Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво масло трябва да се сипва


kmomchilov

Recommended Posts

Здравей,на колко км.е колата...........1.4 не ли 86к.с. ако е до 50000км. 5w30 пълна синтетика,след това 10w40 полусинтетика,до към 200х.км. след това 15w 40....Успех дано съм ти бил полезен....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5W30===>>10W40===>>15W40 ама друг път!

smile091 smile091 smile091

 

Колега, на друг "тип" масло се преминава САМО ако го гори в повече! ](*,)

За какъвто тип масло е пригоден съответният двигател с такъв трябва да се кара почти до края на живота му. Между временно се правят ремонти по отстраняването на причините за горенето на маслото!

 

В отговор на колегата задал въпроса ще отговоря така:

Каквото пише в книжката, такова сипваш.

Успех. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

аз имам Фабиа 2 1.2 htp 70hp,и след първата смЯна на маслото на 15000 км. колата почна да гасне с новото масло(разбира се Шел,штото само тая наливна гадост слагат в Еуратек) и качва разход от порядъка на 15л градско и 12л извън града...направо се бях поболял!

 

Ама се намериха едни пичове от Шкода сервиз в Румъния та ме светнаха да си сменя маслото и въздушния филтър сам със Елф 5w40 пълна синтетика...и от тогава се родих направо....харчи си нормално хайванчето вече....та един съвет да дам...ако може избягвайте ЕУРАТЕК.....!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казахами че най доброто масло било някво на кастрол пълна синтетика но точно модела не го знам.

а за мойта шкода модела е 2000г 1.4 на 100 000км smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще караш с първоначалния тип масло до края на живота ама друг път ! Като се увеличи луфта между цилиндрите и клапаните кво ще правиш ? Ще ремонтираш ли ? Знаеш ли колко ще ти излезе ?

Моето мнение е че след 100 хил 10W40 за 15W40 важи правилото за горенето на маслото. По нататък - в моргата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Моето мнение е че след 100 хил 10W40 за 15W40 важи правилото за горенето на маслото...

Твърдо не си прав! Не ми се спори. Не заблуждавай хората....

...По нататък - в моргата!

Така се стига по-бързо до моргата...

Всичко се мери според автомобила и се преценява според съответния проблем какво решение да се приложи!

Останалото е СТАТИСТИКА и по начина по който казваш да се процедира ставаш част от статистиката. smile045

 

Каквото пише в книжката като показатели това слага, а когато се появи проблем се решава според него!

Успех. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще караш с първоначалния тип масло до края на живота ама друг път ! Като се увеличи луфта между цилиндрите и клапаните кво ще правиш ? Ще ремонтираш ли ? Знаеш ли колко ще ти излезе ?

Моето мнение е че след 100 хил 10W40 за 15W40 важи правилото за горенето на маслото. По нататък - в моргата !

 

Като се увеличи луфта между цилиндрите и клапаните.... smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5W30===>>10W40===>>15W40 ама друг път!

smile091 smile091 smile091

 

За какъвто тип масло е пригоден съответният двигател с такъв трябва да се кара почти до края на живота му. Между временно се правят ремонти по отстраняването на причините за горенето на маслото!

 

:smt017

На братовчед ми Аудито /1.8Т/ е вече на 330 000км. и продължава да си го кара с масло "каквото пише в книжката" 5W40! Незнам дали да споменавам колко масло гори , защото никой няма да повярва - не повече от 100гр. , сменя се на 10 000км. , нося му го от Германия - кастрол. Един единствен път си позволи да си го смени с 10W40 купено от представителството на VW - изхвърли го веднага щом му донисох каквото си трябва защото разхода му на бензин се вдигна с 1,5л./100км. Моето мнение е също всеки да си кара колата с това което е предписъл завода производител , за това и моята Октавия си е карам с 5W40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова е форум всеки да си казва мнението !

Не заблуждавам никой ! Практиката сочи много и различни мнения относно моторното масло.

Искрено ще се радвам ако Шкодите покажат здравината на описаното Ауди.

Моето мнение идва от дълго каране на WV.

Успех. smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте, ще използвам темата за да попитам: с какъв размер шестогранен ключ се развива пробката за източване на маслото? Днес си взех 4 л. Castrol 10W40 и смятам през почивните дни да го сменя.

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

здрасти , какъв вид масло да избера , по книжка за fabia дават shell / 1. 4 тди / , но при vw , seat , дават castrol , ами двигателите са едни и същи ,1.4 tdi ги слагат и на seat и на polo , 5w40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти , какъв вид масло да избера , по книжка за fabia дават shell / 1. 4 тди / , но при vw , seat , дават castrol , ами двигателите са едни и същи ,1.4 tdi ги слагат и на seat и на polo , 5w40

Няма да сбъркаш ако избереш castrol,също става ,даже имаше май тема Шел или Кастрол повече предпотитате smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз също карам само с Castrol 5W40. Разхода на масло ми е нищожен а доста я настъпвам. Километража ми показва малко над 200000 но съм сигурен че са много повече. Мисля че по-важно е как си гледате колиците. Не пестете от неща дето после ще ви излезнат през ........ !

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.