Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво масло да сложа на Фаворита LX'94?


plovdiv123

Recommended Posts

Какво масло да сложа на Фаворита, имам предвид каква марка, тип и т.н.? И да го смени ли един квартален майстор- бивш служител на "Мототехника" Пловдив или да я дам в специализиран сервиз, обслужващ приоритетно Шкода? Майстора иска по- малко парички за труд от сервиза, излиза някъде към 20-25 лв разлика. Благодаря Ви за отговорите! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закарай я в специализиран сервиз :mrgreen: .Това смяната на масло на фаворита е много сложна манипулация. smile091

Масло може да сложиш всякакво.10W40 или15W40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на маслото е 5лв, някои се напъват за 15лв тука "у назе по Шоплуку", но незнам колко им се отваря парашута. Операцията не е абсолютно никаква философия, само е малко мръсна(в смисъл,, че може да се поизцапаш). На мен лично са ми предлагали на бензиностанция на ОМВ да ми го сменят на място ако си купя масло от тях, без канал, без нищо. Имай предвид, че независимо къде ти го сменят и въпреки, че е супер проста операция успяват понякога да направят едно от следните неща:

1. недозатягат пробката

2. късат резбата на пробката

3. недозатягат филтъра

4. презтягат пробката и ти сплескват уплътнителната шайба - съответно почва да тече оттам.

О, какви ги говоря - то на автомивка може да отидеш и да ти надерат колата, та... стига песимизъм

 

Извод: Ако имаш добър квартален майстор - хич не се замисляй, слагай една полусинтетика 10/40 и си ти.

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука нещо се замислих - кое е по-добрия вариант:

- да източиш маслото на студен двигател, студен в смисъл че не е каран скоро и цялото масло се е стелко максимално или

- да източиш маслото на позагрял двигател, щото се е стоплило и не е толкова гъсто? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука нещо се замислих - кое е по-добрия вариант:

- да източиш маслото на студен двигател, студен в смисъл че не е каран скоро и цялото масло се е стелко максимално или

- да източиш маслото на позагрял двигател, щото се е стоплило и не е толкова гъсто? :-k

 

2рото, като изчакаш 30-40 мин да се източи така и пробката е по - голям шанса да се отвие и филтъра (ако нямаш скоба, а го отвиваш с ремък) макар, че по -често правя 1вото и като не се отвие филтъра, избива ме на агресия, изливам я върху него и се отвива.

 

Що се отнася до маслото, скромния ми опит, мисля че съм чел 10В40 за мотори на малко километри и 15в40 за по -износените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, колеги! Много сте изчерпателни! Да, човекът наистина иска само 5 лв, в сервиза искат 12 лв за труд+ останалите консумативи и излиза към 57 лв грубо! Иначе имам доста километри до смяна- над 9000, но е на повече от една година вече- сменено е през Май'2009 год., а съм чувал, че не е хубаво да стои масло повече от една година, а пък и рядко я карам, защото сега използвам една служебна, та така, ама Шкодето си го покарвам веднъж на седмица да му се смажат клапаните. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.