Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с оборотите ОК1


yuuli

Recommended Posts

При запалване,топла или студена,колата работи перфектно около 10ина секунди, след това започват ударно,през определен интервал да пропадат оборотите.Понякога продължава докато угасне.При всяко палене винаги е едно и също.Сменил съм 'ТП' и ламбда сонда.На диагностиката няма проблеми.Дойде ми до гуша. Моля някой да помогне или да ме прати при някой който разбира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламбдата като цяло е било излишно да сменяш. Напиши какъв е мотора, мориш ли го с газ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AEE 1.6 75к.с.Преди да сменя сондата оборотите бяха добри но харчеше доста,беше тромава и отзад миришеше лошо.Също така палеше по трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа преди да навлезя в диагностиката дълги години карахме с развалена ламбда сонда (майсторите разправяха, че излизала грешка заради некачествените горива) и нито един от тези проблеми не присъстваше. Няма връзка с паленето, защото на студен двигател тя не работи, трябва и поне 1 минута докато загрее и влезе в ритъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почисти дросел клапата с WD40 и погледни графиката на ламбдата, ако разполагаш с тестер. Ако ли не кажи от къде си, някой от нас може да го направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.