Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кое да си купя FABIA 1.4 MPI или FABIA 1.4 16v?


shtraker

Recommended Posts

Здравейте,

 

Спрял съм се на две фабии , като разликата е че FABIA 1.4 MPI е 70 коня а пък с другия двигател 1.4 16v е 100 коня. Някой има ли впечатления и мнения ? Това което ме притеснява е че 1.4 MPI може да се окаже слабичка, а пък другата сигурно ще ми харчи повече. Може ли някой да даде съвет и мнение ?

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и двете са MPI. А и 70 коня няма, има 68 коня, 8 клапана, 50 kw; има 75 коня, 16 клапана, 55 kw; има 100 коня, 16 клапана, 74 kw. Тази за която говориш, ако е 68 к.с. е с чешки мотор, надежден е. Тези с 55 и 74 kw са с двигателите от Поло. Имах служебна 68 к.с. и мога да ти кажа че двигателя дърпа добре, но не може да се мери с 100 к.с. Междудругото двигателите със 100 к.с дизел/бензин и 115 к.с. имат серийно ABS, ASR и в някой страни и ESP. Предлагат се само с по-високите нива на оборудване амбиенте (преди комфорт) и елеганс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен това 1.4 74 кв серийно е със задни дискови спирачки. Разликата в консумацията на гориво е малка. Силата на 1.4 74 кв е след 3000 об, тогава динамиката е много добра, изпреварванията извън града са бързи и с по-малък риск.

За моята-разход градско 8-8.5-9 извънградско от 5 до 7 (зависи от скороста, пътя, атмосферните условия и т.н)

Моят съвет е за двигател 1.4 16 в в една от двете му модификации 75 или 100 кс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Robert: Виж заглавието и първия пост.

@mitko66: Междудругото моята е с барабани отзад. И за това спорихме с дилъра от ЕТ и той каза защо не казахте да я поръчаме с дискове. Special Equipment Bulgaria.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бях виждал такова нещо, дори някъде из книгите за ремонт и спецификация на фабия съм виждал, че този двигател задължително е с дискове, явно за българските вносители всичко е възможно :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата мотора горят доста, немския е по модерен и по динамичен, чешкия има по проста и евтина поддръжка, като цяло немския е по добрия избор според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от скоро имам Фабия с 1,4 16V 74kW двигателя - мога да ти кажа, че в ниските обороти е доста тромава /макс. въртящ момент е пак при високите обороти/ и си иска височки за да е пъргаво, предната ми кола Опел Астра с 1,4 mi в ниските е много по-пъргава. Но след 3000-3500 оборота двигателчето започва да дърпа много добре. Като разход - бензин в София около 8-9, извън - около 6, газ - 9,х в София, 7,4 извънградско на климатик и 120-140 км/час.

Взимай по-мощната без да го мислиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.