Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пинове на букса за диагностика на VAG-COM


venll

Recommended Posts

Колеги на кои пинове се свързва кабела за диагностика на Октавия 1. Питам защото съм си направил кабел за предишната кола Голф 3, но е без букса, а пиновете ги включвам както е показано на снимката:

5aff59936e076922.JPG

това е за Г3, гледах на Октавията, но там доколкото виждам има клеми на буксата само на пинове 4,5,7,16. Благодаря на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на външен вид да, но както казваше Петко Бочаров "да, да , ама не". ето схема на кабела. За VW ми вършеше работа

f7c11335a07e07a6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на кои пинове се свързва кабела за диагностика на Октавия 1. Питам защото съм си направил кабел за предишната кола Голф 3, но е без букса, а пиновете ги включвам както е показано на снимката:

5aff59936e076922.JPG

това е за Г3, гледах на Октавията, но там доколкото виждам има клеми на буксата само на пинове 4,5,7,16. Благодаря на отзовалите се!

 

Точно така ги връзваш и на Октавията , съвпадат 1:1 , нали все пак си е OBDII , даже тука L-линията /15 краче/ не ти трябва! 4 и 5 са ти маса/избираш си едното/ , 7 - К-линия , 16 - +12В. Така си връзвам моята също със направен кабел от мен , само че по тази схема:

post-3938-138453208264_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно леко уточнение - Октавията както и Голфа не са OBDII съвместими. Комуникацията става по KW1281 протокола, което няма отношение към въпроса за свързването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето синимка на моята букса ясно се вижда, че на пин 15 няма нищо

005534dafd7a7237.jpg

по всичко личи, че ще пробвам само комуникация по К линия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно леко уточнение - Октавията както и Голфа не са OBDII съвместими. Комуникацията става по KW1281 протокола, което няма отношение към въпроса за свързването.

 

1. http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=14&t=245&start=0

 

 

2. http://beagletraveler.wordpress.com/2009/07/07/obd-ii-beagleboard-interface/

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е моя интерфейс, с който чета Октавията: 6fd43a30a8dc5180.jpg

 

ОК. :smt017 , едно и също говорим ама неможем да се разберем. С линковете по горе исках да покажа , че стандарта на буксата е OBDII , има е и в по - новите автомобили с цел оеднаквяване , а коя кола с какъв протокол е , е друго нещо. Моя кабел , където съм си го направил също не съм му сложил букса , защото с него чета и на жената Фиата а там не е OBDII. Колегата спокойно може да си чете Шкодата както си е чел Голфа , разлика в пиновете няма - в същност това му беше въпроса. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм искал да кажа нещо различно от теб, целта на снимката беше да покажа на колегата какъв интерфейс ползвам. :smt017

 

Между другото моя интерфейс дали може да чете Volvo 2001 г. или е подходящ само за VAG?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.