Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

превишена скорост и камера


Recommended Posts

Камерата е там и наистина е извън Шереметя, но в базата със спийд камери я имаме с ограничение 60 км/ч.

Може и да е сгрешена, но гледам, че там има някаква голяма сграда, такаче е напълно възможно.

Между другото, препоръчвам на колегите с навигации да ползват файловете със спийд камери, и да си ги ъпдейтват редовно.

smile159

post-2459-138453238916_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казах,при тази камера ограничението е 60км. заради изход от сградата на фирма "Вали",но ако идваш от другата страна,ограничение няма,но камерата засича/снима,лично съм го изпитал,за сега без честитки smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснал съм, съжалявам... smile049

Аз самият ги спазвам, но разчитам и на файла, най-малкото изненадата при срещи от 3-ти вид е много по-малка.

Спазвайте си ограниченията, но предупрежденията от навигацията помагат това да става по-безопасно.

Ограниченията масово са сложени така, че ако се спазват стриктно се налага рязко намаляване на скоростта с 30-50 км/ч.

Уреда предупреждава от няколкостотин метра, при което най-често даже не се налага да използва спирачка :smt030 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, speedcams файловете на навигацията вършат чудесна работа, особено зад граница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ако обжалвам и напиша възражение някакво измислено дали ще си спечеля време?

Снимката от камерата няма никаква доказателствена стойност относно авторството на нарушението. Т.е. самата камера не доказва, кой точно е управлявал автомобила. За това, първоначално като виновен се сочи собственика на МПС-то /или управителя на фирмата, ако е фирмено/, защото се презумира, че той е управлявал. Но, когато се отиде в КАТ за да се връчи Акта "виновника" има възможност да представи декларация от произволно избрано лице, което доброволно да декларира, че именно той е управлявал МПС-то в точно този ден, точно този час и признава нарушението. Тогава, акта се съставя на декларатора, а не на собственика. Хубавото в тая работа е, че декларацията може да се подаде от човек, който има книжка, но не кара кола или не му се налага да кара, при което лишаването от правоуправление не го притеснява. Системата съм изпробвал лично няколко пъти, работи безотказно. В момента леля ми, която има книжка от 1975 год., но е карала кола един път е с три акта и май не трябва да шофира до 2014 год smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата съм изпробвал лично няколко пъти, работи безотказно. В момента леля ми, която има книжка от 1975 год., но е карала кола един път е с три акта и май не трябва да шофира до 2014 год smile091

 

Аз лично не бих се гордял от факта, че съм "скатавка" и някой друг поема отговорността за моите идиощини по пътя. Още повече да го обявявам на всеослушание по форумите smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата съм изпробвал лично няколко пъти, работи безотказно. В момента леля ми, която има книжка от 1975 год., но е карала кола един път е с три акта и май не трябва да шофира до 2014 год smile091

 

Аз лично не бих се гордял от факта, че съм "скатавка" и някой друг поема отговорността за моите идиощини по пътя. Още повече да го обявявам на всеослушание по форумите smile175

 

"Идиотщини" ? Значи ли идиотщина това, че карам с 123 км.ч. на магистралата Перник - Диканя, при супер време и абсолютно перфектен път, а някой от Агенция ПИ е сложил безумно ограничение 90 км.ч. и на въпроса ми защо е така полицаите казаха, че и за тях е тъпо, ама "такова е". За това ли да ми вземат книжката за три месеца и да остана без работа? Или безумното ограничение на излизането от гр. Банско - 10 км.ч., или безумното ограничение на "летището" при с. Мурсалево? Ето тава са ми идиотщините Гога, а дали съм скатавка е друг въпрос. Аз давам идея на хората във форума, а не насърчавам скатавките или тези, които карат като откачени. Защото на всеки се случва да превиши скоростта понякога. Със здраве на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mr.White благодаря за съвета, не намерих книжка донор, но не ми и трябва. от цялата работа важното за мен беше да имам книжка от 15.07 до към 07.08 и май ще имам.иначе наказанието ще си го изтърпя. аз съм твърдо ЗА сурови наказания за нарушенията по пътищата, както казах това ми е първия акт, винаги гледам да спазвам ограниченията, защото не искам да карам майка ми да ходи да пали свещички по улиците. ообърнах се към форума с ясен въпрос относно това как да постъпя, а не защото имам нужда някой да ми дава оценки иоли да ми чете морал.. специално в моя случай имаше причина да бързам и даже се чудя що съм карал само със 100.. благодаря на всички които писаха тук, но отговорите на въпросите ми получих от друг форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отговорите на въпросите ми получих от друг форум.

Сподели какви са тези отговори, може да са полезни на някой друг в бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Mr. White,

 

Идиотщина е. Не е твоя нито моя работа да давам оценка на пътната обстановка, някой го е направил преди нас! Ами ако на този идеален път прескачат животни? Ами ако има пресичащи? Ами ако има бавна кола, която се появява изневиделица? Ами ако асфалтовото покритие е специфично?

 

Тъй като не съм Шерлок Холмс и дедуктивния метод ми куца, предпочитам да се доверя на хората, на които това им е работа, и да карам по правилата.

 

Кажи ми, колко по-бързо ще стигнеш със 123 км/ч, вместо с разрешените 90? А ако те спрат и само се обяснявате 10мин, няма ли да загубиш всичко спечелено + известно количество нерви?

 

Аз карам по правилата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карането на къси разстояния над ограниченията е пълна загуба на нерви. Не се пести нищо. Ако днес ти се наложи да минеш 700 км. и си закъснял с тръгването и караш над ограниченията - това ще ти донесе максимум от 15 до 30 минути. Тук, обаче изниква въпросът: Струва ли си за тези 30 минути да рискуваш всичко да се обърка? Както в твоя живот - така и в живота на близките ти. И, да не дава Господ - и в семейството на някой, който никога не си познавал?

 

Не искам да чета морал на никого. От личен опит зная, че и с двулитрова Вектра и с Шкода 120L и с Волга на газ - разстоянието София - Кюстендил се минава за едно и също време. Няма и минута разлика. Въпреки, че средната скорост на трите автомобила е различна.

 

Тази сутрин закъснях толкова много за работа, че не е истина. Ако бях бързала щях ли да стигна в офиса по-бързо? Не. Има една стара приказка: "Закъснелия никога не бърза". Не е важно кога ще стигнеш, а ДАЛИ ще стигнеш там, за където си тръгнал.

 

На пътя може да се случи всичко. Ограниченията не са случайни. Всеки един от нас е гледал стотици тестове на стотици автомобили. Знае как се променя спирачния път при "идеални условия", ако разликата в скоростта е САМО 20 км./ч. отгоре.

 

Аз карам на 2 основни принципа: извънградско - "на ръба на фиша", а градско - карам така, че ако ми изскочи дете между колите - да имам време за реакция. Да не ми се налага никога да правя подобно нещо, но доста кучета са останали живи заради дисциплината зад волана. Не е трудно. Не е глупаво. И се кара много по-спокойно.

 

Не е важна максималната скорост, а постоянната. Тя печели състезанията. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз карам на 2 основни принципа: извънградско - "на ръба на фиша", а градско - карам така, че ако ми изскочи дете между колите - да имам време за реакция. Да не ми се налага никога да правя подобно нещо, но доста кучета са останали живи заради дисциплината зад волана. Не е трудно. Не е глупаво. И се кара много по-спокойно.

 

Това най-много ме изкефи =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

"Какво ти носи това ограничение - както в цифри, така и за сърцето? В цифри печелиш примерно една минута, ако караш по-бързо от Кьолн до Бон. Но за сърцето това означава свобода. Познавам безброй много хора, за които да натиснат педала е невероятно красиво усещане, дори да е само за няколко секунди."

 

Из една статия "за или против" ограничението на скоростта в Германия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Нека съживим малко темата, нека и колегата,който е автор на самата тема да напише какво се случи с неговото провинение. Аз ще Ви кажа с моето какво се случва, случва се това, че още нямам наказателно постановление, почти година по-късно. Явно тия в КАТ са бавноразвиващи...наскоро уж нали приемаха някакви закони поправки глупсоти дето честитката от снимка щяла да идва макс до две седмици, дано е така вече. Думи нямам просто..Карайте разумно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ви кажа?!Аз съм от тия дето много много не спазват ограниченията на скоростта,поради простата причина,че работата ми е такава!За миналата година имам три снимчици smile049 ,ма Шкодичката мноо фотогенична!Правил съм експеримент,който се състои в следното-Плевен-Ч.Бряг по главния път Русе-София като разстояние е 45 километра.А познайте за колко време се пътува ако се спазват всички ограничения по пътя?Безумните един час и половина :-k .И пак нещо свързано с работата:Района ми на действие е от Плевен на запад,демек Дивия Северозапад.Ако трябва да пътувам до Видин спазвайки всички ограничения по пътя,а разстоянието е 250 километра,за колко часа ще стигна до Видин? smile049 Наистина по пътищата има на много места с абсолютно "безумни" ограничения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност оцених много от "безумните" знаци миналата събота, когато взех София - Габрово с мотор. Ограниченията от 60-70 по опасните завои и знаците за завой никога не ми бяха правили такова впечатление..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Колеги, да съживя малко темата с едно питане: току-що получих и аз снимка от камера, магистрала Тракия, 160 при ограничение 130. 30 км над ограничението, виноват, признавам си. Глоба 100 лв. чрез електронен фиш. Дотук добре. В закона обаче не мога да намеря никъде вземат ли се точки при това положение и ако да, колко? Ще съм благодарен някой компетентен да сподели. Във фиша, който ми пратиха по пощата, не пише никъде нищо за точки, само за глоба, но аз за всеки случай да попитам. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да съживя малко темата с едно питане: току-що получих и аз снимка от камера, магистрала Тракия, 160 при ограничение 130. 30 км над ограничението, виноват, признавам си. Глоба 100 лв. чрез електронен фиш. Дотук добре. В закона обаче не мога да намеря никъде вземат ли се точки при това положение и ако да, колко? Ще съм благодарен някой компетентен да сподели. Във фиша, който ми пратиха по пощата, не пише никъде нищо за точки, само за глоба, но аз за всеки случай да попитам. Благодаря предварително.

 

Не, по новия закон не се вземат точки. Има, обаче, една малка клаузичка, която се включва, когато направиш повторност, а терминът "повторност" се заменя с "в рамките на една година" - тогава ще ти вземат, може би и точки и книжката за определено време (месец-три-шест-година).

 

Намерих един систематизиран източник:

http://www.publikuvai.com/bg/forum/topi ... html#p2460

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да съживя малко темата с едно питане: току-що получих и аз снимка от камера, магистрала Тракия, 160 при ограничение 130. 30 км над ограничението, виноват, признавам си. Глоба 100 лв. чрез електронен фиш. Дотук добре. В закона обаче не мога да намеря никъде вземат ли се точки при това положение и ако да, колко? Ще съм благодарен някой компетентен да сподели. Във фиша, който ми пратиха по пощата, не пише никъде нищо за точки, само за глоба, но аз за всеки случай да попитам. Благодаря предварително.

 

Няма точки само парична глоба е! Не пише ли някъде на фиша, че ако го платиш в 14 дневен срок, плащаш само 70% от сумата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка а случайно да споделиш къде са ти снимали

Магистрала Тракия, на възела за околовръстното на Пловдив, 118ти километър.

 

Не пише ли някъде на фиша, че ако го платиш в 14 дневен срок, плащаш само 70% от сумата?

Пише го, да, затова смятам да го направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.