Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ръжда на Октавиа 2


veazel

Recommended Posts

Здравейте,

 

Днес открих че в началото на задния калник има драскотина 2-3см, 3мм широка, която е избила вече на ръжда. Колата е от 2008ма година и си има каско и всичко. Как ще ме посъветвате да процедирам за да отстраня проблема най-ефективно?

 

Поздрави,

 

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха! И аз имам същия проблем, но след намеса на некадърен бояджия и вече едва ли ще ми помогне застрахователя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино е да видиш, че и глупави хора отговарят на глупави теми. Да ти поясня питам за препарати и подход за ефекасно отстраняване на ръждата, защото всеки си мисли, че е умен като теб и заради това доста некадърници има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино е да видиш, че и глупави хора отговарят на глупави теми. Да ти поясня питам за препарати и подход за ефекасно отстраняване на ръждата, защото всеки си мисли, че е умен като теб и заради това доста некадърници има.

 

 

:-k smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш си шкурка 800,и започваш да шкуриш до блясък.Намажи ако искаш и с ръждопреобразувател.Сле което шприцвай с пълнител.Ако е дълбоко китни заравни с 600 и после с 800,шприцни със шприц/не пърнител/След като изсъхне мини целия калник/ако не можеш да работиш с льозер/ на вода като първо шприца с 800,после с 1000,1500 и накрая всичко с 2000.Боядисваш с подходящата боя и надлакирваш целия матиран на 2000 детайл.

сега доволен ли си???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се заяде с бегачката? Той е една от движещите сили тук.

 

Въпроса ти наистина прост - ръжда се отстранява със шкурка (различни номера в зависимост от дебелината на ръждата, като накрая се приглажда), после преобразувател, ако има остатъци от ръждата, студено подцинковане, грунд и боя отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета,чета и ..........

 

Колега, първо ако обичаш кажи- дали си взел Октавията от магазина ?

Ако си я взел /нова/лизингова и тн., прочети си договора.

 

Ето прочети:

Гаранция

Автомобилите Шкода се предлагат с 2 години пълна гаранция без ограничение на изминатия пробег, 12 години

гаранция срещу пробив от корозия и 3 години гаранция за лаково-бояджийното покритие. Сега вече имате

възможност да удължите пълната гаранция от Производителя за период от 4 години до 60 000км срещу 280лв. или

4 години до 120 000км срещу 560лв. Удълженият гаранционен срок Ви спестява непредвидени разходи за ремонти и

повишава стойността на Вашия автомобил.

 

Ако не ти го признаят Шкода , отиваш в каското, какъв е проблема?

 

За някаква драскотинка война ще направите!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако ръждата не е от удар или драскотина - важи 12-годишната гаранция на Skoda в цяла Европа. Но само ако автомобилът има сервизна книжка, доколкото знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода ше кажат ми раждата е щото си я одраскал. Каското ще кажат тва е ръжда щети се завеждат до 3 дена кога па ръждаса за 3 дена..... ибаси кав сам черноглед ...:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Договор нали имаш. Ко ти пука Шкода като ти откажат?

Ключ за колата (или за вас) нали имаш- връткаш една хубава линия под твоята драскотина да станат 2 и отиваш на каско. На паркинга някой де е ожулил- какво ще ти кажат тогава?

Ако ще го правиш- не прекалявай с линията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ъпдейт:

 

Регистрирах щетите като ръждата се писа нещо от рода на 'ударили са ме на паркинга и след месец го забелязах. Вече е избила ръжда' и го ремонтираха момчетата в сервица на Еуратек.

 

Повреди по колата (шаси, окачване, двигател, др.), причинени от удар се покриват от каското. Иначе (ако са все още в гаранцията) се покриват от гаранцията дедена от производителя.

 

Колата е като нова и мерси за отговорите по темата.

 

Поздрави,

 

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Днес забелязах отзад до номера на вратата, доста сериозна язва 3-4 см. Колата е с първа регистрация 2001 г. Октавия І след фейслифт - италианка. За нея важи ли 12 год. гаранция? Нямам сервизна книжка. Ако да - в ЕТ ли да ходя да им плача? За рев си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според Еуратек 12 годишната гаранция на боята важи само ако колата е обслужвана и ремонтирана през цялото време при тях.

Ако имаш 3 годишна кола взета от тях с изтекла пълна гаранция и си и сменил веднъж маслото сам, това за боята отпадало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.