Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чистачки О2


karamba

Recommended Posts

Имам един гениален въпрос.

От къде да си взема чистачки за моите кочинки.

Нека да не обсъждаме темата "То'а пък, кара нова кола, пък не мо'е да даде 77лв да си купи оригинални от ЕТ."

В интерес на истината, за старата ми кола чистачките струваха 11лв(Пак на Bosch), за тази не ми се струва разумно да са 7 пъти повече.

Както моят опит показва, този тип чистачки AeroTwin... на Bosch

1. Изобщо не е по-добър от добрите стари раменни чистачки.

2. Изобщо не са по-трайни

3. Пак си замръзват зимата.

И на всичкото отгоре са 7 (седем), пъти по-скъпи.

Добре де, така или иначе трябва да си купя пак AeroTwin, но не ми се дават 77лв.

Ако някой има опит и идеи за такива начинания - да сподели

Ако има друга подобна тема. Се надявам да ми простите

 

Пожелавам на всички приятен ден :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има китайско менте на "aerotwin" - те как са?

5-6 марки са. Каквито улучиш. Аз карам година вече с такива. Преживяхаи зима и лято и чак сега глезам, че се сгъбясват. Има обаче колеги дето реват страшно от тях. Късмет общо взето. Пак смятам да си взема такива и дано да улуча пак правилните - става дума за 9 и 11 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

па аз да ви кажа че съм пробвал няколко марки ор 40лв до... и най накрая стигнах до извода че Bosch е най-добре.сменил съм над 5комплекта 2 от които ,,гръмнаха" на магистралата и пръскалките смених и сега вече рахатясах стигнах до извода че ако имаш приятел в сервиз който ползва намаления в ЕТ е по добреда го помолиш тои да пазари от там и излиза в пъти по-евтино от други конкурентни магазини.Казвам пак от личен опит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам горе долу същия проблем. За задната чистачка,търсих мента и не успях да намеря. Чисти ми добре но стрърже ( само в едната посока) с комби съм . А пък от предните едната взе от скоро да замазва и леко да пристъргва . Това ли е признака че трябва да се сменят? АКо има по разбиращи да помагат. От една година съм с колата и сигурно е нормално да ги сменям. миналата зима не са ми замръзвали и не съм имал оплаквания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай си само пера от магазин за VW. ;)

 

:smt017

 

Порше София Изток - 12 лв./бр.

В Автотрейд е 13 лв. перото, комплект с два ограничителя. Сменя се за 5 мин. Ограничителите се чупят много лесно докато се махат от чистачката, а в комплекта и двата са десни (със различен размер). Аз махнах левия на едната чистачка без да гледам какви са резервните и разбира се го счупих ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не разбрах smile048

Моите са оригинални тип "AeroTwin" т.е. без метално рамо.

Да разбирам ли, че за тях има само резервно перо във VW? Тоест 90% от чистачката smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не разбрах smile048

Моите са оригинални тип "AeroTwin" т.е. без метално рамо.

Да разбирам ли, че за тях има само резервно перо във VW? Тоест 90% от чистачката smile048

 

 

да

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно приятелче ми взе Champion, обаче не иска да каже от къде...

edit: призна си мръсникът без бой, пак за да не става реклама - при интерес на ЛС

...двете чистачки струват 45лв. Не съм ги сложил още, щото 'фтомобиля влезе в бокса за бояджийски му работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
....... За задната чистачка търсих мента и не успях да намеря. Чисти ми добре но стрърже ( само в едната посока) с комби съм . .........

Стърженето може да е от това, че рамото се е усукало. Усукването се получава най-вече през зимата, когато перото е замръзнало към стъклото и пуснеш чистачката (обикновено това е първото пускане сутрин). Усукването не е резултат само от едно пускане, но малко помалко, благодарение на многото напъни, рамото все пак се усуква.

Ремонта се извършва с едни по-ячки плоски клещи. С тях по малко усукваш рамото в обратна посока, след което правиш проба, пак коригираш и така, докато перото започне да се движи безшумно.

По този начин могат да се ремонтират и предните чистачки.

Не е лошо преди началото на зимния период в оста на всяко рамо да се налива и масълце. Аз лично слагам двигателно - в широкорекламираното WD40 има някакви химии за разяждане на ръжда, които не прощават и на метала, след което се увеличават луфтовете. След увеличаване на луфтовете пък се чуват други досадни шумове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно приятелче ми взе Champion, обаче не иска да каже от къде...

edit: призна си мръсникът без бой, пак за да не става реклама - при интерес на ЛС

...двете чистачки струват 45лв. Не съм ги сложил още, щото 'фтомобиля влезе в бокса за бояджийски му работи.

казвай де колега защо да ти пълним личните с въпроса от къде .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вносителя на Шампион е Сенакс

продават и на дребно - имат магазин на същото място където им е и офиса

www.senax.bg

ж.к. Дружба 2

бул. “Проф. Цв. Лазаров" 92

София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Каталожен номер на пера без чистачки 1K0955429B

Цена в Порше София Изток 13.68лв за брой. Уловката е че се продава с два десни накрайника, Разглобяването винаги да се прави от дясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.