Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми "Кама"


bam_bam_dido

Recommended Posts

някой да е запознат с тях и сносни ли са що годе - седнах да си избирам за зимата и гледам на няколко места, че са доста евтини? Та понеже не съм ги и чувал досега моля ако някой има впечатления да ги напише тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, не искам да те разочаровам, но тези гуми са пълен боклук. Карах преди Румстера и Фабията Лада 2107 (все още я търкалям, но ми е работна ).Та на вапроса, и аз като теб се колебаех и си взех такива руски зимни гуми преди няколко години. Оказаха се пълен боклук (взех си 4 smile011 ). Едно че са много корави, а и изгубват профила си ( започнаха да се износват от краищата, но не и по средата). Ако търсиш евтини руски гуми и качествени потърси "Медведь", имам на Ладата летни такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш ли идея къде да ги намеря (медведа) и колко им е цената- разбиратели проблема е там, че не искам да слагам по скъпи гуми, защото колата (120Л)има доста други неща за оправяне (поне по-мое скромно мнение, макар да съм си пълен лаик) и докато не я заведа на що годе свестен майстор (мисля да е Симо), който да ми направи поне груба сметка за постягането й не ми се хвърлят пари. Не мога да я мръдна, защото когато я застопорих преди миналата зима за мой срам или по скоро от недоглеждане допуснах едната гума да падне напълно (задно ляво). Просто маршурта ми от и до спирката минава покрай нея ама се виждат само другите три и докат се усетя и .....и резервата е мека и така. Искам да взема гуми, защото все от некъде требва да я почна и то скоро, че зимата иде, а и с тия камери дето щели да монтират по пунктовете за прегледи ако не я раздвижа овреме и да я стегна декември не мога мина преглед :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам колега, не мога да ти кажа точно от каде. Моите ги купувах от магазин за руски гуми от Шумен преди 2 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колко пък да са евтини тея гуми като един "Барум" POLARIS 2 дето си е гума отвсякъде 165/70/13 е около 60- 65лв. :-k. По 30 кинта ли ги дават руснаците, че да правиш жертва. :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди година колега не бих се замислил, ама сега е различно-разходите са доста понапреднали по редица обективни причини или иначе както казва един приятел "не ме притесняват разходите, а приходите :-). Т затова си търся евтини - без друго не съм любител на вискоите скорости и доста внимавам като карам, та се надявам да не се стига до ситуация живота ми да зависи от гумите ми. Каквото и да си говорим ако я докараш дотам да разчиташ гумата да те спаси, значи си "тръгнал по наклонен а плоскост", а от там често връщане назад нема.

тея черни мисли ми идват от вчера - ходих до Кюстендил и се нагледах на смачкани, обърнати, след челен, вкл. непосредствено пред мен, добре че и аз и този преди мен и тира преди него карахме с 60 когат ракетата отсреща се удари странично в тира и прелетя покрай нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега bam_bam_dido.

От 10 години карам само с руски гуми и натрупах доста опит.Карал съм с Медвед,Кама и Росава.

 

И аз като колегата Ganchev бих потвърдил за Кама че не са добри гуми.

Потвърждавам и за медвед че са добри но като поостареят стават малко пласмасови/за летните/.

Напоследък особено доволен съм от Rosava.Вече трети сезон ще търкалям зимни гуми Росава и впечатленията са ми отлични.

Това лято сложих и летни гуми от новата им серия Rosava PREMIORRI и се държат много добре.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих предпочел втора у-ба, пред руските гуми, но това е лично мнение!

 

P.S.- онзи ден се убедих, че да кешаш за скъпа гума (с усилен борд) найстина си струва......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за всеки влак си има пътници. Някак си е тъпо да обуеш кола която струва 1000лв. с гуми за 500. :) Както и обратното, винаги съм се чудил на хора каращи коли за по 10к+, които гордо ми се хвалят с Мишлен Пилот..... втора ръка :lol: Гумите са функция на стила на каране и възможностите на автомобила, компромиси не трябва да се правят, но и от изхвърляния няма смисъл.

 

Въпреки всичко аз имам големи резерви към руските стоки за обща употреба (т.е. невоенни). Все си мисля че един барум или дейтън са по добро решение. Освен това имайте предвид и друго, руските гуми са правени за руски пътища. Т.е. 20% асфалт, 20% бетон и 60% кал. То не, че в БГ е по различно като се замисля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колко пък да са евтини тея гуми като един "Барум" POLARIS 2 дето си е гума отвсякъде 165/70/13 е около 60- 65лв. :-k. По 30 кинта ли ги дават руснаците, че да правиш жертва. :idea:

 

 

Ми то от там тръгва цялата дискусия, която е доста ..............

Цена- качество?

От руска гума за 30лева , какво качество може да се очаква??? - питам, понеже не съм запознат с тези гуми?

 

Аз затова бих си взел за 30лв втора ръка- нека са си 2ра ръка тре, пък....... вместо Седлано в Россия.(или както се пише)

 

На Hasek като ми подадох старите си BSA джанти от Пасата на сестрата с 2 Ласса и 2 Викинга (зимни) си ги търкаля 2 години, че сега май Аудито в Добрич се намира?

 

Ти си намери хубава гума 2ра ръка- каучука да не е мръднала смеската и да има грайфер....ако искат и без пари руска гума да ми дават (може да се навия да я взема, да я сложа на мотокара)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руските гуми са отвратителни. Като бивш собственик на лада нива имах сериозни проблеми с тях, че 16-ките на нивата са доста куц стандарт. Карах с класичексите "тракторни" ВЛИ и после с някакви нови с по-цивилен грайфер - ужасни бяха. Никаква устойчивост, стабилност при спиране и пр. Зимата ставаха твърди като бакелит. После си купих мишлен и просто разликата беше от земята до небето. Мнението ми е, че от гуми не трябва да се пести. Животът ни е безценен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнението ми е, че от гуми не трябва да се пести. Животът ни е безценен.

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой да е запознат с тях и сносни ли са що годе - седнах да си избирам за зимата и гледам на няколко места, че са доста евтини? Та понеже не съм ги и чувал досега моля ако някой има впечатления да ги напише тук.

 

Здравей и добре дошъл. Миналата година есента бях изправена пред същата дилема. И аз като теб карам автомобил, на който оценката му по Шваке е 200 лв. И все пак, факта, че е задномоторно ме вразуми и купих 4 чисто нови зимни гуми. Бяха от среден клас, но ги взех с идеята, че ще ги карам няколко зими. Ако искаш да я "постегнеш" за прегледа - по-добре избери гуми втора ръка, с които ще изкараш зимата. А за догодина - ще мислиш за нови. Като цена - ще ти излязат като новите руски гуми. Като "дълголетие", може да изтраят и по-дълго. Всичко зависи от състоянието на гумите и годината на производство.

 

Сам знаеш, че условията през зимата са доста по-различни от летните. И с гумите компромиси не се правят. Те са нещото, от което зависи дали зимно време, на непочистен път ще можеш да тръгнеш и по-важното - да спреш. Нямам представа в какво състояние е 120-ката ти, но ако искаш да я караш зимата - гумите са първото нещо, в което трябва да инвестираш. Почти всичко останало - може да почака.

 

Пожелавам ти да намериш най-правилното решение в тази доста трудна задача. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да защитавам качеството на руските гуми,но все пак ще изкажа мнението си за тях базирано на личен опит.

 

Да сравняваме нова руска гума с гума втора ръка на няколко сезона е направо срамота.

 

Руски гуми за 30 лв. няма.Ако има то те наистина са пълен боклук.

 

Росавките,които карам в момента струват колкото най-евтините гуми на пазара а именно-Матадор,Барум,Корморан и др. - неотстъпват по качество и поведение на пътя.Според мен дори ги превъзхождат.

Неколкократно съм бил принуден да изхвърлям почти нови зимни гуми с марка Барум /бях им голям фен/ заради удари в дупки и появата на балон в последствие.

При руските гуми този проблем го няма-визирам зимните Росава с които ще карам трети сезон.Материала от който са направени е мек но в същото време плътен и издръжлив.

Единствения едостатък на зимния модел е че шарката е малко шумна.

 

Поздрави на всички от клуба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално Барум няма да си купя никога. На стария ми опел карах с летни Barum Briliantis и зимни Polaris. Летните се напукаха на втората година, а едната зимна се пръсна буквално докато карах с 30 км/ч (слава богу!). Липсваше парче от гумата колкото 50 стотинки отстрани на борда! Уникално скапани гуми правят чехите. За Matador (словашки май бяха?) не ми се мисли какъв #%№& са...

 

От хубавите гуми Vredestein и Hankook са с прекрасно съотношение цена/качество

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги - благодяря за мненията. От "Камата" се отказах, защото освен тук и от хора търгуващи с гуми разбрах, че не са добър вариант.

Сега засега първо трябва да я пусна в движение и да я закарам на човек да я попрегледа как е и какво трябва да се ремонтира, освен старите ми проблеми от миналата година, за които съм писал тогава :-).

Мисля на Симо да я закарам, а за карба ако някой знае къде се е преместил майстора от "Брегалница" моля да пусне едно лично :-)

После ще решавам (ако изобщо има смисъл де) с какви гуми да е.

Ще съм благодарен и за инфо за човек по ходовата част - от постовете за Симо разбрах, че е по двигателите, а искам някой да я прегледа отдолу :-) и най-вече спирачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гуми не се пести - каквато и да ти е колата, супер мотор, супер спирачки, супер хидравлик на волана, ABS,ASR и т.н. и др. в крайна сметка автомобила контактува с пътя в четири точки наречени автомобилни гуми. Те са тези, които тръгват спират и завиват, за да може да стигнем там, за където НИЕ сме тръгнали.

 

Що се отнася до "КАМА" - продавали сме и леки и тежки от тях, но не случайно пиша "продавали". Продаваше ги единствено цената, с около 20% под най-евтиния западен аналог.

 

Преди години, около 1997г., бяхме на едно обучение от завода за гуми "НОКИАН". Описаха, как са похарчили около 2.5 млн. евро или долари не запомних, за да подобрят сцеплението на гумите с пътя с около 3 /три/ процента. Представете си 1997г. нямаме коли, нямаме пътища те ми говорят за 3/три/ ??? процента увеличение на сцеплението. Не съм от тези, които разчитат на гумите да ги "спасят". Сега започнах да ги разбирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bam_bam_dido, от София ли си? Ако да, мога да проверя за цена на зимни Debica, които според скромните ми наблюдения са в пъти по-добри в сравнение с руски или китайски боклуци. Вероятно ще мога да намеря добра оферта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.