Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

помощ.гадна миризма като пусна вентилатора на студено да ...


nako82

Recommended Posts

гадна миризма като пусна вентилатора на студено да духа не е пуснат климатика на топло като завартя не мирише.Смених филтъра но не помага какво е.:( МЕРСИ ФАБИЯ 1.4 MPI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам подобен проблем, и на топло и на студено като пусна парното или климатика влиза тежък, влажен въздух... филтърът е сменен и не помага

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е почистете и въздухопроводите. Всякакви гадости се събират - включително и мокри гниещи листа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни спрейчета които се продават по магазините, те са с една дълга трабичка - завираш я във всеки отвор на вентилацията и пръскаш 10-15 сек. (не помня точно колко но си е написано в описанивто) След това не пускаш вентилацията известно време - мисля 30 мин. Идеята на този спрей е да изтреби бактериите които са се навъдили след употребата на климатика. При мен се получава добре. Миризмата изчезва.

 

Отиваш в магазин за авто козметика или Метро и търсиш спрей за климатик. Ще го познаеш по дългата тръбичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни спрейчета които се продават по магазините, те са с една дълга трабичка - завираш я във всеки отвор на вентилацията и пръскаш 10-15 сек. (не помня точно колко но си е написано в описанивто) След това не пускаш вентилацията известно време - мисля 30 мин. Идеята на този спрей е да изтреби бактериите които са се навъдили след употребата на климатика. При мен се получава добре. Миризмата изчезва.

 

Отиваш в магазин за авто козметика или Метро и търсиш спрей за климатик. Ще го познаеш по дългата тръбичка.

благодаря, колега :) смятам да пробвам, че тази миризма на гнили листа не се трае

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действително има ефект от този спрей и аз съм го пробвал. Пръскай стабилно във всички отворчета и наблегни под филтъра.

 

Задължително изчакаи поне 30 -40 мин. преди да пуснеш вентилацията , че на мен ми поизми очичките....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Провери за разложил се плъх...

smile091 smile091 smile091 smile091 smile091 Ти го върна в първи клас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери за разложил се плъх...

smile091 smile091 smile091 Ти го върна в първи клас...

 

То звучи смешно, ама съм чувал(и виждал) подобни случаи на умрели животни нейде из двигателния отсек :mrgreen:. Не е приятно(и мирише още по-неприятно) :smt032.

 

Иначе сериозно - колегата да си купи спрей за климатици, но преди да пръска задължително да смени филтъра на купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никъде не мога да намеря такъв спрей, бях из метро, кауфланд, бриколаж .. имат само от тези, които се слагат там под седалката на шофьора :(

и пак по темата, намирам поленов филтър за 16 лв., не е ли малко множко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така изглежда спрея, който използвах ( от Бриколаж го взех миналото лято) и свърши прекрасна работа. Колеги, не забравяйте да пръскате питата на климатика освен вентилационните отвори. :idea:

post-6072-138453251058_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така изглежда спрея, който използвах ( от Бриколаж го взех миналото лято) и свърши прекрасна работа. Колеги, не забравяйте да пръскате питата на климатика освен вентилационните отвори. :idea:

а къде се намира питата на климатика на фабия 1.4mpi 2000г.МЕРСИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери за разложил се плъх...

 

Т'ва не е човешко! Такова нещо не бях виждал-мишка в климатика!!! smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.