Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тъпа ситуация


Skoder

Recommended Posts

Здравейте на всички!

 

Днес направих ужасно голяма глупост и в момента имам доста угризения на съвестта. Значи ситуацията е такава: изкачвам се по баир на Т-образно кръстовище и съответно ще завивам надясно като от моята страна има знак да пропусна движещите се по пътя с предимство. Намалих до 20 км/ч огледах се първо в ляво, нямаше нищо и вече започнах да завивам, когато се обръщам надясно и виждам кола от дясната ми страна, която и тя завива надясно взимайки завоя, според мен, малко по-вътрешен отколкото трябва. Е, жулнах го съвсем леко по бронята, което разбрах чак след 150-200 м като видях, че същия този човек си пусна аварийните и спря явно да си огледа колата, или не знам защо. Никакъв звук не се чу, абе абсолютно нищо, но в крайна сметка моята лява броня има 4-5 см ожулено (а въобще даже не е очукана, да не говорим за огъната).

 

Чувствам се тъпо заради това, че може би аз нося също отговорност за случилото се, но не спрях, а си продължих по пътя.

 

Другото, което се сетих и затова най-вече се обръщам към вас е, в случай че подаде иск или оплакване мога ли да бъда санкциониран аз по някакъв начин за случилото се при положение, че щетите са доста по-малко от минимални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой кого е изпреварвал ти него или той теб! Ако е повикал полицията и им е дал твоя рег. номер спукана ти е работата - водиш се избягал от ПТП smile056 - съответно виновен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой кого е изпреварвал ти него или той теб! Ако е повикал полицията и им е дал твоя рег. номер спукана ти е работата - водиш се избягал от ПТП smile056 - съответно виновен.

Никой никого не е изпреварвал. Аз навлизам в кръстовище, което е Т-образно (аз съм от перпендикулярния път) и правя десен завой, а той в същото време прави ляв към мен и го взима леко вътрешен понеже и двамата нямаме никаква видимост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж отговора в реалност от един мой приятел. Него го чукна бусче отзад и му каза "К'воо искаш сега, нищо ти няма..." и си замина. Той повика КАТ и писали всичко както си трябва, но ето ти резултата от свършената им работа:

http://blog.adilov.net/communities/da-z ... ish-zakona

 

Което ме подсеща какво видях снощи.

Едно такси Фабиа от старите седани си караше по мен на бул. Константин Величков в София.

Минахме един светофар и точно на К.Величков и Стамболийски, нали следващият светофар се разделят на две ленти - лява и за направо и надясно, съответно и светофарите не са еднакви, та всички "летящи" глупаци в лявата лента се бутат за дясната да минат светофара или по трамвайните релси и стават ПТП-та.

Та такаа... Снощи аз минах и отляво ми ТИР, ама голям!!! По мен таксито-фабийка, човека си караше или жена си или клиентка, не знам. Видях как ТИР-а си пусна десния мигач и избързах напред, за да не ме смачка. Таксито не видя ли не знам какво направи, а и светофара си ни беше червен, намаляваше отдалече явно и си караше бавно, без оглед да е оставил дистанция повече от половин кола. ТИР-а смело след като пусна мигача му влезе във вратите... и за пръв път наживо видях как се огъва кола и как това чудовище го измести метър и нещо от траекторията, че чак на тротоара го качи. Сигурно му отнесе задната лява врата, но не се виждаше, беше тъмно.

Както и да е. Таксиджията набичи клаксона точно преди да го отнесе, явно го видя какво прави, а оня с ТИР-а му наду тромбата си, но точно след като го смачка. Таксито слиза и нервен на макс отива към тираджията - "Какво правиш бе, човек?!" - Оня му отвръща "Не виждам бе, какво караш там, не виде ли мигача, а????". Таксито му вика "Спри след светофара, викаме КАТ!".

И какво мислите, че стана? Честно казано, Тираджията не спря, оня вървеше по него и му светкаше с дълги още километър, аз от своя страна видях всичко и в следващият момент се усетих как карам по релсите и мигам на едни полицаи в ситроенче, явно патрулка - ама нещо много гнило стана - момчетата дори не спряха :) Теглили са ми една майна и си караха, а аз дори и клаксон натискнах един път... Не спряха да им кажа да му спрат ТИР-а, че оня го смачка най-грозно и не спира на човека...

Та така... таксито гони ТИР-а до кауфланд и там се разделих с тях...

 

Честно да ти кажа - оня има каско, ти имаш каско - неизвестен извършител и сте си ок. По статията, която ти дадох в блог-а можеш да съдиш какво се случва в КАТ и да си извадиш поука. Сериозно, аз като ударих колега на паркинга, защото бях преуморен и не го видях ама хич - не спрях не отидох да му кажа, но на следващият ден всичко си казах - излезе супер разбран човека, каза ми няма проблеми, няма да има лошо, случва се, имаме си каско и ги правиме всичко е наред. Аз си бях глътнал граматиката, а той се беше притеснил, че някой го отнесъл - е да, ама моята боя е единствена на паркинга :) а по неговата шкодичка имаше много от нея. И така :)

 

Успех!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случай като горния (с тира), звъниш веднага на 112 и казваш - "един пиян *** с тир (рег. номер) ме удари (къде) и избяга. Кара като луд и ще утрепе някой". След това профилактично звъниш и на 166 и там сърцераздирателно обясняваш че тоя е страшен кретен и вероятно е пиян или друсан и много опасен:) Разговорите се записват и общо взето щат - нещат взимат отношение. Ако е станало в София - гаранция ще го приклещят някъде полицаите, няма измъкване. То всъщност с камион няма как да се скрие.

 

Иначе по казуса от темата - ами остава да лежи на твойта будна съвест. Едва ли ще те издирват с полиция, още повече, че няма как да се докаже кой е виновен постфактум.

 

Това ме подсеща и за следната случка - брат ми си кара по една уличка без макировка. Насреща пасат. Дупки ли, какво, пътя отеснял и двамата си строшили огледалата при разминаването. Съответно и двамата убедени в собствената си невинност. Викат КАТ. Оня си дошъл ядосан по дефоулт, те го доядосали съвсем. И напраскал и на двамата акт за движение несъобразено с пътната обстановка :) Та и в твойта ситуация положението е подобно, особенно ако няма маркировка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пресен случай от преди месец. Приятелката на тъща ми почва да прави обратен завой на Мадрид, като (според нейни думи) нямало коли в двете посоки. Точно се изнася и един моторист "спира" в задния й калник. После става, вдига си мотора и псувайки я на всички роднини си тръгва с пълна газ. Явно ударът не е бил силен. Жената постояла разтреперана 20 минути и си тръгнала. Тук й била грешката. След седмица - прозовка от КАТ, че е избягала след ПТП с пострадал. Имало и "свидетели". И сега я чакат дела и пр. Така че при удар и избягал друг участник винаги викайте КАТ, независимо дали сте невинен или виновен, защото винаги ще ви изкарат виновен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм това с жената е доста странно. Да разбирам ли, че моториста е сигнализирал КАТ? Как го е направил след като самия той първи е напуснал произшествието? Другия вариант е някой буден гражданин да го е сторил :-k Или да е имало камери..... Но в този случай и моториста ще бере същите ядове като жената.... Пък и за да има пострадал трябва да има освидетелстване на пострадалия, пък той пострадалия първи си е бил камшика от произшествието.... Нещо много неизвестни има в тоя случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотористът е сигнализирал КАТ, след като е напуснал произшествието на собствен ход. Не е имал никакви видими наранявания. По всичко личи, че е карал като луд, въпреки, че вината е 100% на жената. Но после се е зачудил кой ще му покрие щетите по мотора. Въобще за такъв копелд@к само smile150 Но грешката е на жената, че не е сигнализирала веднага КАТ.

 

Всъщност идеята ти за охранителните камери е много добра - ако се види на тях как той си тръгва, а жената стои още 20 минути - работата ще се изясни веднага smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тогава става малко мътничко..... Щото видиш ли - той пострадал, пък си тръгва първи от местопроизшествието без да извика КАТ. Така той също ще е виновен че е напуснал ПТП с пострадал (пък бил и самия той).

 

Естествено всичко е въпрос на печен адвокат. Няма да се учудя, ако успее да го изкара, че понеже е бил сериозно ранен се е нуждаел от спешна помощ и затова се е метнал на моторетката и е отпрашил към Пирогов да го спасят от умиране :) То в българския правен мир съществуват такива казуси, че да се чудиш да се смееш или да плачеш.

 

Преди време един адвокат ми се хвалеше, че при едно ПТП с пияндурник, успял да убеди съда, че обвиняемия се е напил след катастрофата от стрес докато чакал органите на реда да дойдат. :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време един адвокат ми се хвалеше, че при едно ПТП с пияндурник, успял да убеди съда, че обвиняемия се е напил след катастрофата от стрес докато чакал органите на реда да дойдат. :x

 

smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време един адвокат ми се хвалеше, че при едно ПТП с пияндурник, успял да убеди съда, че обвиняемия се е напил след катастрофата от стрес докато чакал органите на реда да дойдат. :x

 

Бая трябва да е бил стресиран, а пък за съда ...... нямам думи. Може да се опитват всякакви адвокатски номера, но нали затова е съд, да не вярва на глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не е ясно къде е отговора на колегата. като си отнел предимство имаш едно спасение. къде е ударена колата пред колонка или след колонка. при подадена от него жалба с номер ще те намерят до месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не е ясно къде е отговора на колегата. като си отнел предимство имаш едно спасение. къде е ударена колата пред колонка или след колонка. при подадена от него жалба с номер ще те намерят до месец.

Даже не е ударена. На мойта кола предна лява броня имам 4-5 см ожулване, не е огъната, не е смачкана. Цялото беше съвсем леко докосване на колите и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.