Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скоростен лост и механизмът под колата!!!


momcho2000

Recommended Posts

Колеги, на фелата се прецака тази лостова система под колата и е свалих и разглобих, има едно шарнирче дето е много разбито и от него май идват всички бели, но то главата му е заварена за едната щанга а само другата му част (шапката) се вади (на шарнирчето), може би защото е доста износена, и то май не се сменява, та въпроса ми е какво да направя какво да се смени или какво да си купя та тази кола да започне да си включва пак нормално че сега определено не е!!! ](*,) :smt0344 Колата е Felicia 1.3 MPi 2000 година, моля за всякакви съвети, благодаря предварително!!! smile012 smile012 smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , тоз лост колко ще го дъвчем още бре , погледни 3 - 4 теми по - надолу го дъвкахме , сега пак и така на всяка страница поне по два пъти ЦЪКНИ ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах ги темите, но като свалих лостовата система на фелата ми е разбит само шарнира дето е на едната щанга, и в едно като кутийка с гумен маншон има две малки тампончета предполага че за тях казвате да се сложи маркуч!?!?! smile049 По късно ще кача и снимки за да видите за кво говоря. Обадих се да питам за цени на тези неща и ми казаха че щангата с шарнирчето струва 57 лева, а двете тампончета са по 5 лева. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде сега, стъпка по стъпка:

1. Отивате във виртуалната библиотека и се логвате с юзърнейма и паролата

2. В търсачката откривате файла с име: "Felicia 1994 - Privod skorosten lost - BG.pdf" и файла с име: "Felicia 1994 - Skorostna kutija, privod skorosten lost, privod skorostomer - RUS.pdf "

3. Сипвате си една биричка и се зачитате във файловете.

4. Ако след втората биричка ви се заляга под колата, за да приложите прочетеното, значи сте ентусиасти и заслужавате адмирации :lol:

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегааа,убаво го караш да цъкне там,ама на Фелиция 2000г.това каре къде се намира не знам :^o

Еее ся , аз съм ги прочел от '94 - '98 , ако 2000 година са решили да сговнят некоя нова глупост у завода smile049

Сега като се поразрових открих те това

019732526.jpg

и като гледам и тука има втулки за смяна , ама като не съм виждал наживо такова чудо :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, това, което си показал, не е ли онзи край на привода откъм самия лост на скоростите?? Доколкото се ориентирам, проблемът на колегата momcho2000 е откъм другия край - опашката на скоростите. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В това каре движенито не е толкоз голямо , а нитовете държат доста яко ( поне при Фаворита е така ) , но за сметка на това съм виждал на мястото на пружинния щифт да слагат болтове , които хлопат в отвора на шийката на скоростите , ама това са само догатки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега The Best Forman точно така е при мен като на картинката която си показал, :smt017 и повечето неща са разбити шарнира е много изяден и по другите сглобки има големи луфтове, ходих на стругар правиха шарнира ама нещо пак не е като хората (козата си сака пръч), но се оказа и друг проблем скоростната кутия е прецакана нямам първа само хърка и преръпва нещо втора зе да исключва, на пета при 60-70 км.ч като пусна газта и пак и подам нещо грома страшно вътре, ](*,) с други думи колеги ако някой има кутия за фела да се обади а пък и тия приводи от долу за скоростите също ми трябват!!! smile012 smile012 smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:-k пробва ли да включваш скоростите без тоз привод ( директно с отверка въртиш опашката на скоростите ) ... ако включват значи търсим нов привод ако пак е същата шит отваряме кутията ... случвало ми се е ако неиздърпа до край привода вътре муфите остават между предавките и се получава някакъв странен шум , ама как се е оправило smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако пак е същата шит отваряме кутията ...
За ремонт е колега защото тя вие от доста отдавна, но кой ще я отвори аз не разбирам от кутий а тук в Видин майстори няма само олигофрени, кво пипнат...!!! ](*,) А и дали си струва да я карам по София и да се купуват нови части за ремонт и на майстора да се плаща, или е по добре да се търси втора употреба!?!?!? :-k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не втора употреба(морги), а от форума търси за да си "струва". С новите части пък има вероятност да попаднеш на ментета, не че не е по-добре да са нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога си струва - преди 2 години баш за коледа Формана ме изненада като ми изчезна задна и някои скорости вкючваха трудно и някои трудно изключваха и след като я разтурих открих , че цялата работа се дължеше на пружинка за жълти стотинки , а пък по случайност като са ми я стягали гумаджийте не им е стигнало налягането и гайката е с милимунда по - хлабава и от тогаз просто всичко е по масло , а отварянето е елементарно единствения по специален уред е гайковърта и те така .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега The Best Forman благодаря ти за съвета, преди малко бях под нея в канала и пробвах с отвертка да включвам скоростите но на първа и втора не иска само прицъква некакво и не иска да включи, smile049 затова в други ден прибягвам до демонтаж на кутията, и после ще видя като я отворя (ще се уча на нея де) дали ще се прави или ще се търси втора ръка!!! А по въпроса с щангите за скоростите под колата нищо не става ако някой има да се обади!!! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, понеже гледам си пуснал и в купува, да те осведомя за цените горе-долу,

Имам скоростна кутия и привода от Фаворит 94г, които са в много прилично състояние, мисля, че само капака на скоростната трябва да запазиш от твоята, цената за двете неща е 90лв. като материали втора ръка, вече за труд незнам, но мисля , че докъм 60лв. е свалянето на скорости по гаражчетата. Би трябвало за 150-160лв. да си решиш проблема.

Единствено незнам дали няма някаква изненада конструктивна на тези най-новите фелиции, защото за 95-96-та знам че може да стане трансплантацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под привод имаш предвид тези щанги дето включват скоростите!?!?!? :-k А за кутията ако някой знае да ли става и може да се монтира на фела 2000 година, щото те на ли имат и някакви предавателни числа, пък и дали става на полуоската там и на другите работи!!! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам, забелязвам някаква конструктивна разлика в захващането на щангата към лоста, но като цял модул мисля са заменяеми от Фаворит. The Best Forman може да каже със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и малко снимки на лостовата система (щангичките).... :smt017

 

 

Колега, само не казвай че тея снимки на заварената щанга са от твоята кола :o Ако да - който го е правил - не ходи при него отново. Освен това - тия опити за ремонти на каретата и гледам отзад едни гайки наредени, бас държа че са стегнати ама яко. А не трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Повдигам доста стара тема, но днес легнах под колата да погледна какъв е теча от скоростите и защо ми бяга 5та скорост на пасажера в краката, но забравих да го снимам и гледам че снимките са доста подходящи да опиша моя проблем.

Тази част която е заварена, при мен също е счупена и явно предишния собственик е побългарил само че при мен е със силикон и една скоба, но вече е доста хлабаво, обиколих магазините в Пазарджик само на едно място ми е показаха в стар каталог на снимка че го има като отделен елемент, но никой не може да ми я продаде. Започвам и аз да мисля за заварки и пилене, но смятам да го сваля да се завари малко да се изпили да добие вид и пак на щангата с нита но незнам нещо втулки или какво има оригинално за да не се кълчи около щангата на скоростите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.