Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

по снимнки ще се ангажира ли някой(от софия)


bam_bam_dido

Recommended Posts

колеги лаик съм и не мога да преценя дали венеца на маховика е за смяна (имам проблем със запалването )- звука "къркър"описан в темата "проблем с паленето". смених зъбното колело на стартера при което ми се разпадна включвателя)доста беше олепван с изолирбанд от стария тип:-), и сега си търся нов, ама не знам дали и венеца не е за смяна. ако направя снимки някой би ли преценил по тях????- апарата хич не е лош и мисля че ще станат снмките:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По- вероятно е проблемът да е в стартера, но е хубаво да се види и венеца. Ако е наистина износен се сваля двигателя, сваля се венеца и след нагряване с горелка се слага обратно на маховика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По- вероятно е проблемът да е в стартера, но е хубаво да се види и венеца. Ако е наистина износен се сваля двигателя, сваля се венеца и след нагряване с горелка се слага обратно на маховика.

Само малко да поясня. Под "обратно" колегата има предвид обръщане на венеца. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може просто бендикса на стартера да не излиза всеки път докрай поради меганичен проблем в самия сартер и затова да се чува ''къркър''.Тоест бендикса да не влиза в зъбите на венеца на маховика,а да опира в тях и така... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може просто бендикса на стартера да не излиза всеки път докрай поради меганичен проблем в самия сартер и затова да се чува ''къркър''.Тоест бендикса да не влиза в зъбите на венеца на маховика,а да опира в тях и така... :-k

Или не се връща веднага бендикса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се огледа венеца като се свали стартера и вкл. на 4 някой побутне колата да се завърти маховика на 360 гр. , а диагностика седи над свалените задни облегалки с осветление. Ако има смачкани зъби, макар и в някакъв сегмент- ясна е работата че ще се сваля мотор но ако няма - остава да е в стартера

-има вариант и боксуване в бендикса - на външен вид всичко е перфектно, даже и пробван на ръка в едната посока може да зацепва, в другата пропуща- просто не му е достатъчно сцеплението в еднопосочния съединител .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 3 дена я гледам тая тема и снимки не виждам ?! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи от кой квартал си, ако ти е някакво мега трудно ще дойда да ти помогна пари не искам. За части се уговори с някои които продава на части или звънни на Сашо Брегалница 0886099961 намира се на 1ва българска армия близо до края на гробищата до пункта за маркиране на МПС на ЛевИнс. Най - вероятно няма да ти иска над 20тина лв за стартер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодяря за предложението. но засега ще пробвам сам, аи огледа на венеца се отлага поне до утре :-) иначе съм от Студентски. ако го закъсам ще пиша :-) все пак и сам требва да пробвам- ако ще я карам трябва малко от малко да я поразуча, пък макар и по трудния начин - с зелената книжка в ръка и човъркане по нея :-) и не без помоща на съфорумците, на всеки от които съм благодарен за мненията :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо(maxrpm), отиди да снимаш венеца на момчето че май няма да дочакаме :mrgreen:

Дидо, единственото, което трябва да гледаш- да не е изяло зъбите. Иначе няма страшно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз мисля че и венеца и бендикса са добре. Остава и стратера да работи като хората и не би трябвало да хърка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглеждат си ОК нещата, шалтера сигурно си работи...би трябвало като цяло да работи, ама знам ли? smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглеждат си ОК нещата, шалтера сигурно си работи...би трябвало като цяло да работи, ама знам ли? smile049

 

 

И аз така мисля ама той (стартера) е на друго мение :-) smile150 . Утре ще пробвам и визуално като го сваля дали ще изхвърля бендикса и ако не - на сточна гара за нов ел.включвател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Провери дали има едно щифтче (втулка,шплентче) на стартера, което осигурява опорната точка на лостчето(мотовилката), чрез което бобината повдига зъбното колело (бендикса) когато палиш.

Ако него го няма бобината не може да повдигне лоста, се чува тоя звук и стартера не зацепва венеца.

Ако то е паднало на стартера ще видиш само дупката за него.

Иначе с тоя венец и тоя бендикс ще изкараш поне още 10 години :) ... те са си почти нови

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оста на вилката си я имало винаги :-) проблема си беше в "задвилковото" "устройство" :-) мерси за съветите на всички :-) стартера е отремонтиран ама все не ми остава време да се занимая с колицата: да го монтирам и да я запаля :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.