Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ново Йети в клуба.


Recommended Posts

Супер е! Със здраве да си я караш и много безаварийни километри!

 

П.П. Липсва й само едно стикерче на форума smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Много безаварийни километри ти пожелавам.

Би ли споделил по-подробно първите ти впечатления от автомобила. Така като гледам това е първото представяне на Йети в този форум.

Моето го чакам да пристигне към края на януари и би ми било интересно да получа по-подробна информация от първа ръка. А и не вярвам да съм единствения проявяващ интерес към малкия снежен човек.

 

до biser.or: Всичко е въпрос на гледна точка, колега. Цитираната от теб цена се постига с доста високо ниво на оборудване при действащите в момента отстъпки и определено в категорията си е най-доброто предложение на пазара.

Да не говорим, че при директно сравнение с Октавия Скаут разликата в цената гони 10 хил.лв. за идентични коли в полза на Йети.

Тъй като при мен дилемата беше между тези два модела, мога смело да заявя, че Йети има значително по-функционален и просторен салон, но отстъпва на Октавията в багажника. Иначе като цяло са два еднакви автомобила в различни обвивки. И двата класа автомобили по подразбиране не са предназначени за някакъв по-сериозен офф-роуд и едва ли човек би се насочил към подобни автомобили ако му е необходимо това.

А доколко една кола е красива или грозна всичко е въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


честита да ти е, и много безаварийни километри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за пожеланията! Поздравявам rukuku за избора! Безпроблемно шофиране и да срещаме повече добронамерени хора като вас!

 

Първите ми впечатления от Йетито са много добри. Колата е 1.4 тси 122 к.с., с предно предаване, адвенчър. Най-много ми харесва това, че благодарение на високо разположените седалки има по-добра видимост и по-малко ме заслепяват фаровете на другите коли. Нямам никакви намерения да пробвам колата на офроуд, достатъчно е че минава без проблеми по разкопаните улици и нагънатите калдаръми, имаме си и доста дълбоки локви из Бургас и това беше една от причините да си взема по-проходима кола. Като се разминаваме по тесните улички из центъра не е проблем да се качи на тротоара, къса е лесно се паркира, има си сензори за паркиране - какво повече да иска човек :-)

 

Харесва ми и това, че показва точно момента в който трябва да превключа на по-висока предавка. Може да се кара на ниски оброти почти като дизел и колата си върви нормално, сама си подава газ като се отпусне съединителя. Седалките са удобни, таблото е подредено. Заради по-големите гуми и по-високия разход на гориво (все пак е СУВ) разходите по колата са значителни в сравнение с Октавията. Досега имах представа за Шкода само като надеждни и икономични коли, обаче Йети-то е първата Шкода, в която изпитах истинско удоволствие от карането :-)

 

Ако имате конкретни въпроси давайте, ще отговоря подробно на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече подробности в неделя на срещата нали така?

Точно това удоволствие от шофирането е най-готиното в случая, и вярвай ми няма край! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и не "много", а "само" безаварийни километри!!!

Аз лично имах щастието да побръмча малко с Йети-то на шефа (само че е 1,8 4х4) и искам да разсея мъглата от съмнения дали колегата Dobri прехвалва Йети-то само защото си е неговото "гардже", просто автомобилчето е много добро във всяка една светлина.

Има два мъъъънички ама мноооого мъъъънички недостатъка - малкия багажник и големия радиус на завой.

 

Абе само радостни моменти зад "геврека"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е колицата и със здраве smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и безаварийно!

 

П>С>Я кажи ти,ония ден ти ли си купува стелки от ЕТ?

 

Благодаря за пожеланията :) Стелките за Йети-то си купих още миналия месец заедно със секретните болтове за джантите и зимните гуми. Добре че имаше 10% отстъпка. Колата като я поръчвах в последния ден на юли. Тогава имаше само 12% за амбишън, обаче на 1 август ми се обадиха от ЕТ че започва промоция с 18% отстъпка при поръчка на адвенчър, преподписахме догвора и така за късмет получих повече оборудване за по-малко пари. Чакането си заслужаваше, колата дойде на 14 октомври.

Честито и не "много", а "само" безаварийни километри!!!

Аз лично имах щастието да побръмча малко с Йети-то на шефа (само че е 1,8 4х4) и искам да разсея мъглата от съмнения дали колегата Dobri прехвалва Йети-то само защото си е неговото "гардже", просто автомобилчето е много добро във всяка една светлина.

Има два мъъъънички ама мноооого мъъъънички недостатъка - малкия багажник и големия радиус на завой.

 

Абе само радостни моменти зад "геврека"

 

Колега, благодаря :D За багажника си абсолютно прав smile159 - дано следващите модели са с 10-15 см по-дълги, защото веднъж свикне ли човек с огромия багажник на Октавията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен!

 

Честито на колегата с новото Йети!

Безаварийно и със здраве да я кара!!!

 

След раздялата ми с ОКТАВИЯ 1.9ТДИ 105кс ще се прехвърлям май на Йети 2.0ТД 140кс 4х4

Към октавията нямам никакви забележки освен... блокажа на турбото, което бе и причина за раздялата.

 

Сега за Йети - дайте мнения за този вид двигатели плюсове и минуси. Баща ми кара Фолксваген Туран със същия мотор и е страшно доволен. За системата 4х4 не мога нищо и да си помисля защото за пръв път ще се качвам на такъв тип автомобил.Ще съм ви благодарен за всеки съвет и мнение.

 

Очаквам доставката тази седмица smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Йети според мен са подходящи двигателите над 120 к.с., а 2.0 ТД 140 му е точно по мярка :) Чакаме да споделиш първите впечатления и снимки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие може да си организирате Оф-роуд среща, ние ще дойдем да зяпаме smile091

За двигателите внимание би заслужавал и 3,2л. FSI 270 коня вградено в vRS версия smile035 smile027

yeti_vrs.jpg smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
За Йети според мен са подходящи двигателите над 120 к.с., а 2.0 ТД 140 му е точно по мярка :) Чакаме да споделиш първите впечатления и снимки

 

Йети е налично!

Снимки ще кача!

 

Първи впечатления - много добро окачване, по безшумен двигател /от октавия помпа-дюза 105кс/, вдругиден повече че съм я карал само градско 30км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията!

Ще почерпя при първа възможност и среща!

 

 

Специални благодарности на модове и админа за новата тема - време беше.

 

Снимки скоро - сега тъкмо се прибрах от Монтана - през Петрохан всичко е нормално с изключение на една кола изхвърчала от пътя - на 15км преди отбивката за Годеч /от Монтана/. И след това преди Бучин проход една изгърмяла предна лява гума на едно баварче. Не знам но тия последните хлапета бяха слезли от колата и си обикаляха по пътя - ни жилетка ни дявол - а времето мъгливо та чак ръми!!!! Отзад сложили вместо триъгълник една туба - ето такива са за глоби, за спиране от движение и каквото там се сетиш :smt0344

 

ама хайде стига офф - за Йети - добре се справи среден разход 6,3 - 6,5л/100км.

Обещаните снимки - утре в отделна тема, вече в точния раздел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еуратек ме изненадаха изключително приятно вчера. При обявен срок от края на януари, Йетито вече е пристигнало в София. Към края на другата седмица се надявам и аз вече да се радвам на "снежния човек". smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.