Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новобранец


plamen81

Recommended Posts

Здравеите

От скоро имам шкода 105 и ме интересува първо какъв мотор мога да сложа,, да не е оригиналния, нещо по голямо 1,6-1,8 и от каква друга кола стават джантите, ако не се смени мотора.

Мерси smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм, че става от "Хонда". :smt030

А джанти - от Фолксваген "костенурка" . Или с фланци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм, че става от "Хонда". :smt030

smile091 smile091 smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите

От скоро имам шкода 105 и ме интересува първо какъв мотор мога да сложа,, да не е оригиналния, нещо по голямо 1,6-1,8 и от каква друга кола стават джантите, ако не се смени мотора.

Мерси smile152

 

Задай същия въпрос в раздел "Оптичен и силов тунинг" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не си заслужава да се слагат такива сравнително мощни мотори, не и без ъпгрейдване на съединител, скоростна кутия, полуоските не се знае как ще им се отрази (не се славят с голяма здравина), и купето и окачването не стават за големи скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Аз все повече почвам да се убеждавам, че на полуоските нищо има няма, просто се късат когато не се отнасяш правилно с тях.

Слагаш ламарина от кутиика кока кола на конуса, използват се се полуоски с механични неравности по конуса, използваш стар барабан в който се е късала полуоска, обръщане на шпонка, изгориране на запекъл лагер.

 

Това че са недомислени, и вместо да се износи карето, полуоската почва да има аксиален луфт в лагера, който води до скъсване е факт. Просто на 1-2 год трябва да се отваря и да се проверява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите

От скоро имам шкода 105 и ме интересува първо какъв мотор мога да сложа,, да не е оригиналния, нещо по голямо 1,6-1,8 и от каква друга кола стават джантите, ако не се смени мотора.

Мерси smile152

 

А защо не си взе едно голфче бе брат, ми ше се мъчиш с тая 105ца ... кеф ти `жанта, кеф ти матор натокан... :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставете го човека сега кво му се карате, иска да си направи шкодичката.

 

Разгледаи форума има правени такива коли, има слагани двигатели от Fiat, Lada, VW, Audi и Honda (за други не се сещам в момента) за всичките има доста писано, а и питаи конкретни въпроси собствениците им със сигорно ще ти отговорят.

 

Ако питаш мен сложи един Фаворитов двигател, най-евтино и лесно става с него а колата ще върви доста за Шкода.

 

Успех в начинанието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.