Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фугиране на Фелиция


petkok

Recommended Posts

Здравейте,

преди няколко седмици блъснах фелицията и я дадох на тенекиджия за да я оправи.

Сега, като си взех колата (по лъскава и добре изглеждаща от преди) забелязах някой фуги дето според мен трябва да оправя докато е сухо.

1. Първо майстора много добре е изравнил предния капак по предните фарове и страничните фуги на калниците но е останал малък хоризонтален луфт 2 или 3 мм между задния ръб на капака и гуменото оплътнение. Предполагам, че като завали дъжд цялата вода от предното стъкло ще ми се стича върху акоумулатора. Както и да е за това ще си говоря с майстора.

2. Явно в резултат от удара нещо се е деформирало и пластмасовата плочка/кора или незнам как точно се казва, която опира в предното стъкло и от която излизат чистачките вече не опира плътно в предното стъкло и там има фуга.

 

По точка 2 се сещам за два варянта: да залепя пласмасата за стъклото с "Капчица" или да фугирам със силикон. Моля ако някой има опит да дъде съвет. Ако избера да фугирам със силикон, някакъв специален силикон ли трябва да купя или става такъв за фугиране на плочки ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв за баня в никакъв случай! Той е устойчив само на гниене, микроорганизми и влага, а на теб ти трябва да е устойчив на влага и УВ лъчи. "церезит" предлагат за около 5 лева такъв-флакон зелена опаковка, пише за стъкло и аквариуми-с него уплътнявах едни козирки и подпрозоречни дъски. Но, ако имаш парички за даване, има една марка "Sika", на която всички продукти са доста на ниво и за 10 лева получаваш истински силикон с гарантирано стареене и адхезия в метален флакон. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама защо ще го правиш това движение. Пластмасовата "плочка/кора" (и аз не и знам името) не уплътнява нищо. Само стои неприятно зееща дупка м/у нея и уплътнението на предното стъкло.

Ако си решил обаче да правиш такова уплътняване - ВЮРТ черен. Освен останалите му предимства ще стои и доста по-естетично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.