Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със спирачките О1


motuv

Recommended Posts

здравейте! имам Окт 1, 1,9 ТДИ и се появи следният проблем: преди около месец започна едно притрисане при плавно спиране.усещаше се само в педала, без волана. смених дискове, накладки, но притрисането продължи. за това смених и задните тампони на носачите с надеждата, че ще оправя проблема. уви, няма резултат. продължава при плавно спиране да тресе в педала на спирачките, а при по-висока скорост и самото купе. дайте някакви идеи как да се справя с този проблем?благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто споделям от опит че прилича на криви дискове. Той може да е сменил само предни. Ако тресе от задни неможе да ги усети на волана а като тресене в купето, затова и аз смятам че проблема е отзад.

Нали разбираш че точна диагноза в форума е трудно да се даде, но можем да дадем съвет.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата не е опоменал точно двигатела за да разберем с барабанни или дискове е....но,и в двата случая има криви съответно барабани или дискове отзад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здарвейте, колеги! Благодаря за активното Ви участие във форума, за моят проблем. Модела на колата е Окт1, 1,9 ТДИ, 110 ph., 2000г. Имам 4 дискови спирачки. Прави сте не съм се замислял за задни дискове, тъй като тресенето създава впечатление, че е отпред. но според майсторите, със смяната на посочените от мен части май изчерпахме възможните проблеми характерни за притрисането. интересното е че притрисането започна още със старите ми дискове и накладки, а продължава и с новите. От смяната на тампоните, освен, че предницата стана по стегната при неравности друго не спечелих. Странна работа? :-k Всяко ваше мнение е ценно, все пак съм нов във форума и ще се радвам на помоща Ви. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак не разбрах, отзад сменил ли нещо или само отпред?

 

Със сигурност ако си имал крив диск отпред ще тресе на волана при спиране. Аз имах проблем със служебна Фабия на която сменихме предни дискове и накладки и малко след това пътувах в дъждовно време, както ги бях загрял се мушнах в 2-3 големи локви и резултата - крив диск. след това започваше да тресе на волана чак когато загреят повече. Следваше стругар и пак на пътя.

 

На моята Октавия пък и беше скъсан маншона на буталото на заден апарат, което е довело до събиране на песъчинки с него и така съм си карал извесно време докато един ден не усетих че при тръгване ми се заклащаше колата отзат. И въпреки успешната намеса на монтьорите, разглобяване, почистване, нов комплект уплътнения, се наложи да си купя апарат от моргата.

Та исках да кажа, че неволи много! Важното е да има ХЕПИ ЕНД. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.