Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

запалка на Octavia II


krasy

Recommended Posts

Колеги моля за помощ -не ни работи запалката на Octavia2,0 FSI 2005г, най-вероятно е предпазител ала не знаем кой e и къде стои. Отпред в моторният отсек, зад акумолатора има кутия с предпазители ала там всички предпазители са здрави :-k

Тези китайски зарядни са истинска напаст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш вратата,сваляш капака отстрани на таблото и сменяш!20 и някой номер е!То вътре може да имаш книжка с указание всеки за какво е!

 

П>С>Octavia2,0 FSI 2005г?!!!Май не си променял гаража скоро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърдечно благодаря smile159

Дано да пише на капачето, кой предпазител за какво иначе ще ги проверявам подред :)

 

p.s. Гаража не е променян -има лични и служебни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че ползвам темата на колегата, но имам идентичен проблем на О1.

 

Вече замених предпазителя, но запалката пак не работи.

Освен прекъснат проводник има ли нещо друго, което може да причинява тази неизправност?

 

Как се ''вади'' гнездото на запалката от конзолата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕВРИКА!!!

Ето, къде бил ключът от палатката - Бутонът за контрол на задните прозорци!

 

Благодаря на колегата - angel_m, който ме светна smile126 , и smile159 като се видим.

 

В интерес на истината не се сдържах и преди малко скочих до колата да проверя тая работа с бутона - тази вечер ще се спи спокойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 години по-късно...
На 25.08.2010 г. at 23:58, stanley написа:

ЕВРИКА!!!

Ето, къде бил ключът от палатката - Бутонът за контрол на задните прозорци!

 

Благодаря на колегата - angel_m, който ме светна smile126 , и smile159 като се видим.

 

В интерес на истината не се сдържах и преди малко скочих до колата да проверя тая работа с бутона - тази вечер ще се спи спокойно.

Колеги, интересно става с този бутон. Доста четох, но при мен този бутон не деактивира запалката, /което е добре за мен/ а само свалянето и вдигането на задните прозорци. Според мен е много тъпо този бутон да деактивира запалката.

Така ли трябва да е? Все пак колата е нов внос и досега е била обслужвана само в оторизиран сервиз на Шкода. Става дума за Октавия 2 2012 г.

Редактирано от sv_trener
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, ID A написа:

Това е бъг за Октавия 1 само.

Защо да е “бъг”? Чайлд сейфти му викат! Заключваш прозорците на децата (по презумпция в семеен автомобил, те са отзад) и се деактивира заплката, за да не може да си запалиш цигара след като си им ограничил проветряването! Умно е направено според мен. А принципно, да се пуши в кола е страшна гнус и миризма, но всеки си знае. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Искам да сменя запалката (Октавия 2) - проблемът е, че от известно време каквото и да сложа в нея - работи само при определено положение. Трябва да придържам зарядното или каквото е сложено в нея в определена позиция и тогава работи. Пробвал съм с много зарядни. Затова си мисля, че бушон и всичко останало по системата си работи и трябва да сменя самата запалка и проблемът е в нея.

 

От това, което изчетох в Бришкода:

1) откачам акумулатора

2) би трябвало да е възжможно запалката да се издърпа от централната конзола без да свалям/разглобявам конзолата

 

Въпросът ми е относно точка 2) - някой правил ли го е това упражнение. Не намерих нагледно как точно да се получи номера.

Благодаря.

P.S. Забравих да добавя - намирам инструкции как да махна запалката, но със специален инструмент (Cigarette Lighter Release Tool  Model: T40148). Въпросът ми по-горе е как да я махна без него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да стане както трябва, свали конзолата! Аз я сменях по мързеливия начин, но си изподрах ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.