Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дави се сама.


white_shark

Recommended Posts

Здравейте.

Месец и кусур не бях карал колата.Онзи ден я извадих от гаража с нова предница,минах реглаж и ще почвам да се кефя на карането докато не почна да ми се появява един проблем.

Докато си карам из града понякога ми се случва като освободя от скорост след като повечко съм я натиснал да угасва.След това няма палене.Няма логика да е от сместа защото един път ми го направи засилена и на скорост пак не искаше да запали.Спрях мръднах копчето на междинка,запали и пак цъкнах GAS и заминах без проблеми.Това 2-3 пъти ми се случи.Вчера пък още докато я палех в гаража взе да прескъва,не може да изчисти(досущ все едно карбуратора я дави на бензин).И пак прецъках копчето на междинно положение,изчисти се работата,пуснах пак на газ и заработи все едно нищо не е било.

Не мога да си обясня какво ще е това нещо.Изпарителят ми е Ланди ЛС...Отварял съм го доста пъти ама не ми идва на ума от какво ще е тая работа.Някой с идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

Може и да не се дави, а да не и стига газта :-k - на газовия клапан има филтър.

Ако се дави, провери дали затваря бензиновия клапан /на междинно, трябва да свърши бенз. в карб. и да угасне./

Може и ключа да се бъзика или лоша връзка някъде и да ти се затваря газовия клапан. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ама вчера като го направи тоя номер с прекъсването.Вдигнах обороти не изчисти,прецъках на междинка натиснах газта 2-3 пъти изчисти се работата на мотора,пак върнах на газ и си работеше съвсем нормално.По пътя на логиката ако не и стигаше газта като мина на междинно трябва съвсем да угасне.А и за толкова години на газ я усещам как глъхне като се дави и как като и свършва газта.Тоя клапан бая доволно си цъка и ще го чуя ако завтори и пак отвори.Нещо вътре в изпарителя е сякаш.Нямам идея какво ама май ще го отворя за n-ти път и да видя дали на място няма да ми дойде някакво просветление.

Бензина за най сигурно откачих маркуча от бензиновата помпа,така че не е той проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...По пътя на логиката ако не и стигаше газта като мина на междинно трябва съвсем да угасне...

По принцип, когато ключа е в междинно положение и двата клапана са затворени /ако не е от старите ротационни ключове-там е малко по-различно/. Когато е работила на газ, карбуратора е празен. След като от газ минаваш на междинно положение и двигателя продължава да работи и не гасне, значи камерата ти е пълна с бензин. Или газовия клапан не затваря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.