Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Затруднено влизане на 1-ва предавка.


pdp11

Recommended Posts

Този проблем ми се появява периодично. Преди около година (10000 км) смених съединител комплект. Около месец след смяната започна трудно да влиза първа. Настройка на скорости, смяна на масло в кутията и проблема изчезна за около 6 месеца. Сега пак се появява периодично. Предположенията ми са, че понякога съединителят не отделя напълно, тъй като когато проблема се появи, ако изгася двигателя, първа скорост веднага влиза. Тествах, кога зацепва съденителя и ми се струва прекалено ниско. Когато е натиснат докарй педала, само около сантиметър да го отпусна и поема. Та, сондирам мнения :) . Правилни ли са ми предположенията и къде може да е причината? Хидравличният съединител има ли някаква настройка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам такава служебна но определено педала не отделя от пода. Мисля че не се регулира ръчно, би трябвало сама да се регулира според износването. А и за такъв малък пробег няма какво да му стане. Възможно е съединителя да не е точно този който трябва да е. Може би е най-добре да отидеш в сервиза където е сменян.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

И аз имам същия проблем с фабията ,но не винагисе получава , понякога се случва по трудно да влиза първа скорост ,когато е в движение колата, а когато е спряла няма проблем . Съединителят при мен не е сменян ,колата е на 86 000 км и наскоро я взех втора ръка с сервизна книжка и всичко което е правено по колата доста е запазена . Но може би проблемът при мен е точно в това ,че не е сменян :) Ще се радвам за мнения по въпроса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблемът още не е решен. Ходих в ЕТ, където съединителят е сменян комплект с оригинален. Обезвъзудшиха съединителя и нещата се оправиха - до първото застудяване. Сега като е топло навън скоростите се сменят с 1 пръст, обаче, като застудее и първа почва да прави номера - някой път влиза без проблем, друг път запъва. Реших да сменя пак маслото, защото видях, че са ми сложили G052 512 A2, което не е съвсем по спецификация за тази кутия. Сложих на Арал EP-SYNT 75w90. Пак значително подобрение, но проблема не изчезна - студено ли е навън, от време на време, не влиза и то само при тръгване от напълно спрял автомобил. Вдигнал съм ръце вече ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имах подобен проблем, но при мен не искаше да включи веднага след смяната и също като загася веднага влиза. Свалих всичко и отидох в един сервиз, където на нещо като "стенд" притискат притескателя, лагера, феродовия диск и маховика.Оказа се ,че маховика има кофти ръб и не лепва за новия диск. Шлаифаха го и всичко се оправи.Така накратко, иначе бая нерви строших, не съм някакъв разбирач, дано с нещо съм помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече съм разколебан, дали проблемът е в съединителя, защото задна скорост се включва без никакъв проблем, а доколкото разбрах, тя не е синхронизирана и ако съединителят не отделя добре, би трябвало да прихърква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Защо не ти прегледат двете жила отпред при двигателя,понеже може да е изтървало зъбче.Доколкото знам от тях също може да се регулират.Едното е за хоризонтално движение на лоста другото за ветикално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги с това почваме първо - настройка на жилата ... Май, ще се окаже, че голяма част от проблема е бил в маслото. Явно това, което са ми сипали в ЕТ, не е било подходящо. Откакто си го смених с всеки изминал ден, положението се подобрява, като че ли новото масло постепенно отмива старото. Днес беше доста студено и първа влизаше. Преди смяната при 5-6 градуса навън 1-ва и 2-ра въобще отказваха, чак като загрее двигателя и почваха постепенно да сработват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.