Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Миризма от вентиацията


Alien

Recommended Posts

Здравейте,

от няколко дни се появи миризма на мухъл (поне на мен на такова ми прилича) от вентилацията.

Интересното е, че когато работи компресора на климатика няма лоша миризма. Когато работи само вентилацията мирише.

Някой има ли идея дали това ще се оправи със спрей или трябва да се сменя въздушния филтър. Едва на средата на сервизния период съм и не ми се ще да сменям филтрите толкова скоро (ако е възможно). Няма да е лошо ако ми подскажете и къде да пръскам :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш филтъра , пъхаш маркучето което е към спрея колкото може по - надолу по отвора и пръскаш стабилно , изчакваш 30 - 40 мин. преди да пуснеш вентилацията.

Като махнеш филтъра ако можеш бръкни в отвора , че понякога има боклуци.

 

И не се шашкай спрея става на пяна и набъбва , след това изчезва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И поленовия филтър смени. Иначе ползването на спрея се обезсмисля ако боднеш пак стария филтър бъкан с бактерии(които миришат всъщност). Аз съм супер доволен от този спрей

1209_1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се беше случило да спра под дърво и от него разни гадини бяха нападали ...може да е нещо подобно

 

Бая гадини, требва да са били!

smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих някакъв спрей на Arexons от Радиал за 17лв

Флакончето, да ви призная, свърши преди да съм приключил с вентилационните отвори. Тоя Супърб е целия във вентилация smile091

Ако утре още мирише ще ида за още спрей, че да напръскам добре вентилацията на таблото и долу за краката. След това ще търся къде е филтъра и при него да напръскам.

Благодаря ви за съветите! Утре ще ви пиша дали се е оправил проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра не го пръскай, ами го смени. И после си пръскай въздуховодите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин за около минута се появи лек мирис, но след това всичко беше наред. Изглежда, че има подобрение.

Все пак ще си купя още едно спрейче да напръскам добре на останалите места.

Филтъра ми е на 4-5 месеца. Не искам да го сменям толкова често :-)

То всъщност може би ще дам повече пари за спрей в крайна сметка ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди в някой сервиз за автоклиматици (например AutoFrostComfort ако си в/от София). Филтрите са евтини, имат и всякакви препарати за трепане на гадини по климатизацията, мисля че там най-добре ще се пребориш с миризмата на чорапи.

 

Поздрави. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.