Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сваляне на кора за задни тонколони на Октавия II


Recommended Posts

Първо здравейте на всички съфорумци. От вчера дет се вика съм собственик на Шкода Октавия 2005г. 1.6мпи май :) Не им ги разбирам все още. С изненада открих че колата има само предни колони и нищо отзад. Ок викам си няма ядове купувам си едни колонки и съм 6. Обаче се натъкнах на проблем, не мога да разбера как се свалят решетките пред колонките. За два дни прерових бая форуми и бг и чужди и не видях всъщност как точно да стане това. На места намирам как се сваля цялата кора на задната врата, на някои вече свалена въпросната решетка, но никъде как се сваля. Пробвах душманската - ще ги строша със сигурност. Има някакъв пиниз но не го знам. Ако може някой да ме светне как точно става ще съм адски благодарен. На щипки ли са тези чудесии или на винтове ? А и още два въпроса:

1. Понеже още не съм си купил тонколони ако ида в някоя тояга да речем (за София) дали ако си ги купя от тях ще ми ги монтират безплатно?

2. Тъй като не съм сигурен дали има окабеляване за задни колони, като подвадя гумения "маркуч" на сгъвката на вратата има вътре кабели (поне 5-6) значи ли че имам така да се каже радио подготовка за задните врати? (задните стъкла не са електрически и затова мисля че тези жици няма за какво друго да са)

Ако има значение радиото е Шкодовско от тези с трите реда монохромен дисплей с обикновено CD.

Много благодаря на всеки отговорил и упътил ме от вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще трябва да свалиш цялата кора, не знам дали ще стане само със свалянето на решетките на високоговорителите. Виж тая тема viewtopic.php?f=46&t=18924 , бях постнал снимки за предната кора, задната е идентична, решетката на малкия високоговорител се сваля по същия начин, дръжката на вратата също. Задната кора няма болтове от долната си страна, щипките са 7. Внимавай с най-горните щипки, трябва да си сигурен, че са освободени за да не прекършиш кората. Ръчката за стъклото се маха като дръпнеш основата и (тя е нещо като полупръстен) в обратна посока на самата ръчка. Моята нямаше окабеляване за задни колони, тъй и не се наканих да сложа.

post-4435-138453247194_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

"kucipo", какво стана с тонколонките, имаше ли окабеляване и сдоби ли се с нови две отзад. Аз карам Octavia 2, 2007 година и също като теб нямам тонколони отзад и по същия начин се счупих да търся как се свалят тея пущини :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Оправих, прекарах жици, малко времеемко дойде (един следобяд), но вързах. Проблем бяха гадните шипчици отзад на буксата на глупавия вграден CD плейър. Така и не можах да ги намеря да си ги купя, та взех една букса за 2-3 лева и я строших и й измъкнах щипките от там. След цялата работа сега съм със светеща лампа за еърбег-а, която в последствие след проверка с кабел се оказа че съм прецакал нещо пиропатрона на шофьорския колан. Друг ден ще се занимая и с него.

Само едно пояснение :) Освен корите трябваше да сваля пластмасовите прагове на предните врати, пластмасите на средните колони, жабката, пластмасата под волана и може би и още нещо ;)

Успех на всеки заел се да се справя сам кат мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.