Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ел.стъкло на шофьорската врата - проблем с жилото и ролката


wooly

Recommended Posts

Колеги здравейте,

вчера при опит да си сваля предното стъкло то падна тотално и не можа да се вдигне. Отворихме го с един приятел и се оказа, че стоманеното жило се е накъдрило и беше изкочило от пластмасовата ролка. И сега трябва да сменя тези части. Някои знае ли от къде мога да ги намеря 2-ра ръка или на нормална цена от магазин. Знае ли някой цената на тези урудки ? Благодаря предварително - всякакво инфо ще ми е полезно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си сръчен забрави да го ремонтираш. Жилата трябва да се измерят до милиметри, да се монтират ограничители в краищата, стига макарата да не е изядена.

От тук може да си вземеш ремонтен комплект.

http://shop.ebay.de/i.html?_nkw=Fenster ... m270.l1313

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте,

вчера при опит да си сваля предното стъкло то падна тотално и не можа да се вдигне. Отворихме го с един приятел и се оказа, че стоманеното жило се е накъдрило и беше изкочило от пластмасовата ролка. И сега трябва да сменя тези части. Някои знае ли от къде мога да ги намеря 2-ра ръка или на нормална цена от магазин. Знае ли някой цената на тези урудки ? Благодаря предварително - всякакво инфо ще ми е полезно :)

Имаш Л.С.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди няколко месеца и аз имах подобен праблем. Жила, ролка и два повдигача + труда -45 лв. Провери по фирмите за автостъкла. Моята я направиха в такава фирма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди няколко месеца и аз имах подобен праблем. Жила, ролка и два повдигача + труда -45 лв. Провери по фирмите за автостъкла. Моята я направиха в такава фирма.

Това звучи много добра оферта, а да дадеш координати на мястото където са ти направили ремонта ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,точно преди две седмици и аз патих от това.

Един приятел ми каза за жиларите в княжево.

Намерих координатите.Посъветваха ме да сваля целия механизъм и да го занеса.Така и направих.За два часа ми го оправиха и си го взех срещу сумата от 85лв и гаранционна карта с гаранция за две години.

При мен освен жилото се беше счупил и единия държач на стъклото,който е пластмасов.

 

Това са координатите:

 

"МИКРОН"- ДОЦЕВ EOOD

1619 София

кв. Княжево

бул. Цар Борис III 298

 

(след колелото на трамвай №5, втората пряка в дясно )

 

БTK: (02) 8 572 544

Globul: 0898 473 031

Vivatel: 0878 47 30 31

M-tel: 0889 419 237

 

http://www.mikrondocev.com/index.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди няколко месеца и аз имах подобен праблем. Жила, ролка и два повдигача + труда -45 лв. Провери по фирмите за автостъкла. Моята я направиха в такава фирма.

Това звучи много добра оферта, а да дадеш координати на мястото където са ти направили ремонта ?

За жалост е в Бургас. Ако те интересува ще ти дам координати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда аз съм в София. Да попитам за жиларите от Княжево подменят ли жилото и ролката или ги ремонтират. Аз звъннах и ми казаха 75лв. Има лекинко разминаване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Бургазлий:

Отиди в магазина за авточасти срещу КАТ в сградата на Информационно обслужване. От там вземи пластмасовите държачи за стълата - около 12 лева бяха. (хубаво е да носиш старите и да сравняваш, за да не вземеш грешните).

След туй отиди в магазина за велосипеди срещу билковата аптека и си вземи 2 броя жила за спирачки. (хубаво е да вземеш старото жило и ролката и да гледаш новото дали ще влези в жлеба на ролката).

След което отиди при един стругар да ти направи две по две ролки с вътрешен диаметър леко да затяга по жилото за спирачки и външен диаметър по джоба за ролката.

И си вземете от Пандата челюсти за клещи с шестограм.

Ако ви трябват такива се обадете, нема проблем да ги пресовам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IZVINQVAM SE CHE PISHA NA LATINICA NO....

 

1. Remontniq komplekt ot 82 leva e kitaiski i jelqznata tava e ot minteliva lamarina deto se gyne i se chupqt vodachite sled 5 meseca ( prodavat takiva daje i v magazinite na skoda )

2. Remontniq komplekt v ebay.com ot turciq sum go poruchval veche 10 puti ot tozi chovek http://cgi.ebay.com/SKODA-FABIA-WINDOW- ... 2a03ccef38 i pristiga za okolo 7 dena po poshtata. Cqlata dostavka po kursa na dolara za denq e okolo 40 lewa.

3. Montaj/demontaj sum opisal w razdela sam se spravih. Wsichko stava za okolo 1 chas ako pone malko si sruchen.

4. Originalnata kora struva 173 leva w predstavitelstvoto na skoda i e kitaisko mente koeto v magazina do vas struva 100 lewa

5. Moje da si vzemesh vtora upotreba za 100 lewa koeto ne se znae dali utre nqma da izprashti.

6. Ako poruchvate ot EBAY.COM zaduljitelno se svurjete s prodavacha i se razberete za dqsno ili lqwo stava duma zashtoto IMA RAZLIKA da ne berete qdove posle kato go sglobqvate.

Pitaite...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда аз съм в София. Да попитам за жиларите от Княжево подменят ли жилото и ролката или ги ремонтират. Аз звъннах и ми казаха 75лв. Има лекинко разминаване :)

 

Аз като звъняах ми казаха 65 лв но питах само за жилото.После като го занесох го погледнаха и видяха счупения държач ми казаха че ще струва 85 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,точно преди две седмици и аз патих от това.

Един приятел ми каза за жиларите в княжево.

Намерих координатите.Посъветваха ме да сваля целия механизъм и да го занеса.Така и направих.За два часа ми го оправиха и си го взех срещу сумата от 85лв и гаранционна карта с гаранция за две години.

При мен освен жилото се беше счупил и единия държач на стъклото,който е пластмасов.

 

Това са координатите:

 

"МИКРОН"- ДОЦЕВ EOOD

1619 София

кв. Княжево

бул. Цар Борис III 298

 

(след колелото на трамвай №5, втората пряка в дясно )

 

БTK: (02) 8 572 544

Globul: 0898 473 031

Vivatel: 0878 47 30 31

M-tel: 0889 419 237

 

http://www.mikrondocev.com/index.htm

 

И при мен така само,че бяха двете стъкла :smt0344 Момчетата са много добри и за 3 часа свалиха и ги оправиха там на място. Цената с работата по демонтажа и монтажа е 85лв на врата с двете години гаранция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.