Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с филтъра на климатика О1!?


redzhi

Recommended Posts

Здравейте, проблема всъщност не е със самия филтър, а с мястото на което се намира той, пълни се с вода когато вали или след автомивка, и водата не се оттича никаде. Филтъра е постоянно мокър, стъклата се потят и е ужасно... Как да се справя проблема? ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да ти го опиша по думите на мой колега с Голф4-ка, който е имал същия проблем. За това се извинявам ако бъркам някъде. Филтъра (правоъгълен ) се поставя въру едно като основа задигната, правоъгълна рамка и представлява нещо като уплътнение. То не позволява водата да влиза във въздуховода, но като остарее водата си влиза без проблем и мокри филтъра. Друга причина е да ти е запушен отвора през който се отводнява (обикновено с листа, както беше и при мен), тогава водата влиза направо отгоре и трябва да се отпуши с въздух под налягане например. Има и още един отвор за отвеждане на конденза, който най-често в сервизите никой не му обръща внимание. Та това нещо дето "ляга" филтъра се сменя, до колкото знам, НО от човек който го е правил, защото там има едно рамо на двигателчето, което затваря клапата за въздуха да се върти само вътре в купето. Та ако не се внимава това двигателче има голяма вероятност да се повреди при махането на рамката която уплътнява да не влиза вода при филтъра и въздуховода и тогава не може да ти се затвори кръга да върти въздуха само вътре в купето. Дано съм помогнал. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..............

:smt017 И аз така мисля,виж си отворите за отводняването!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същият проблем след дъжд и мивка се пълнеше цялата и като се разтърсих се оказа че между кората на чистачките и филтъра има една пластмаса която го пази от водата която се стича отгоре а нея я нямаше. От една морга си купих такава и я залепих и вече нямам проблем. Ако и при теб липсва, виж на някоя друга как е.

 

едва ли са отворите за отводняване защото филтъра е доста задигнат и ако се пълни трябва да е езеро а и моторчето на чистачките е там.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди час си играхме с Октавиата, оказа се че отворите за отводняване и от двата края бяха задръстени с кал и шума. Всичко беше във вода като аквариум само рибките липсваха, отпушихме отворите и изтекоха около 3 литра вода :D , филтъра беше прогизнал... Благодаря за отговорите! 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същият проблем след дъжд и мивка се пълнеше цялата и като се разтърсих се оказа че между кората на чистачките и филтъра има една пластмаса която го пази от водата която се стича отгоре а нея я нямаше. От една морга си купих такава и я залепих и вече нямам проблем. Ако и при теб липсва, виж на някоя друга как е.

 

едва ли са отворите за отводняване защото филтъра е доста задигнат и ако се пълни трябва да е езеро а и моторчето на чистачките е там.

 

поздрави

 

точно както си е задигнат "плуваше" в "езеро"... smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво

радвам се че си се справил много е гадно да се пълни с вода. Сега си сменяй филтъра редовно и всичко ще е ок.

 

поздрави smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.