е доста висока.накой знае ли от къде мога да си закупя по-евтини?дайте мнения как светят лупите в сравнение с рефлекторните.вчера се отбих в магазина на СТАРЛАЙН.Там ми казаха че се предлагат само на HELA такива фарове и цената им е 302лв.само с поръчка.искам да си сложа ксенон,но миля че трябва първо да сменя фаровете.а ксенон на рефлекторни фарове май е безмислено.моля изкажете мнение по темата.БЛОГОДАРЯ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Wizi

    13

  • kalata

    12

  • klarnetko

    11

  • hanter

    6

Най-много писали в темата

По-евтино от 302лв едва ли ще намериш освен ако това не е цена за бройка... Аз мисля да си взема от super-skoda.com макар и с черна пластмаса отвътре, но поне ще са с лупи за късите светлини, а и аз искам да си монтирам HID kit на моята Окти2.

 

Дай линк ако можеш да погледнем как изглеждат въпросните фарове на СТАРЛАЙН!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

302 лв е за бройка.а в СТАРЛАЙН видях на монитора на продавача,фара с лупа изглежда супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.obautodily.cz тук има оригинални фарове с лупа без ксенон фабричен, доставката става с http://www.Interlogistica.bg - куриерска фирма, доставяме пратки от Чешката република.

 

www.skodateile.cz тук има оригинални фарове с лупа и фабричен ксенон доставката е с нормална поща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената в Чешката Крона х0.07711 за да получиш Лева спрямо курса на БНБ за днес. За транспорта чакам и аз инфо, че смятам да поръчвам!

 

edit:

Говорих с Interlogistica и ситуацията е "доста" лесна. Евтиният вариант е когато цялата пратка е един кашон, за 6кг (което според моите проучвания е теглото на 2та фара) се заплаща 60лв + 20% ДДС за доставката. Цените са им 10лв за килограм, сиреч 6кг=60лв, 7кг=70лв и т.н. От нас се изисква предварително да сме си уредили сметките с фирмата магазин, а Интерлогистика единствено да извърши транспорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,цената е добра.ще излезе към 500лв с доставката за 2 фара.но има един комплект фарове за ксенон които са по -скъпи.каква е разликата,някой знаели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид ТЕЗИ те просто не са "за" ксенон, а СЪС ксенон, тоест към самия фар върви прикрепен и баласта...

 

От това, което съм чел е, че ако ще сменяш стандартните фарове с такива оригинални ксенонови ти трябва допълнително тези преходници. А може би това да е останало като изискване за старата Октавия и в този конкретен случай да не са нужни :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,цената е добра.ще излезе към 500лв с доставката за 2 фара.но има един комплект фарове за ксенон които са по -скъпи.каква е разликата,някой знаели?

 

Може ли някой по-подробно да обясни как се поръчва в този чужденецки сайт , кой доставя и как и колко парици взема за доставката ! :D

И аз съм си наумил да си поръчам разни неща , но не съм се интересувал за доставките ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, хайде да уточним нещата, че и аз отдавна искам лупички :D

 

http://www.obautodily.cz/skoda_octavia_05_pr_svetlo_s_cockou_orig_prave-703004

 

Този излиза 217 лв./бр. (2814х0,07711)

 

Не разбирам чешки - какво значи: Jde o originální zboží Autopal Nový Jičín.

 

Не вярвам оригиналния фар да струва толкова... дотук съм го намирал за около 200-250 ЕВРО единия.

Или не смятам правилно... някой може ли да потвърди, че това е цената за оригинален фар.

 

Ето го същия в супер-шкода: http://www.superskoda.com/skoda/octavia-ii/skoda-octavia-ii-de-projector-headlights

450 евро комплекта - малка разлика нали? То и тук в ЕТ май толкова струват.

 

=========================================================================================

 

http://www.obautodily.cz/skoda_octavia_05_svetlo_cerne_s_cockou_dovoz_prave-703009

 

Тези потъмнените на DEPO излизат 212 лв./бр.

 

В супер-шкода ги намерих преди време и ми харесаха много - и там цената е почти същата - 210 евро комплекта

 

http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-II/Skoda-Octavia-II-04-09-performance-black-headlights

 

 

Иначе тайванските (DEPO) са като първа алтернатива - някой да има преки впечатления как са като качество.

 

Но пък ако потвърдите, че 217 лв ще ми струва оригиналния фар изобщо няма да се замислям за другите.

 

Отдавна исках да пусна подобна тема и се радвам, че има още ентусиасти като мен.

 

Хайде колеги, който знае чешки да помага smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Светлината е нов, неизползван. Има оригинален каталог Autopal Novy Jicin. Проектиран за Шкода Октавия II - r.v.05 - 08

 

Не е ксенон, но класически халогенна светлина (крушка H7) подобряване на обектива в хром."

 

Това е превода с google translator. Аз съм поръчвал от skodateile.cz Свързах се с Алес Прохазка по е-мейл, уточнихме цени и тн, доставката беше с регулярна поща, дойде за около 15 дни. Плащането беше с банков превод, но приема и paypal с комисионна от 5%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди доста време за октавия 01 копувах фар и мигач DEPO.ДОСТА ГОЛЯМА РАЗЛИКА ОТ ОРИГИНАЛНИТЕ.Изглеждаха като от ''Зрънчо''.и не пасваха добре.аз лично предпочитам оригиналните.Ако искате да се организираме,да проучим по -подробно нещата с доставката и да поръчаме.Аз него правя толкова заради визията,просто не съм доволен от това как светят рефлекторните фарове.Моля пишете дали лупите светят по-добре.Преди време говорих с Боби Доктора да ми сложи ксенон и той ми каза че може, но много ще заслепява с рефлекторните фарове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди доста време за октавия 01 копувах фар и мигач DEPO.ДОСТА ГОЛЯМА РАЗЛИКА ОТ ОРИГИНАЛНИТЕ.Изглеждаха като от ''Зрънчо''.и не пасваха добре.аз лично предпочитам оригиналните... ...Моля пишете дали лупите светят по-добре.Преди време говорих с Боби Доктора да ми сложи ксенон и той ми каза че може, но много ще заслепява с рефлекторните фарове.

 

За ДЕПО съм чувал подобно мнение, но за фарове за друга марка автомобили - качеството явно не е добро.

Боби добре ти е казал, но няма заслепяване... просто "лупата" разпределя много по-добре и по-плътно светлината.

Така че - с две ръце сме всички за лупички...

 

 

 

 

...Аз съм поръчвал от skodateile.cz Свързах се с Алес Прохазка по е-мейл, уточнихме цени и тн, доставката беше с регулярна поща, дойде за около 15 дни. Плащането беше с банков превод, но приема и paypal с комисионна от 5%

 

Привет колега,

 

ти си си купил комплекта с вградения ксенон - както при L&K версията. Интересно ми е как стана монтажа - нали има самонивелиране и т.н. Имаше ли проблеми и как го монтира?

 

Благодаря и за бързия превод - вчера писах набързо и не успях да се заровя достатъчно.

 

Та сега нещата взеха да се изясняват... този фар:

http://www.obautodily.cz/skoda_octavia_05_pr_svetlo_s_cockou_orig_prave-703004

 

изглежда се произвежда от тази фирма: http://www.visteon.com/index.html и се предлага от чешкото и представителство: http://www.autopal.cz/index.html

 

Изглежда фарът се произвежда от тях по поръчка на Шкода и излиза, че е оригинална резервна част. Това ми предположение се потвърждава и от тази снимка:

 

703004_3.jpg

 

Ако това е вярно, както и обявената цена просто отиваме към поръчка.

 

Пак искам да помоля някой колега, който знае чешки, ако може да помогне. Да драсне няколко реда на тези хора от http://www.obautodily.cz и да попита дали фара е оригинална резервна част, от visteon ли се произвежда, дали това е цената и как може да стане поръчката.

 

Тези от нас, които си напазаруваме фарчета ще му благодарим за помощта.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е написано, че фарът е една бройка и е десен! Няма да ви свърши работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Привет колега,

 

ти си си купил комплекта с вградения ксенон - както при L&K версията. Интересно ми е как стана монтажа - нали има самонивелиране и т.н. Имаше ли проблеми и как го монтира?

 

Поръчвах волан, табло с максидот ръкохватка за ръчна и за скоростен лост не фарове, за съжаление немога да отговоря на въпроса ти :(

 

Там е написано, че фарът е една бройка и е десен! Няма да ви свърши работа...

 

Има и ляв просто, се продават по отделно, а не комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишете им на чехите на англ., немски, няма проблем- ще ви отговорят и ще се разберете. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ivan4o, явно съм се заблудил, че си си поръчвал фарове.

 

Поне ни увери, че с тези хора се работи коректно, което е важно също.

 

Тези фарове нали си имат всичко, за да може регулирането от купето да си работи както трябва - моторчета и т.н.

 

Т.е. ако тези чешките са такива, за каквито ги мислим - Скаутски ;)

 

Сами, Боби, ще потвърдите ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, аз съм на път да закупя 2 броя такива фарове с лупи от eBay.de на цената от 109 Евро за бройка + 19,90 Евро доставка общо, което мисля е добра сделка. Днес им звъннах да ми потвърдят, че транспорта излиза само толкова, но забравих да попитам каква марка са фаровете.... Утре ще знам и ще докладвам!

 

Ето линк към един от фаровете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SORRY... От доста време не бях влизал във форума. Няколко съвета от мен:

1. На ДЕПО фаровете наистина са недодялани. Доста далеч стоят от оригиналните. (Мое мнение)

2. Потъмнения корпус от вътре наистина прави продукта като макет от "Зрънчо". Подчертава "пластмасовостта" на детайла (пак си е мое мнението и никой не ангажирам с него)

3. Оригинален ксенон не се пригажда НИКАК ЛЕСНО на кола с инсталация за халогенен фар. Не става въпрос само за баластите и захранването. Иде реч за системата за нивелация. При оригиналния ксенонов фар тя идва с още един пин в + (в повече) на клемореда на фара. Но ядовете не идват само от допълнителния пин. Трябва да се монтира допълнително кантарчето, да се опроводи и да се обучи. Доста пипкава операция (и скъпа). Освен това слайдера на таблото за нивелацията става неизползваем. Най-добрият вариант си остава фарове от скаут (който както ги намери относно цена) и при това ОРИГИНАЛНИ. Никой не е казал, че трябва да са непременно от ЕТ. (Но според мен цените там са доста сходни с тези в Чехия. Говорейки, пак казвам, за ОРИГИНАЛНИ ЧАСТИ). Всичко останало според мен е компромис, който ще ви "вади очите" и в последствие няма къде да бъде продаден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях помолен и аз да изкажа мнение по въпроса.Аз напълно подкрепям мнението на Боби Доктора.

Все едно аз съм го писъл ;)

Който не си е поръчал на времето ксенони/поради една или друга причина/,правилната алтернатива е фарове от Скаут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та колко казахте че стрували фарове от скаут. Те на външен вид са същите като на лауринките и рс, ама трябва да изчета темите тука във форума за тия ксенони, че нищо не разбирам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де,аз пак да питам кой е най добрия вариант например мойта октавия 02 която е с рефлекторни фарове да стане с ксенон и то читаво?благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де,аз пак да питам кой е най добрия вариант например мойта октавия 02 която е с рефлекторни фарове да стане с ксенон и то читаво?благодаря предварително.

Защо пак питаш?Нали ти отговарихме!!!!!

Скаут

viewtopic.php?f=44&t=9909&start=0 ето аз как съм постъпил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.