Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

евросонда "ТОМАСЕТО"


Eney

Recommended Posts

Предстои ми преглед на газовата уретба и трябва да сменям сондата с евросонда.

Ако някой е купувал, моля да сподели информация за цени, надеждност. Някой ползвал ли е евросонда на "ТОМАСЕТО" и какво е мнението ви за тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже отскоро имам автомобил с газова уредба може ли малко разяснение за тази евро сонда?А и скоро ще трябва да минавам преглед на газовата и е добре да съм подготвен,за да не ме иненадат и да ме върнат :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по новите изисквания било че от 2011 трябвало всички коли с АГУ да имат евросонди,но това теб не трябва да те притеснява щом имаш валиден преглед.глобата ще е за сервиза извършил го :mrgreen:

затова и много връщат ,ако нямаш монтирана,ама става и по "втория" начин както всичко в бг smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак за "ТОМАСЕТО". Видях такава сонда, която се продава за 69 лева с нещата по новите изисквания. Тази цена дали е нолмална за оригиналната изработка или за ментето? И ако е менте, по какво се познава?

Ако някой знае нещо нека ни го каже - ще бъде от полза за всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните са над 120 лв ,турските май не стават щото имам счупени 2 такива,тоест не показва нивомера от пълнене догоре и не затваря клапана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да даде съвет, какви са видимите разлики между оригинално "Томасето" и ментето. Въпросът е: по какво можем да ги различим? Цената не винаги е верен показател.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се интересувам....Онзи ден разговарях с един познат и той ми сподели, че на някои сонди които не са "евро" ,т.е. обикновени,можело да се монтира отделно такъв клапан,без дасе купува цяла сонда :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С "присадки" няма да стане, защото евросондата има допълнително още две неща , спрямо "класическата":

-ел. клапан, който отваря само при работещ двигател;

- механичен клапан за свръхналягане-при налягане по-голямо от 27 атм. клапанът започва да изпуска;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

сложих си евросонда томасети преди два дена. Общо ми взеха 120лв,

като майстора каза че сондата е на промоция и струва 87 лева иначе турските били по евтини.

После се разрових в интернет и открих следното

нивомер томасето 49лв http://www.autogasbg.com/shop/products/42.html

Незнам дали е оригинал или не но ...

Между другото бях се обадил и в друг сервиз и от там ми предложиха монтиране на евросонда за 130лв.

 

Най накрая горещо препоръчван на хората, които не са с такъв клапан да си сложат, особенно ако си карат децата

с тази кола. Мисля че има голяма полза от този клапан при катастрофа, нещо от което никой не е застрахован

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Предстои ми преглед на газовата уретба и трябва да сменям сондата с евросонда.

Ако някой е купувал, моля да сподели информация за цени, надеждност. Някой ползвал ли е евросонда на "ТОМАСЕТО" и какво е мнението ви за тях?

 

 

-добри са , цена под 100лв .... TR или нещо подобно ,TR Мимгаз са добри и са около 60 лв с зарядно и нивомер пробвано . БРЦ около 120

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.