Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поръчана Фабия Комби 1,2 TSI 86 к.с.


rdragostinov

Recommended Posts

Отдавна не съм писал, ама сега имам повод да се похваля - след две години борба убедих баща ми също да си купи Шкода. Карах и двата тестови автомобила в Еуратек - София - 1,6 TDI-CR и 1,2 TSI 86 к.с. "дефорсиран", както го наричам аз. Определено бензиновият ми допадна повече. Ускорява абсолютно равномерно от 1000 до 5000 оборота, независимо от предавката /избраната кола е с ръчни скорости, но това е друга тема/. Дизела тръгва мощно, като всеки дизел и после умира, също като всеки дизел. Можеш да понижаваш предавка и да вдигаш оборотите но няма особена файда.

Колкото до дизайна - фейслифта е доста приятен, а и не липсва нищо в колата. Впечатляваща ширина, вкл. на задните седалки, за кола с такива размери. Огромен /за комбито/ багажник. Впечатли ме и окачването - колко по-комфортно вози от старите Фабии - таксита. Тях ги разпознавам по друсането дори когато съм много пиян и не съм видял в каква кола съм се качил.

Естествено сега идва чакането - максимум 80 календарни дни по договор, пък ще видим.

За всички които се чудят - 1,2 е невероятен двигател, дори в по-слабата си версия. Карам доста коли и масовите атмосферни двигатели около 1,8-2,0 литра определено му отстъпват. Фрапираща е мощността на ниските обороти - разбирайте близо до 1000! При градско каране /каквато е идеята на тези коли/ това дава страхотно предимство/удобство. Между другото дилърът каза, че е карал доста и двата варианта на двигателя и не е намерил осезаема разлика.

Ми това е засега, като дойде колата мога да пусна снимки за Коледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво и Честито колега. smile027 .А какъв цвят е поръча? Аз много искам зеления ,направо е убиец ;]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,че единствената причина да не поръчате малката фурия със 105PS e данъка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настоящата промоция е само за този двигател, ниво Амбиенте. Иначе се връзва неоправдано по-скъпо. Освен това, както писах в поста, ще я кара главно баща ми, а той вече е извън състезателна възраст. Аз обаче не съм, а колата ми хареса как върви с четирима възрастни в нея.

Пакета оборудване Селекшън включва екстри, които доближават модела до Елеганс, а именно тонирани стъкла, електрически нагреваеми огледала, климатроник, заден парктроник и CD MP3 Skoda Swing. Добавихме само стелки, нагряване на дюзите на чистачките /щото е почти без пари/, фарове с лупи и заводска аларма с дистанционно. Така няма да бърникат в колата тукашни майстори. Всичко това излезе под 23000 лв. с ДДС, с право на данъчен кредит.

Цвета е Cappuccino Beige metallic, опитно от автопарка на Еуратек го харесахме като най-издръжлив на мръсотия. Все пак София не е най-чистото място, особено с тези ремонти на улиците напоследък. Иначе зеленият цвят е убиец, ама е по-скоро за RS, отколкото за комби.

Колата е изключителна като съвкупност от екстри/визия/цена/качество. Надявам се баща ми да не остане разочарован, щото ще ми мрънка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще те разочаровам като ти кажа че новата и старата фабия са с еднакво окачване. Разликата ще бъде че такситата ще са си все така раздрънкани а твоята ще вози като нова ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, и оборудването е добро и цвета и двигателя също. Карах такава хечбек на пълна газ и действително двигателя е жив, но после като отворих капака да го видя как изглежда и усетих миризма на всичко възможно и припукване на изстиващ метал направо ми стана жал за него защото беше на 57км....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще те разочаровам като ти кажа че новата и старата фабия са с еднакво окачване. Разликата ще бъде че такситата ще са си все така раздрънкани а твоята ще вози като нова ;)
"Предното е като О1. Първите Ф2 и Румстери наистина идваха с предно окачване на старите фабии, но после смениха носачите и задните им тампони (на предните носачи) са като на О1.Задния мост е 1:1 със старатя Фабия"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Честито smile027

 

Според мен това е много добър избор, TSI двигателите почти обезсмислят дизела. По каталог разхода за 86 к.с. бензин е само половин литър повече от 90 к.с. дизел, предполагам че и в реалността разликата ще е малка.

Вчера ходих до Еуратек за оферта за същия модел и ми казаха, че вече се чака до 120 дни при поръчка - явно интереса към промоцията "Селекшън" е доста голям. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще те разочаровам като ти кажа че новата и старата фабия са с еднакво окачване. Разликата ще бъде че такситата ще са си все така раздрънкани а твоята ще вози като нова ;)
"Предното е като О1. Първите Ф2 и Румстери наистина идваха с предно окачване на старите фабии, но после смениха носачите и задните им тампони (на предните носачи) са като на О1.Задния мост е 1:1 със старатя Фабия"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maй на всички модели вече е 120 дни!Много ги търсият тия Skodi ей!

 

Е те хората си го писаха: "Продажбите на Шкода Ауто продължават да бележат ръст и през август". :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Най-после пристигна - в петък. Колата както писах е за баща ми, но бяхме заедно в сервиза, щото вземах Окито след ремонт - една кака се разпаркира в задната врата. После избяга. Записах й номера. От Алианц казаха, че не им върши работа. Както и да е.

Новата кола е супер, бях забравил докато я чакахме. Двигателя кърти, не зная как е като надеждност но като кеф при каране е 10/10. Така че не ме интересува. Няма да живея сто години. Не че се опитваме да го счупим, напротив - промих мозъка на баща ми да не го юрка в началото, но въпреки това си личи как поема още от ниските обороти - голям кеф.

 

НО!!!

Твърде кратка е човешката радост: smile150 Миналата нощ някой кретен е натрошил дясното огледало :smt0344 При това прилежно го е разгънал, та да му е по-удобно. Та още първия работен ден колата се връща в Еуратек.

Ако бях вярващ щях да се надявам Бог да го накаже. Анално. Няколко пъти. Но не съм...

Остава ми да се надявам че света ще свърши 2012. И за всеки случай да обяснявам на сина ми, че се е родил в една от най-скапаните държави в света. И да му се извинявам, че не съм емигрирал. И да го съветвам той да го направи.

Колата не пречеше на никого. Там паркираме от 20 години. Нарочно се въртяхме около нея и черпихме комшиите, да не решат че някой е спрял на тяхното място. Нито беше на тротоар, нито пречеше на пешеходците. Но тук е така. Имаш право на радост ден-два. После гризваш дървото. Трябва да ти е гадно. Не зная защо, но така трябва.

Вече съм свикнал, разказвам го без злоба. Но не е честно...

Успешно плуване в лайната през новата 2011.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде кратка е човешката радост: smile150 Миналата нощ някой кретен е натрошил дясното огледало :smt0344 При това прилежно го е разгънал, та да му е по-удобно. Та още първия работен ден колата се връща в Еуратек.

Ако бях вярващ щях да се надявам Бог да го накаже. Анално. Няколко пъти. Но не съм...

Остава ми да се надявам че света ще свърши 2012. И за всеки случай да обяснявам на сина ми, че се е родил в една от най-скапаните държави в света. И да му се извинявам, че не съм емигрирал. И да го съветвам той да го направи.

Колата не пречеше на никого. Там паркираме от 20 години. Нарочно се въртяхме около нея и черпихме комшиите, да не решат че някой е спрял на тяхното място. Нито беше на тротоар, нито пречеше на пешеходците. Но тук е така. Имаш право на радост ден-два. После гризваш дървото. Трябва да ти е гадно. Не зная защо, но така трябва.

Вече съм свикнал, разказвам го без злоба. Но не е честно...

Успешно плуване в лайната през новата 2011.

 

Колега, първо да ти/ви е честита красавицата! Хиляди безаварийни километри да й навъртиш/навъртите. Пусни някоя и друга снимка да я видим.

 

Иначе колкото до другото - във всяко едни изречение съм напълно съгласен с теб. Моята на 6тия ден от жизнения й път ми я надраха с пирон - ей така безпричинно, някой решил, че не се кефи някой друг да има ново и хубаво возило и решил да си отмъсти на калника и вратата. За не повече от половин час я оставих без наблюдение - и... smile150

Хубавото е, че застрахователите не се мотаха и ми пуснаха веднага възлагателно писмо, след като я закарах на оглед и след 2 дена си я взех от ЕураТек като новичка, без следа. Ако има някъде около вас платен охраняем паркинг или пък гараж (под наем) - не се колебай - гамени и наркомани и келеши и прочие измет колкото щеш, за 50 лв. на месец дето се вика си плащаш спокойствието и не си късаш нервите. А иначе както спомена един колега в една друга тема преди няколко дни - изходът от тая кал е Терминал 1 (или 2).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, прав е колегата Явката в това което каза, иначе ако не ти се дава за паркиг карайте я повече мръсна да не бие на очи че е чисто нова, огледалата прибрани на паркинга че да не предизвикавт боклуците да им теглят по един ритник и така... че иначе като е нова- мине някой и си каже бе що тоя ще има нова кола и ше ми гъзраее тука,ей го паркирал я пред блока, пък аз нямам и я думне или и свали нещо да си обзаведе неговата си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за Фабията!

А дрогата, който ти е разбил огледалото няма да оцелее дълго, не го мисли.

Добре е наистина колата да е на охраняем паркинг или гараж, въпреки, че няма да е точно пред входа ти. Но по улиците винаги ще обикалят малоумници и има по-голяма вероятност да се случи нещо със скъпото ви возило ](*,)

Въпреки всичко ви пожелавам много щастливи моменти с новата кола! И не оставяй Октавията да ревнува smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за подкрепата. То ако имаше платен паркинг наоколо, да се мисли нещо, ама паркинга е в другия квартал. Както и да е. Не че се впрягам толкова, ама не мога все да се правя че не забелязвам свинщината около мен. Не може все да си над нещата. Писва.

Иначе първи впечатления от колата - баща ми се похвали днес след обикаляне по работа из града, после Еуратек за да вземе полицата, после Алианц, после пак Еуратек, щото не се сетил да се обади по телефона - 5,2 л/100 по компютър :smt004

Чак не ми се вярва. Моторът ми харчи повече! Вярно че те бащите го могат това с разхода, ама все пак...

Иначе ако Окито трябва да ревнува от някого, то трябва да ревнува от Кавазакито :lol:

И някоя снимка ще кача, че цвета много ме кефи, ама нека ни сложат второто огледало, да не сме грозни.

Аз лично чакам да се разработи двигателя, после ще я пробвам. Че като гледам как дърпа на тръгване се плаша да не се увлека и да я презоря.

А, да - да похваля Еуратек. Взели са възлагателното писмо (сбъркано от Алианц между другото, които пък са се обадили че ще оправят документа с куриер, да не си губим времето), та Еуратек са взели сбърканото възлагателно писмо и кода на цвета и са казали че ще боядисат капака на новото огледало и тогава ще се обадят да отидем само за монтаж, та да не задържат колата. Харесва ми този сервиз, въпреки че зная - има доста недоволни.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.