Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се изваждат хидравличните повдигачи-двиг:ATZ-Фабия 1.4


abi

Recommended Posts

След смяна гарнитурата на главата следваше рег.на клапаните. В Auto data пишеше хидравлични повдигачи- но както всеки може да види след сваляне на капака на клапаните има и за регулиране. Направи се реглаж на клапаните, може би по схемите описани във форума, но клапаните продължиха да си тракат. В последсвие разбирам ,че май е трябвало да бъдат изпразнени хид.повдигачи и след това да се направи реглажа.

И въпроса ми е следният:

Трябва ли да се вадят хидр.повдигачи и след това да се регулират клапаните?

И естествено как се вадят?

И това припокриване навякъде пишат ,че трябва смукателния да е отворен а изпускателния затворен или и двата да са отворени-наполовина?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпразват се без да се вадят.Но не мога сега да ти обясня как точно,защото трябва и усет.Навивайки отгоре и усещане на положението до което потъва повдигача.Отиди на майстор по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да ми предложите някой за реглаж? И какви пари взимат за един реглаж?

 

Ако си напишеш в профила откъде си, ще е доста по лесно да те упътим към майстор...иначе трябва да гадаем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за пропуска ,но нали аз си занам :)

В София съм, Манастирски ливади, т.е по удачно е в южната ,югозападната част на софия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Колега abi, понеже имам сходен на твоя проблем/искам да си сменя повдигачите и гумичките на клапаните/би ли ми препоръчал някой свестен майстор поне да знам че ще ми свърши работа.Сподели как реши твоя проблем доволен ли си от майстора и т.н. Живея много близко до теб Ман ливади - запад. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се изпразнят повдигачите се вадят,но се маха и разпределителния вал.Слагаш ги на менгемето между медни пластини и бавно го стягаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Колега abi, понеже имам сходен на твоя проблем/искам да си сменя повдигачите и гумичките на клапаните/би ли ми препоръчал някой свестен майстор поне да знам че ще ми свърши работа.Сподели как реши твоя проблем доволен ли си от майстора и т.н. Живея много близко до теб Ман ливади - запад. Благодаря предварително.

 

Колега аз още не съм оправял проблема ,че все неостава време за това. Още си поодтракват лекичко и мисля скоро да ги оправям. За майстори аз съм от Дупница и там оправям нещата така ,че на дали ще ти е удобно и близко за ремонт! А иначе за проблема има два варианта: смяна на хидравлични повдигачи или изпразването им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.