Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем ,какъв ли?


micyri

Recommended Posts

Днес както си карах ,усетих че свършва газта,превключих на бензин и на първата бензиностанция реших да дозаредя газ.След зареждането,запалих двигатела и се чу "гръм",колата изгасна.

Запалих на бензин,но двигатела прекъсваше, като че ли работеше на 2 целиндъра.На газ изобщо не искаше да запали.Тръгнах така,но колата над 1500 оборота "забиваше муцуна" и прекъсването се засили.Най-интересното ,че и педала на спирачките стана твърд и почти нямах и спирачки.

При прибирането си пред къщи,не установих спукани маркучи и външни видими причини за проблема.

Някъкви идеи?

Колата е октавия 1 бензин,1.8 20V AGN , газовото е обикновенно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На гръмнала възвратна клапа ми мирише и на мен. Случва се често на по нови коли с "обикновени" АГУ-та. Според изпълнението на клапата - или се е строшила от детонацията или ако е ластик е изхвърчал/скъсал/запретнал :) Тая кола си е за газов инжекцион (не че там няма купиша други проблеми). Даже се учудвам че ти се случва за първи път. Лошото е че при подобни изпълнения, често страдат и други модули (напр. дебитомера). На брат ми с подобен мотор даже пръсна кутията на филтъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен!

Благодаря на Сами за пореден път,че отдели време и дойде в къщи за да погледне колата.

Бяха нужни само 30 сек. за да види проблема,а аз вчера 30 мин. свалях филтърна кутия и се "дупех" из двигатела за да видя нещо пръснато и пр.

Та проблема се оказа,че колекторите бяха направо излезли от гумените си уплатнения.

А проблема с спирачките се оказа спукан маркуч от сервото.

Този проблем с "гърменето"не ми се случва за първи път,имало е спукване на филтърната тръба,спукване на филтърната кутия,но чак колекторите да се отворят,не ми се беше случвало.

Бях чувал ,двигателите 1.6 с пласмасови колектори ги пръска.

Вече се замислям за един ГИ,но за сега ще се кара така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.