Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавиа 1 1.8 бензин 84 kw 2002г.?


superspas

Recommended Posts

Здравейте, отварям поредната тема за консултиране относно покупка на Октавия 1. Съдейки по форума и мненията в него, явно модела е много сполучлив, но виждам информация само за дизеловите модели. Някой може ли да сподели мнение за бензиновия вариант с двигател 1.8 - 84 kw, проблемен ли е и какъв разход на гориво прави?

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отварям поредната тема за консултиране относно покупка на Октавия 1. Съдейки по форума и мненията в него, явно модела е много сполучлив, но виждам информация само за дизеловите модели. Някой може ли да сподели мнение за бензиновия вариант с двигател 1.8 - 84 kw, проблемен ли е и какъв разход на гориво прави?

 

Благодаря предварително!

 

 

 

84 kw x 1.36 e 114.24 к.с. Да нямаш впредвид 2.0 литровия мотор, той е с такава мощност smile049 , а иначе 1.8 мотора по мой наблюдения е "куче" и според мен няма да имаш проблеми с него! За разход аз немога да кажа ,но някой друг може даде едно мнение.

Вземи си шкодичка нама да сбъркаш! smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чувал е доста харчлив мотор. С вървене няма да те очарова. Огледай се за 1.8Т. А ако искаш икономичен - 1.6. Но вървеж също не очаквай:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И най-вече - дизел. :D Това няма да има равно по разход :P Върви като "тролейбус", а разхода клони към отрицателен - само диша нафтата...

 

18.png

 

От листата на мАторите, този 125 коня е най-добрият (първият) в съотношение разход/издръжливост/вървеж. Едно приятелче има А4-ка '99г. с такъв мАтор... Просто много хубав мотор, още не го е брейкнал и много му се кефи - май минава 270к откакто той я купи... :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И най-вече - дизел. :D Това няма да има равно по разход :P Върви като "тролейбус", а разхода клони към отрицателен - само диша нафтата...

 

18.png

 

От листата на мАторите, този 125 коня е най-добрият (първият) в съотношение разход/издръжливост/вървеж. Едно приятелче има А4-ка '99г. с такъв мАтор... Просто много хубав мотор, още не го е брейкнал и много му се кефи - май минава 270к откакто той я купи... :)

 

Поздрави

 

1.8 20v за който говориш колега е по тромав от 2.0 и не гори по малко ;) и двата ти дават 12-13 градско а извънграда колкото настъпваш. 2.0 е от старата школа, здрав, пъргав, и ако не те притеснява разхода ще се хареса на колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8Т! :D Нищо против дизела нямам. ;) Ако искаш мин разход - 1.9 ТДИ 90 или 110 к.с. Мисля,че няма други мотори даже и на О2, които да се похвалят с такъв разход градско и извън,както тези 2-та. ;)

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8Т! :D Нищо против дизела нямам. ;) Ако искаш мин разход - 1.9 ТДИ 90 или 110 к.с. Мисля,че няма други мотори даже и на О2, които да се похвалят с такъв разход градско и извън,както тези 2-та. ;)

 

Успех!

 

Напълно подкрепям колегата!!!

1.8 20V Turbo е мотора...

:smt017 :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако търсиш икономичен двигател препоръчвам ти дизелче . октавия тур 1.9 тди 101 коня преди чипа след чипосване 130 коня при коткане на дълго я свалям на 4.3 / 100 а при нормално каране 5.0 градско около 7.0 ( ама граадското ми каране е често гасене и къси растояния ) Мнодо е пъргава колата много се зарибяваш да я настапваш да усещаш турбината и есплузивната сила на двигателя усещане което липсва при безниновия двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако търсиш икономичен двигател препоръчвам ти дизелче . октавия тур 1.9 тди 101 коня преди чипа след чипосване 130 коня при коткане на дълго я свалям на 4.3 / 100 а при нормално каране 5.0 градско около 7.0 ( ама граадското ми каране е често гасене и къси растояния ) Мнодо е пъргава колата много се зарибяваш да я настапваш да усещаш турбината и есплузивната сила на двигателя усещане което липсва при безниновия двигател.

 

 

 

Колега, това за бензиновия двигател не съм съгласен. Турбината се усеща много приятно, особено след чипа!

Но за икономия неможе и да става дума: 50 лв. - 150 км. макс. в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.