Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

превишена скорост и камера


Recommended Posts

Здравейте колеги, преди 2-3 часа ми направиха портрет. Карам си аз спокойно с 80 извънградско.. път като слънце , видимост навсякъде и разклон за някакво село съответно ограничение 50. И както в повечето случаи на такива ограничения, които важат за 30 метра не намалям и хоп видях светкавица. До сега не ми се е случвало да ме засича камера. Каква е процедурата? Стоя и чакам да ми дойде честитка вкъщи или какво? И евентуално какво би било наказанието при условие , че ми е за пръв път? Също така до колко време идва актът? Малко наивно от моя страна ,но няма начин да се загуби по пътя като фиш когато не си в твоята община нали smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега лоша работа. 31 км/ч. над разрешеноно за 1 месец ти прибират книжката.Кажи къде е тази камера, да я знаят и другите съфорумци с тежки крачета. :D

 

За превишаване на разрешената в населено място максимална скорост с до 10 км/ч е предвидена глоба 10 лева, с от 11 до 20 км/ч - 30 лева, с от 21 до 30 км/ч - 100 лева, с от 31 до 40 км/ч - 150 лева и един месец лишаване от правоуправление, с от 41 до 50 км/ч - 200 лева и два месеца лишаване от право да управлява МПС, а над 51 км/ч - 250 лева и три месеца лишаване от правоуправление.

За превишаване на разрешената максимална скорост извън населено място от 21 до 30 км/ч е предвидена глоба 50 лева, от 31 до 40 км/ч - 100 лева и един месец лишаване от право да управлява автомобил, от 41 до 50 км/ч - 150 лева и два месеца лишаване от правоуправление, и над 51 км/ч - 200 лева и три месеца лишаване от правоуправление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за участъка между Стара Загора и магистрала Тракия. Иначе си бях на 80 , а до колкото знам километражите показват малко повече от колкото е в действителност, така че се надявам да съм под границата 31 км/ч и да се "размина" с 50 лв.

п.п. Благодаря за експресния отговор. А някой мнение по другите въпроси? Благодаря предварително smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да си под 31км/ч.Тази камера и другата в Подслон ги знам, аз рекох да не са сложили нови. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали ще ти се размине акта. Но може и да не стигне до разглеждане. Пример: мойто шефче ограничение 60 той мина с над 100. Тва някой си февруари. Пратиха ни писмо април - май, юни дойде един учтив чичко полицай в офиса и си поприказваха. За сега книшката хвърчи, но тъй като колата е фирмена няма да е книжката на шефа а на майка му която има участие във фирмата и е НЕАКТИВЕН шофьор. Имат 3% толеранс и намалят скороста от това което са засякли. Предполагам че е заради евентуалната грешка при засичане. Иначе отношението беше на повече от ниво. Незнам още какво е развитието. И колата е снимана отзад и втора снимка на номера пк отзад (ZOOM). Не се вижда водача!

Поздрави! и дано да имат мн работа че да не стгнат до теб.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната камера се намира малко след разклона за село Загоре,ограничението е 50км/ч и е поставено за улеснение на включващите се без предимство От сигурен източник знам че камерите се настройват на 20км/ч над ограничението :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, аз знаех за 30... дано си прав, защото това значи , че има голяма вероятност да не съм прехвърлил бариерата от 31км/ч т.е. няма да ми вземат книжката. Не че имам против да пътувам на стоп ама колата си е кола smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

тъй като моя кум работи в Siemens България, а тези камери са купени именно от там, та от него знам, че камерите са настроени за над 35км/ч.

Другата информация която имам е, че когато светкавицата мигне 2 пъти тогава е направена снимка. При едно мигане само се калибрира, но не снимала.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да няма кое колко е точно ето я точка 182 от ЗДП

Чл. 182. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водач, който превиши разрешената

максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:

1. за превишаване с 10 км/ч - с глоба 10 лв.;

2. за превишаване от 11 до 20 км/ч - с глоба 30 лв.;

3. за превишаване от 21 до 30 км/ч - с глоба 100 лв.;

4. за превишаване от 31 до 40 км/ч - с глоба 150 лв. и един месец лишаване от

право да управлява моторно превозно средство;

5. за превишаване над 41 км/ч - с глоба 200 лв. и два месеца лишаване от право

да управлява моторно превозно средство;

6. за превишаване над 51 км/ч - с глоба 250 лв. и три месеца лишаване от право

да управлява моторно превозно средство.

(2) Водач, който превиши разрешената скорост извън населено място, се

наказва, както следва:

1. за превишаване с 10 км/ч - с глоба 10 лв.;

2. за превишаване от 11 до 20 км/ч - с глоба 30 лв.;

3. за превишаване от 21 до 30 км/ч - с глоба 50 лв.;

4. за превишаване от 31 до 40 км/ч - с глоба 100 лв. и един месец лишаване от

право да управлява моторно превозно средство;

5. за превишаване от 41 до 50 км/ч - с глоба 150 лв. и два месеца лишаване от

право да управлява моторно превозно средство;

6. за превишаване над 51 км/ч - с глоба 200 лв. и 3 месеца лишаване от право да

управлява моторно превозно средство.

 

Ако си сигурен , че си бил със скорост до 30 км. над ограничението ще ти се наложи да се раделиш с 50 лв. + таксата на банката , ама ако си бил с повече хич не ти и трябва да ходиш да си вземаш снимката .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

тъй като моя кум работи в Siemens България, а тези камери са купени именно от там, та от него знам, че камерите са настроени за над 35км/ч.

Другата информация която имам е, че когато светкавицата мигне 2 пъти тогава е направена снимка. При едно мигане само се калибрира, но не снимала.......

хм.. сега вече се обърках... аз знам за над 30... така бях чел някъде из нета точно за старозагорските камери . Иначе мигна само веднъж, което ме обнадеждава, но ще видим... чакането му е майката явно. :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко пъти ми е премигнала, но превишението ми беше 31 км/ч. Един месец без книжка /готино било да те возят/ 100 лв. и седем точки.

 

Камерата се намираше на разклона за Атия в посока Созопол. Доста от Вас ще пътуват по този маршрут през отпуските, така че внимавайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да гадаем. Прочетете тази статия:

http://spisanie.mobile.bg/avtomobili/ka ... orost.html

то си е написано. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък статиите във вестника за сигурна информация ли ги имаш?

 

В момента по мои наблюдения в БГ има поне 4 вида пътни камери. Като е истина, че най-новите засичат скоростта, чрез цифрова обработка на изображението. Но има и от по старите. На някой антирадара ще пищи, на други... не. Светкавицата - може да е една, може и две :) Абе има камери купени, камери дарени по разни програми... незнам дали има една с една еднаква :)

 

Относно това на колко километра са настроени - никой не може да каже. В смисъл, че прага се настройва от обслужващия персонал, т.е. не фиксиран твърдо, а на по-новите може да се променя и дистанционно. В БГ няма нормативни документи които да казват кой и как настройва камерите (то за какво ли има норми у нас). Т.е. никой не пречи камерата днес да е на една скорост, утре ако постъпленяита са малки - на друга. Все пак тая камера е там да прави пари :)

 

В което няма лошо - много по добре е да нафрашкат камери и да махнат ония партизани от храстите, че те са опасни и за нас и за себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от камера акт 50лв за червен светофар на пл. "Орлов Мост", София, повикнвателно след 8 месеца, а се явих след 14 месеца... Дори не си спомнях какво е станало и кога. Адвоката ми каза, че ако съм изчакал две години изтичала давността на подобно нарушение, че дори и на всяко друго, което и да е като максимален период на наказание и т.н. Тоест, ако не отидеш в КАТ 2 години на акта можеш да му кажеш smile045

 

В закона пише, че ако не се явиш на второ повиквателно, имаш глоба от 200 до 450лв, по мои спомени за цифрите на глобите. Нямам идея, дали това работи, аз се явих на първо повиквателно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

за да не отварям нова тема ще пиша в тази... такааа днес докато си подавах документите за нова лична карта с биометрични данни, вкъщи се позвъняло, баща ми отворил и един полицаи му връчил снимка на шкодата, засечена със 100 и малко километра, при ограничение 60, в село шереметя преди велико търново на 19.06 (колата се води на баща ми) а по време на нарушението карах аз.. и тъи като мен ме нямаше вкъщи полицаят казал на баща ми 150 лв глоба и 1 месец без книжка, оставил едно листче, което трябва да попълня, за да удостоверя че не собственикът на колата е карал, а синът му и си заминал.. искам да ви попитам дали ще ми вземат точки.. не знам точно с колко съм бил отгоре но там ограничението е 60 а глобата ми е 150 и 1 месец..другото по-гадно нещо е следното... на 15.07 (след една седмица) ще започна работа като шофъор за около 20 25 дена....интересува ме ако аз поема отговорността за нарушението ще ми бъде ли отнета книжката тогава когато тя ще ми бъде нужна...или само отнемане се протака доста и ще ми я вземат дори след като свърша работата като шофъор... ако е така мисля варянта да пиша че приятелката ми, която е неактивен шофер е карала и да вземат неината книжка...но ако се вземат и точки не искам да я прецаквам, ако е само глобата и 1 месец ОК.. ще палтя 150 лв а тя няма да има книжка 1 месец, което за нея не е проблем.. (полицаят казал че тази камера на село Шереметя засичала само тези които са с 30 отгоре)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 182. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водач, който превиши разрешената

максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:

 

4. за превишаване от 31 до 40 км/ч - с глоба 150 лв. и един месец лишаване от

право да управлява моторно превозно средство;

 

За превишаване на разрешената максимална скорост се отнемат, съответно:

- от 31 до 40 км/ч. включително - 7 контролни точки;

 

 

офф : Трябва да си *** за да си карап със 100 км/ч в населено място, за това мога и да ти дам конкретен отговор как да постъпиш, но не го заслужаваш и лично мое мнение, че твоята наглост да питаш как да се отървеш ме озадачава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за информацията за точките точно нея не можех да намеря, благодаря и за оценките относно моята наглост, но когато бъързам по спешност към наи близката болница, и с 200 в населено място да карам не ме интересува, това ми е първото нарушение, сега просто гледам как да мога да почна работа и да изкарам едни пари, ако решиш че заслужавам, ще ти бъда благодарен да кажеш решението, което спомена..благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ip4o,знам я камерата,но я ми кажи в каква посока се движише(посока към Варна или към В.Търново),щото ограничението като идваш от Търново е 60км. ,а в обратна посока няма ограничение и си излязъл от селото,така че там може да си караш с 90км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че се бъркаш .Камерата е вътре в селото ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че се бъркаш .Камерата е вътре в селото ...

Не ,не ,в селото на разклона има три камери,снимат и в трите посоки ,но не правят снимки за скорост .Радар с камера е в кутия точно преди селото като идваш от Търново,пред фирма "ВАЛИ",мене ме е снимала,но като излизам от селото в посока Търново,а там както казах няма ограничение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де .. Като идваш от Търново към Варна вдясно до автокъщата е бялата кутия ;) Това е в селото , след табелата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де .. Като идваш от Търново към Варна вдясно до автокъщата е бялата кутия ;) Това е в селото , след табелата .

не е в селото,табелата на селото е след камерата на около 100м.

загледай се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е . Днес имах път и минах от там . Извън селото е на 100 метра :)

Имаш 1 бира :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.