Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сигнал за неизгасени светлини на Шкода Октавия 1.9 TDI L&K


sharp789

Recommended Posts

Здравейте на всички smile056

От няколко дена съм с Шкода Октавия 1.9 TDI 110 к.с. Laurin & Klement. Тъй като и през деня карам винаги на фарове ( лято и зима ) и забелязвам, че не ми пищи нищо ако не си изключа фаровете като махна ключа. Питах един колега с голф и каза, че може да няма самия модел такова нещо. Някой ако може да помогне. Колата е пройзведена 2001г. А Другата ни октавия 2007г. същата само, че не е Laurin & Klement и е 105 к.с. на нея си работи това нещо. Имам и други питания, но за сега това. Прочетох почти всичко писано във форума за Октавия, но не намерих нищо по въпроса. Другите неща които трябва да се дооправят са кората отдолу единия и край е провиснал и една врата която вибрира (явно механизма за вдигане на стъклото). Филтъра за климатроника трябва да се смени и общо взето това е за сега. Само дето дясното огледало е малко, като на мерцедес ама вече свиквам. Не съм и ходил на сервиз да я погледнат даже, но много добре се държи колата за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пищялката работи само на отворена шофьорска врата и изваден контактен ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пищялката работи само на отворена шофьорска врата и изваден контактен ключ.

Благодаря .

Да би трябвало да е така. Но и при това положение не работи. Дали изобщо има такава пищялка или няма такава опция на модела на колата? Не би било приятно да я намеря някой път без акумулатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може L&K да е без тази "екстра". Мисля, че това го има дори на най-базовите модели. Или е изгоряла пищялката или някой "майстор" си е играл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е изгоряла е добър вариант, че нама да се занимавам да и правя схеми и релета :) . Като имам време ще я разлупя. Отново благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или не хваща отворена врата...

Плафонът светва ли при отваряне?

Да, свети плафона в колата и всички бушони ги проверих - здрави са, защото на предните вратите не ми светят лампите и после прочетох в книжката, че има модели само с светлоотразители на вратите без лампи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай малко преди да правиш схемите с релетата. Пробвай това: отвори вратата (на изваден ключ от гнездото) и пробвай да включиш на а)габарити, б)габарити с предни фарове за мъгла и в)къси с предни фарове за мъгла и тогава пиши резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети тази тема : http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=23478

Този проблем се среща при Голф 4 и Пасат 5.

А тук може да погледнеш как се разглобява въпростната част намираща се във вратата: http://www.taligentx.com/passat/images/ ... u=26|20|...

 

Успех.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно тези микроключета са проблема. Сега пробвах пак, плафона светва, с заключването няма проблем, когато ключа не е на таблото каквото и да се пуска като светлини - (габарити, къси , за мъгла , халогени), без ключа светят само габаритите и на отворена шофьорска врата не свири зумера. Явно разглобяването на вратата е трудничко, Прочетох темата от линка, има един колега който казва, че с контокс може да се оправи без да се разглобява вратата, но това май е в случай, че не свети плафона. Така и не разбрах за плафона, за централното заключване и за зумера за светлините 3 различни микроключета ли са или две. Мерси за съветите, явно си трабва да го види някой който го е правил това нещо. Не е чак толкова важно, но е хубаво да се оправи. Само да не се окаже в последствие, че само зумера е изгорял :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получи нещо доста неловко.

При отворена врата не ми светише индикацията(не работише зумера както и лапичката на вратата).Оставих си всичките дукоменти и ключа за колата на предната седалка, затворих вратата и след малко колата се заключи :oops:

Във форума имаш тема как един колега е оправил проблема: viewtopic.php?f=46&t=14364&p=176045&hilit=%D0%A0%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82+%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0#p176045

 

Това мисля,че ще ти е от полза.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за ценните съвети. Открих какъв е проблема.Ще се опитам да го опиша и за други колеги, само трябва да се намери решение за оправянето му. Та само една от 4 -те врати работи коректно, т.е. при отварянето и се индицира на таблото, че е отворена съотвтната врата. Една от вратите не работи изобщо индикацията за отворена врата. Другите 2 врати ( от която едната е шофьорската ) работи индикацията за отворена врата, НО само ако вратата е леко затворена т.е. не е затворена напълно а само е на първото "зъбче" и тогава индикацията отчита отворена врата и зумера свири на шофьорската врата за неизключени фарове. Това може би наистина е от микроключетата. И последно плафона не светва от отваряне на врата, която не индицира отворена врата, а светва от ваденето на ключа от таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.