Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

щракане от съединителя на октавия 1


bufet

Recommended Posts

като натискам съединителя се чува едно щракане вътре в купето(чуват се5-6 щтраквания появява се отвреме навреме не е постоянно към най-долно положение на педала, чуват се и когато двигателя е изгасен и натисна съединителя),сякаш се търка жилото мисля че е от него но не съм сигурен, някой сблъсквал и се е с този шум? колата е октавия 1 1.9 ТДИ 90кс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали изобщо имаш жило ? При О2 например задействането на съединителя е с маслен привод. Може би е изсъхнала смазката по триещите се части на привода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звука е от притискатела

може би има износване ,образувано ръбче там където ляга лагера върху ламелите на притискатела и при натискане прещраква

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звука е от притискатела

може би има износване ,образувано ръбче там където ляга лагера върху ламелите на притискатела и при натискане прещраква

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благадаря ви, а мога ли да продължа да карам така или трябва да го сменя веднага? В смисъл много сериозен проблем ли е?

 

След време ще се наложи да го сменяш. Зависи. Няма как да я видим през форума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпросът ми е, може ли нещо неприятно да последва ако продължа да карам така, да се счупи още нещо например, все пак благодаря за отговора Favorit и на bega4kata двойно повече че констатира проблем само по мойто голо обяснение..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.